מי אתה, שאול מרידור?

האם המנכ"ל המיועד של משרד האנרגיה, הנגוע בניגוד עניינים חמור ולא בטוח אם המדינה תתקיים בעוד שלושים שנה הוא הבחירה הטובה ביותר לתפקיד?

מאת ניצן מתן

לפני כשנתיים התפרסמו הפרוטוקולים של וועדת צמח שדנה במשק הגז הטבעי. בפרוטוקולים הוצגו דיונים שונים בעד ובנגד מכירת גז לחו"ל. אחת מהאמירות האומללות שנאמרו במהלך דיונים אלו הייתה של שאול מרידור, מי שהיה סגן הממונה על התקציבים במשרד האוצר. בדיון שנערך במרץ 2012  דנו חברי הוועדה האם נכון לייצא גז לחו"ל, או שמא יש לשמר את כל עתודות הגז למשק לעשרות השנים הבאות. דבריו של מרידור בהקשר זה היו קשים במיוחד: "מי יקנה, היום אני אקנה לעוד שלושים שנה גז, מה אני השתגעתי? אני יודע מה יהיה בעוד שלושים שנה, אני  לא יודע אם תהיה מדינה…" מדברים אלו עולה  שהכלכלן הבכיר ממשרד האוצר לא ראה צורך בתכנון משק האנרגיה לשנים הבאות. לפי גישתו זו, "שגעון" הוא לתכנון תכניות ארוכות טווח למדינת ישראל, אופק של חמש עשרה שנים הוא מספיק בהחלט. לאחר זמן זה אולי תהיה מדינה, אולי לא, זה כבר לא מעניין אף אחד. כארבעה חודשים לאחר פרסום זה פרש מרידור מתפקידו במשרד האוצר ועבר לשוק הפרטי.

לפני מספר ימים פורסמה ידיעה שבה נאמר שמדינת ישראל רוצה להחזיר את מרידור לשירותיה.  הפעם לא כסגן באגף התקציבים, הפעם – מרידור אמור לשמש מנכ"ל משרד האנרגיה, תפקיד שהוא אחד המקצועיים, הבכירים והמשפיעים ביותר במדינה. הפעם, כך פורסם, לא יעסוק מרידור בתכנון משק הגז.

לפוסט המלא

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , , ,

One Response to “מי אתה, שאול מרידור?”

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  http://www.themarker.com/news/1.2721950
  בצל החשש לניגוד עניינים: הממשלה תדון במינוי שאול מרידור למנכ"ל משרד האנרגיה
  משמעות הדיון בממשלה היא שנציבות שירות המדינה והלשכה המשפטית במשרד הגיעו להסדר על המגבלות שיוטלו על מרידור עם כניסתו לתפקיד ■ פרטי ההסדר עדיין לא ידועים
  אבי בר-אלי
  01.09.2015 17:55

Leave a Reply