יו"ר ועדת החינוך, כיצד ילמדו ילדים חולים ללא נהלים?

מכתב מנציגת הורים לילדים חולים שנשלח ליושב ראש ועדת החינוך יעקב מרגי, המתריע על עיכוב חמור בהכנות לפתיחת שנת הלימודים של ילדים חולים המרותקים לביתם

 

לכבוד

יו"ר ועדת החינוך

ח"כ יעקב מרגי

 

שלום רב,

אני אאאא (השם שמור במערכת) מייצגת את הורי ילדים חולים המרותקים לביתם. שנת הלימודים החדשה בפתח לאחר הכנות שנעשו בקיץ. הילדים החולים הם חלק ממערכת החינוך לפי חוק חינוך חובה וחוק הילדים החולים. למרות זאת, אצלם ההכנות מתעכבות. הורי הילדים החולים אינם יודעים אם ילדיהם ילמדו.

היום יום אחרון לחופשה, מחר תחל שנת הלימודים. מדי שנה בחופשה היינו מקבלים את הנהלים שהיו נשלחים אלינו מתלל"ים ולפיהם ידענו איך לארגן לילדינו החולים את לימודיהם בעזרת מורה בבית. גם הצוותים במתי"אות ובבתי הספר ידעו בעבר מה לעשות.

השנה לא קיבלנו עדיין את הנהלים. פנינו מספר פעמים לאחראית על יישום חוק הילדים החולים במשרד החינוך חיה הראל. היא הודיעה שכתבה את הנהלים, זה היה כשבועיים לקראת סוף החופשה. היא שלחה טיוטא של הנהלים להורים שביקשו, אך הודיעה שאלה אינם הנהלים הסופיים, וייתכן שיחולו בהם שינויים. הסיבה לכך היא שמדובר בטיוטא שאמורה להיות מאושרת על ידי הייעוץ המשפטי של משרד החינוך.

נראה שעד פתיחת שנת הלימודים לא יגיע אישור מהייעוץ המשפטי. אנו ההורים במצב של חוסר ידיעה ולא יודעים מה לעשות לאור חוסר הנהלים. אנו מעוניינים שילדינו ילמדו, אך לא ברור אם יגיע אליהם מורה בראשית שנת הלימודים. אנא פעל ועזור לנו כדי שילדינו החולים יזכו ללמוד כמו כל הילדים במערכת החינוך בישראל.

 

בברכה

אם לילד חולה (השם שמור במערכת)

מייצגת הורים לילדים חולים המרותקים לביתם

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , ,

2 Responses to “יו"ר ועדת החינוך, כיצד ילמדו ילדים חולים ללא נהלים?”

 1. אמא לילד חולה הגיב:

  סיפור עצוב על אלפי ילדים שמערכת החינוך ×–× ×—×”…
  ילדים חולים צריכים נהלים, צריכים חוק שיעזור להם, צריכים עובדי משרד החינוך שידאגו להם!!!

  תעזרו להם

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  מישהו עסוק באיומים משפטיים אז אין זמן לכל השאר.
  שיחכו הילדים.

  http://www.blacklabor.org/?p=56958

Leave a Reply