postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » ועדת העבודה – שר השיכון יעקוב אחר פתרון דיור למזל אראמי

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ועדת העבודה – שר השיכון יעקוב אחר פתרון דיור למזל אראמי

נושאים דיור, תכנון ובניה, עלו ברשת ב 23.07.15 1:35

ועדת העבודה, הרווחה והבריאות דנה במצבה של מזל אראמי, אם לששה ילדים המתגוררת באוהל, למרות שהיא זכאית לדיור ציבורי. שר הבינוי: אעקוב אישית אחר פתרון לחסרת הדיור; יו"ר הוועדה ח"כ אלאלוף: אנזוף בחומרה בחברת עמידר על פגיעה בכבוד הכנסת

אם ל-6 ילדים הזכאית לדיור ציבורי תיזרק מביתה ב-14 בפברואר

מזל, אם חד-הורית ל-6 ילדים, העומדת בראש הרשימה לזכאות לדיור ציבורי, הממתינה 8 שנים למימוש זכאותה, אינה מסוגלת לשלם את שכר הדירה הגבוה בשכירות חופשית, ותישאר ללא קורת גג ב-14 בפברואר. ברחוב בו היא מתגוררת יש 3 דירות של עמידר המיועדות למכירה. מדוע הרשויות אינן מסייעות לממש למזל את זכאותה לדיור ציבורי? להלן מכתב בעניין

לקריאה נוספת

ועדת העבודה והרווחה קיימה היום דיון בעניינה של מזל אראמי, אם חד-הורית מקריית אונו, המתגוררת עם ששת ילדיה  באוהל וממתינה זמן רב לקבלת דירה בדיור הציבורי. "מחיר השכירות קפץ והסיוע הממשלתי הניתן לי נמוך מאוד. נכנסתי למערבולת של חובות כספיים, למרות שאני עובדת במשרה מלאה. עברנו לפחות 15 דירות ב-10 השנים האחרונות, וילדיי נפגעים", סיפרה אראמי.

יוזמי הדיון, חברי הכנסת איציק שמולי, אורלי לוי-אבקסיס, אילן גילאון ודב חנין דרשו מסמנכ"ל משרד הבינוי, רונן כהן, סיוע מיידי ופתרון לאראמי וילדיה. "מדהים איך משלחות ישראליות מגיעות לחלץ ישראלים שנתקעו על פסגת ההימלאיה, אבל יש התעלמות מוחלטת ממי שגר באוהל ממש מתחת לבית שלנו. יש לסייע לה ולכל הזכאים שלא מצליחים לממש את זכאותם", אמר ח"כ גילאון. "אראמי עומדת בכל הקריטריונים המחמירים ביותר לזכאות לדיור ציבורי", הדגיש יו"ר הוועדה ח"כ אלי אלאלוף.

סמנכ"ל משרד הבינוי, רונן כהן, השיב: "משפחת אראמי היא הראשונה בתור לקבלת דירה בדיור הציבורי. אנחנו מחפשים עבורה דירה, כרגע אין לנו דירות פנויות". ח"כ לוי-אבקסיס: "כבר שמונה שנים אתם מחפשים לה דירה". ח"כ גילאון: "אני מוכן להראות לך אישית דירות ציבוריות המוכנות לאכלוס". שלמה מנור, המסייע למזל אראמי: "יש דירה כזאת, אטומה וחסומה בבלוקים, ממש ליד האוהל בו שוכנת אראמי היום". כהן בתגובה: "אם אכן כך, אני מוכן לשבור בעצמי את הבלוקים ולשכן אותה שם".

לבקשת יו"ר הוועדה ח"כ אלאלוף, הוזעק לדיון ליעד אילני, עוזרו האישי של שר השיכון יואב גלנט. אילני בישר: "השר יעקוב אישית אחר עניינה של אראמי, והוא דורש דיווח אחת לשבוע בעניינה". אלאלוף הצטרף לדרישה, וקבע כי משרדי הממשלה יעדכנו גם את ועדת העבודה והרווחה של הכנסת בעניינה של אראמי ודומיה.

חברי הכנסת שנכחו בדיון זעמו על כך שנציג של חברת עמידר לא הגיע לישיבה. ח"כ אלאלוף הודיע כי ישגר נזיפה חמורה לעמידר, וקרא לחברי הכנסת לא להיפגש עוד עם נציגי החברה עד שיתנצלו על שפגעו בכבוד הכנסת. ח"כ שמולי: "זו יריקה בפרצוף של דרי הדיור הציבורי. נביא לוועדה את כל המקרים של הזכאים שאינם מטופלים ונחשוף כאן פעם אחר פעם את הבושה".

הודעה מטעם אורי מיכאל

דובר ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

4 תגובות

 1. טובה :

  מתי עמידר ומשרד השיכון יפסיקו להיתנגח עם אזרחים במדינה,הם משרתי ציבור. גרועים ביותר ומהווים דוגמא לאזרחים איך מתנהלים בצורה מגעילה ביותר.

 2. דליה :

  שר השיכון לא צריך לעקוב. עליו להפעיל סמכויותיו ולדאוג מעשית לדירה עבור מזל אראמי.

 3. מנחם לוריא :

  רעיון פרודוקטיבי

  שהגברת אראמי תעטה זקן על פניה כובע שחור ותרכוש לעצמה זהות רבנית (העלות של כל אלה כולל ת.ז מזוייפת זולה מאוד) ותלך לעמידר ותבקש דירה על מנת לפתוח בה בית כנסת.

  מבטיח לה ולכם: עשר דקות ויש לה דירה.

  ואם אתם חושבים שהמצאתי משהו – אתם טועים: למעט הפן הציני של דברי בתוכנית של קרן נוייבך (הכל דיבורים רשת ב) לפני כשנתיים היה תחקיר על זה שממנו עולה שדירות של המדינה נמסרו בקלי קלות לשם שימוש כבתי כנסת בעיקר באזור באר-שבע ואילו לזכאי הדיור הציבורי אמרו שאין דירות במצאי.

  מנחם

 4. מורן מרום :

  מעקב אחת לשבוע, התנצלות עמידר בפני ח"כ ונזיפה בעמידר אינם הפיתרון הדחוף הנדרש כאן

  פעולה הכרחית מיידית הדרושה כעת :

  שר השיכון יואב גלנט מוזמן לאכלס את מזל ארמי אצלו בנחלה – אחוזה – טירה – מבצר… מיידית

  או בדירה/וילה… של מנהל עמידר עו"ד לקס, לאלתר.

  עד למציאת דירה מתאימה, שאיננה מיועדת ו/או תפוסה ע"י מקורבים.

  משנתו של זבוטינסקי הופקרה – נרמסה ע"י מי, שמתיימרים לבצעה :

  חמשת 5 הממי"ם לכל אזרח, וקודם למוחלשים, שהמדינה יצרה ויוצרת :

  מזון, מעון, מלבוש, מורה, מרפא.

  המדינה – ולא עמותות!

  מדינת חלם, ממש, שלא ראויה להתקיים.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.