חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הבחירות לקונגרס הציוני – דברים שלא רוצים שתדעו

נושאים חדשות, פוליטי ב 30.07.15 1:05

בשבוע הבא יתקיימו בחירות לקונגרס הציוני. הבוחרים הם צירי ועידת מפלגת העבודה. יוסי שאול פונה אל הבוחרים ומסביר את חשיבות הבחירות

בשבוע הבא ביום שלישי ייערכו בחירות לצירי הקונגרס הציוני ולכם זכות בחירה. לפעמים נדמה שמדובר בגוף ארכאי, סמלי בלבד, ולכאורה חסר חשיבות בחיינו, אז למה לטרוח להגיע ולהצביע? כי יש לכם פריוולגיה יוצאת דופן להשפיע על האופן בו ינוהלו מיליארדי שקלים מכספי משלם המיסים.

בחירת שומרי הסף

מעבר לחשיבות ההסטורית של הגוף הזה, הוא משפיע באופן עקיף וישיר על חיינו כאשר עשרות מיליארדי שקלים מעורבים. כך למשל, זה הגוף שיבחר את הדירקטורים בקק"ל ונציגים בכירים אחרים בהנהלה. בטח שמעתם על הבזבוזים הרבים בארגון. תוכלו לקרוא כאן בעצומה שיזמנו לבחירות יו"ר קק"ל בוועידה (וזה יקרה) ולא בגוף קטן. לו הדירקטורים היו עושים מלאכתם נאמנה, לא היה צורך בתחקיר של רביב דרוקר. הדירקטורים הם שומרי הסף של כל חברה המנהלת כספים, ולכם אפשרות להחליט מי יהיו האנשים שיבחרו בהם ועל מי אתם סומכים. בנוסף – אנחנו מבקשים להכפיף את הגוף לבקורת של מבקר המדינה על מנת לאפשר מנהל תקין ושקיפות מקסימלית. זיכרו שמירב הכנסות קק"ל היום הן ממשלם המיסים הישראלי.

רתימת אדמות קק"ל לדיור ציבורי ובר השגה

קק"ל, שהעומד בראשה מטעם העבודה באופן הסטורי, שיתפה פעולה עם מדיניות הפרטת הקרקעות של בנימין נתניהו. תוכלו לקרוא כאן. כסף רב שנאסף על ידי יהודים תומכים בעולם למען אלו שחיים בישראל שימש  להפרטה ודוקא באיזורי הביקוש, במקום דיור ציבורי או בר השגה. נכסי טבע הפכו להעשרת כיסיהם של בעלי ממון רב במקום לצמצום אי השוויון במדינה, כפי שרצו מייסדי הקונגרס. אפשר לשנות את זה עם מה שנשאר.

תפקיד הקהילות היהודיות בצמצום אי השוויון

זה בטח נשמע לכם מוזר, אבל מייסדי הקונגרס הציוני ראו בו אמצעי לא רק לגאולת אדמות וחיזוק הקשר בין יהודי העולם, אלא גם לקידום רווחת התושבים החיים בישראל. בעבר, הסוכנות היהודית סייעה בתשלום קצבאות ילדים. החברים שלנו בעולם היו שותפים מלאים לקידום חברה צודקת ושוויונית. בשנים האחרונות עקב פרשות השחיתות בגופים השונים הם ממעטים בתרומות. הם יודעים שהכסף שלהם הולך למסעות תענוגות בעולם, לבזבוזים רבים ומנגנונים מנופחים, ולא לקידום החברה בישראל. יש מי שמנסה לתקוע טריז בין יהודי העולם לצורך שלנו כישראלים על מנת לשמר את הסדר הקיים. אך נהפוך הוא – לכולם אינטרס משותף לנקות את הגופים המשויכים לקונגרס משחיתות. ודרושה הנהגה אמיצה לשם כך. כאן תוכלו לקרוא כיצד כספי הדיור הציבורי זרמו לסוכנות היהודית במקום לזכאים. (לסוכנות יש חברה לדיור ציבורי בשם עמיגור). כך שהדרישה שלנו לנקיון אורוות ורתימת הקונגרס וגופיו לתועלת החברה בישראל אינה המצאה חדשה. כך תמיד היה עד שהושחתו.

אומרים לנו: אל תכבסו את הכביסה המלוכלכת בחוץ. אז בואו נכבס אותה בבית, והפעם עם מלבין חזק! מפלגת העבודה קוראת תיגר על שלטונו של נתניהו ובין שאר דגליה גם מעורבות ממשלתית גדולה יותר. למה שמישהו ירצה ממשלה ומדינה גדולה כאשר כספי ציבור הופכים להפקר? ולכן דווקא עלינו חובת ההוכחה. והנה יש לנו הזדמנות להיות בעצמינו השינוי שאנחנו רוצים שיקרה. ולהתחיל בבית. בגופים עתירי תקציב הניתנים לשליטתינו, לפחות חלקית. להפוך אותם ליעילים ולאמצעי לצמצום אי השוויון בישראל כפי שהמייסדים רצו.

פרטים על הבחירות

בימים הקרובים תקבלו טלפונים ממועמדים שיקראו לכם להצביע. אל תוותרו ותקשו בשאלות. דירשו לדעת מה עמדתם. חשוב להגיע להצביע אחרת נפקיר את הגוף הזה לקומבינות נוספות. גם אני מתמודד ואשמח לקול שלכם. בנוסף יש רשימת מועמדים מצויינת – אתם כבר תדעו על מי לסמוך. ואם לא – אל תרפו להתעקש ולשאול. פרטים על יום ההצבעה כאן. אם אין לכם איך להגיע, היעזרו בשירותי ההסעה של המפלגה. הנה פרטים.

יש לכם פריוולגיה שלישראלים רבים אין – לקבוע איך יתנהלו גופים ציבוריים עתירי נכסים. אל תוותרו עליה ובואו להצביע.

נערך על ידי דורון
תגיות: , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.