חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

תנו לבורסה ליפול

נושאים דעות, כלכלת בית ב 26.08.15 0:43

הבורסה  כבר אינה מכשיר לגיוס הון להשקעה ופיתוח אלא כלי בעל מאפיינים דתיים המבוסס על הפחדה

מאת קורט טוכולסקי

מסכים אדומים הם אחד ממחוללי הפאניקה החביבים על התקשורת. כל מהדורות החדשות עסקו בהרחבה בנפילת המדדים בכל הבורסות בכדור הארץ. זה התחיל בסין והגיע לכל מקום, מאותת על העצמה שצברה בין ומשמעותה בכלכלה הגלובלית. פאניקה זה טוב למבנה השליטה הגלובלי, לאליטות שאוהבות להפחיד אותנו בגיהינום על פני האדמה. אם בעידן הדת, האיום העיקרי על חיינו היה בעולם הבא, עכשיו השוט הוא על פני האדמה.

אין מה לפחד, צר לי אבל הדבר הכי טוב לעשות עכשיו זה כלום. לתת לבורסות לקרוס , במקרה הרע זה יהיה עוד סיבוב של קריסה ואחריה צמיחה, מה שאנשי הכלכלה אוהבים לכנות, תיקון. את הבורסה אי אפשר באמת לתקן זה רק עוד משבר מחזורי. במקרה הטוב יהיה לנו משבר שיחסל את הבורסות, הסבירות נמוכה אבל תמיד אפשר לקוות.

ואלה תולדות הבורסה, אנשים מכניסים כסף אמתי וקונים פיסת נייר, ערכו של הנייר עולה על הנייר ויום אחד הכול נופל והאנשים עם הכסף האמתי כבר לא שם והניירות לא שווים כלום, והאנשים שלקחו את הכסף האמתי משקיעים קצת ממנו בלקנות ניירות שהם מכרו בזיל הזול ואז מחירם קצת עולה ואנשים עם כסף אמתי שוב מתפתים לקנות ניירות שינופחו ויפלו וימכרו ויקנו וחוזר חלילה. פעם זאת לפחות לא הייתה הבעיה של כולנו, היום תודות לביבי, כולנו נותנים כסף אמתי ומקבלים ניירות שלא שווים כלום בתמורה.

הבורסה היא כלי דתי, בדיוק כמו מזבח של כנסיה או ארון קודש של בית כנסת וכמו כל דת גם הבורסה היא כלי של דיכוי והפחדה. לפנסיות שלנו אין שום ערך ועדיף לאבד קרן השתלמות אחת במלואה ולהגיע לשינוי ולא שיצילו אותנו בכספנו שלנו ושוב נשחק את המשחק.

בבורסות כבר לא מגייסים כסף להשקעה ופיתוח, בבורסות מחלקים כסף כדי לגבות דמי ניהול ולחלק דיבידנדים. את הבורסות צריך לסגור, פנסיות צריכות להיות ביטוח ממלכתי, גיוס השקעות לעידוד מחקר פיתוח ותעשייה צריכות להיעשות בידי מדענים ראשיים בצורה מושכלת. את ההימורים צריך להשאיר למפעל הפיס. שגם הוא שייך למדינה, לא לכוחות השוק החופשי שמותירים אותנו חופשיים מנכסים ריאליים וביטחון סוציאלי וממירים את כל אלו בפיסות נייר או בשורות דיגיטליות חסרות ערך שיורדות ועולות בלי שום קשר לשום דבר ומותירות בסוף כל מחזור יותר כסף בידיהם של פחות אנשים ויותר ויותר אנשים עם פחות ופחות כסף.

תנו לבורסה ליפול, שום דבר מפחיד ורע באמת  לא יקרה לטוב או לרע. או שיש פה עוד מחזור או שהיא תקרוס, אבל עדיף בלי הפחד, הפנסיות שלנו גם ככה לא שוות כלום. הגיע הזמן שנפסיק לתת לפחד משתק להנחות אותנו, שתקרוס הבורסה, תשתקם לבדה, לפחות נחמד לא לפחד יותר מקריסות שהם חלק מובנה מעצם הווייתה. תגווע בשעה טובה, נוכל להתחיל לבנות לעצמנו שיטה יותר טובה.

 

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , ,

3 תגובות

 1. לקסי :

  אמן

 2. ק. טוכולסקי :

  יעשו ממשל סין קונה בסיטונות בכספי הציבור מניות שלא שוות כלום. גם במזרח אין כל חדש

 3. החגב עמד יציב :

  בורותו של טוכולסקי

  הפוך טוכולסקי, הפוך
  הכסף הוא פיסת הנייר אשר אתה,אני וכלל החברה הסכמנו כי הוא אמצעי חליפין תקף וערכו נובע אך ורק מהסכמתנו על ערכו.

  "פיסת הנייר" דווקא מייצגת בעלות חלקית על עסק, עסק המתאפיין במגוון פרמטרים כגון נכסים, התחייבויות, תזרים מזומנים, מוניטין, מותג, לקוחות, ספקים, עובדים ועוד ועוד

  הבורסות יפלו, ירדו ובמאקרו ימשיכו לפתח כלכלות ולגייס הון אשר יגדיל את הרווחה הכלכלית של כלל החברה למגינת ליבם של הקומוניסטים

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.