חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מתווה הגז המחודש, תגובות של מגמה ירוקה ושל התנועה לאיכות השלטון

נושאים איכות השלטון, חדשות, כלכלה ותקציב ב 16.08.15 0:02

נתניהו ושטייניץ ממשיכים לזרות חול בעיני הציבור ולקדם מתווה הרסני ומסוכן לישראל, עם שינויים קוסמטיים מינוריים בלבד בהסכם הקודם
הודעות לתקשורת

התנועה לאיכות השלטון

ראש הממשלה והשר שטייניץ לצערנו מטעים את הציבור בניסיון להציג את מתווה הגז כמתווה שיקדם את האינטרסים של הציבור. ההישענות על איומים כאילו עמידה על האינטרסים של הציבור ועל אכיפת החוק על חברות הגז ישאירו את הגז באדמה ויפגעו במשק, מופרכת וסותרת לחלוטין את המסמכים שרשויות המדינה המקצועיות והמוסמכות לכך הוציאו. הלכה למעשה המתווה רע לציבור, וכל אחד ואחד מאיתנו ירגיש אותו היטב בכיסו, בנוסף לפגיעה בדמוקרטיה ובנורמות שלטוניות.

תקוותנו היחידה היא ששאר נבחרי הציבור יתעוררו משנתם ויבינו שאינם יכולים לשמש בובות על חוט בהצגה.

אנו מצפים מחברי הכנסת וחברי הממשלה שלא יתנו יד לאיוולת ולנזק החמור שיוצר מתווה הגז ויצביעו נגדו, כדי למנוע את הנזק הקשה למשק ולחברה שיהווה בכייה לדורות.

מגמה ירוקה

לצערנו, ממשיכים נתניהו ושטייניץ לזרות חול בעיני הציבור ולקדם מתווה הרסני ומסוכן לישראל, עם שינויים קוסמטיים מינוריים בלבד בהסכם הקודם.
השינויים במתווה, אשר נולד בהליך ללא שקיפות ושיתוף הציבור, הושגו גם הם בהליך של פגישות חשאיות אל מול נציגי חברות הגז בלבד וללא פרוטוקולים.

אנו דוחים מתווה זה מכל וכל ונמשיך להוביל את ההתנגדות הציבורית אליו. הלחץ הציבורי הרב גרם לדחיית אישור המתווה כבר פעמיים. יש לגנוז את המתווה ההרסני ולגבש במקומו מתווה אשר יבטיח מחיר הוגן – מקסימום $3 דולר ליחידת אנרגיה, יבטיח יתירות בהולכה – ע"י הקמת צינור נוסף מתמר, ידאג לחיבור המפעלים לתשתית הגז, ישמור על הביטחון האנרגטי – ע"י הגבלת היצוא, וישמור על הדמוקרטיה הישראלית מפני הכוח של המונופול – ע"י פירוק המונופול והקמה של ועדה ציבורית שקופה.

מור גלבוע, מנכ"ל מגמה ירוקה: "נראה שבמתווה הגז שמציעה ממשלת אין כל חידוש. המתווה שומר על המונופול של תשובה ונובל אנרג'י ומציע מחירים מופקעים לשוק המקומי שמייצרים רווחי ענק לברוני הגז ומשאירים את הציבור הישראלי מרושש מנכסיו הטבעיים. במחירים המוצעים במתווה, הגז הטבעי לא יוכל להוזיל את מחירי החשמל ולהפחית את יוקר המחיה, לא יהיה אטרקטיבי למפעלים בפריפריה שזקוקים לאנרגיה זולה כמו חמצן לנשימה ולא יוכל להבטיח לכולנו עתיד טוב ובריא יותר במקום הזה.

נתניהו מתכנן ביום ראשון הקרוב לשדוד את הציבור הישראלי וזה מקומם ועצוב שיתר נבחרי הציבור שלנו מתכננים לתת לזה יד רק כדי שיוכלו לשרוד פוליטית ולהמשיך לפעול בניגוד לאינטרסים האזרחיים שלנו. אם המתווה יעבור ביום ראשון יהיה זה יום שחור לדמוקרטיה הישראלית ולאופן החשוך והלא שקוף ומשתף בו מתקבלות החלטות הרות גורל למשק ולחברה הישראלית."

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.