חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

סגירת ישיבה עקב אי העברת כספים

נושאים חינוך ותרבות, מכתבים ב 29.07.15 1:05

להלן מכתב שנשלח מטעם קובי פרץ לשר החינוך בעניין אי העברת תשלומים ממשרד החינוך לרשת צביה. הרשת מאיימת בסגירת הישיבה אם לא יועברו כספים ממשרד החינוך. בעקבות לחצים שהופעלו על משרד החינוך, כולל מכתב זה, משרד החינוך הבטיח שיעביר את הכספים לרשת. אמר – נקווה שגם יעשה

לכבוד

שר החינוך,

מר נפתלי בנט

 

שלום וברכה,

הנדון: סגירת ישיבת בני חיל צביה בירושלים בשל אי –העברת תקציבים כפי שסוכם עם משרד החינוך

ישיבת "בני חיל" קיימת 22 שנים. זוהי ישיבה מיוחדת שמעניקה "בית חם" ומוסד חינוכי שקולט אליו ילדים עם הפרעות ADHD והפרעות ADD (או במילים אחרות, הפרעות קשב וריכוז). לפני כשלוש שנים נכנסה הישיבה לרשת "צביה" ע"מ לקבל "גב כלכלי" איתן מרשת גדולה. לאחר משא ומתן ארוך ומייגע בשנה האחרונה בין נציגי הרשת ומשרד החינוך סוכם על תקצוב הישיבה כנדרש בחינוך מיוחד תוך הוספה והכרה בהפרעות קשב תחת "המטריה" של חינוך מיוחד (07). בשנה"ל הקרובה, תשע"ו, אמורה הייתה הישיבה לפעול במתכונת החינוך המיוחד תוך תקצוב מתאים. אגב, רשת "צביה" "גררה" גירעון מצטבר בתקצוב הישיבה של 2.5 מיליון ש"ח בשל אי העברת כספים נדרשת ממשרד החינוך בשלושת השנים שבהם צורפה הישיבה לרשת. בימים אלו נתקבלה הודעה מרשת "צביה" על סגירת ישיבת בני חיל לאלתר בשל אי עמידה של משרד החינוך בהתחייבותו להעברת התקציב הנדרשת כפי שסוכם.

אדוני השר ,אולי "לעת כזאת הגעת למלכות", אל משרד חשוב זה, ע"מ למנוע את סגירת המוסד החינוכי המיוחד הזה שקולט לתוכו ילדים עם צרכים מיוחדים והוא כמעט יחידי מסוגו בארץ שמעניק "בית חם" עם צוות מסור ומקצועי. (קיימת ישיבה כזו גם בקדומים לבנים ומוסד דומה לבנות בירושלים בלבד). ברצוני לציין כי חוץ "מעבודת הקודש" שנעשית עם ילדים אלו והופכת אותם לאנשים טובים ויצרנים לחברה בעתיד, מהווה הישיבה לעיתים "התחנה האחרונה" עבור ילדים שנפלטו מכול מיני מסגרות שלא ידעו לקלוט אותם והם עלולים "לחצות את הקווים" למקומות לא טובים בלשון נקייה ולהפוך לנטל חברתי וכלכלי על החברה שסופו מי יישורנו.

דע לך, אדוני השר, כי עד היום העמידה הישיבה "תלמידים הרבה" וחוללה ניסים בתלמידים שכולם "הרימו ידיים" מהם: תוכל לפגוש אותם במקומות העבודה בשוק החופשי, לוחמים ומפקדים בצה"ל, במגזר היצרני וכדומה. אנא ממך, אדוני השר, אל תסגור את הבית והתקווה לילדים אלו, פעל למען קידום הנושא בהקדם ככול שלאל ידיך לעשות. תבורך מפי עליון בכול מילי דמיטב. תודה על זמנך היקר. בהערכה רבה.

בברכה

קובי פרץ

נ.ב. – אני וחבריי למוסד זה נמנים על תומכך ובוחריך הנלהבים וגאים בפועלך למען הגנת המולדת והעם היושב בציון. נפלא לשמוע יהודי גאה שאינו מתנצל בפני איש כאשר הוא מגן על עצמו ועל עמו, "חזק ואמץ אל תערוץ ואל תחת כי עמך ה' בכול אשר תלך". אם לא אתה,אדוני השר, תעזור לתלמידנו ולנו, מי יעזור!

נערך על ידי דורון
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.