חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ילדים מרותקים למיטותיהם – אם לילד חולה על "קדימה מדע"

נושאים חדשות, חינוך ותרבות ב 13.07.15 0:08

היום, יום שני 13 ביולי יתקיים בוועדת החינוך דיון על הטיפול בילדים החולים. להלן דיווחה של אם לילד חולה המספרת על לימודי בנה במסגרת תכנית תלל"ים ובמסגרת הזכיינות של "קדימה מדע"

הבן שלנו נעזר בתל"לים לאחר שחלה במחלה קשה ונאלץ להחלים תקופה ארוכה בבית. הייתה לו מורה מדהימה שהגיעה הביתה והוא הצליח לשמור על קצב הלימודים של הכיתה.

לאחר המעבר ל"קדימה מדע" התחלפו מורים בקצב. במהלך 4 חודשים התחלפו 5 מורים כאשר מלבד מורה אחת )המורה המקורית שלימדה אותו גם בתל"לים( שאר המורים לא התאימו או ששיטת הלימוד לא התאימה. למשל 2 מורות התמחו בלימוד חומר של כיתות א עד ג כאשר הבן שלי בכיתה ז. מורה אחר לימד מתמטיקה מרחוק באמצעות חיבור בסקייפ.

במשך 6 שבועות לא היו לו אף מורה או שקיבל רק שעתיים בשבוע מתוך 8 השעות השבועיות שהוקצו לו.

אנחנו נאלצנו ללמד אותו בעצמנו מדעים ואנגלית אך התקשינו לעמוד בלימודי מתמטיקה ונעזרנו במורה פרטי.

יש לציין שכל המורים הראו נכונות ורצון ואין לנו שום טענה אישית כנגד אף מורה אלא כנגד השיטה וחוסר הארגון. כמו כן חשוב לנו להדגיש כי ברגע שהילד עבר לאחריות "קדימה מדע", בית הספר ובעיקר המחנכת כמעט ולא שמרו על קשר עם הילד ואיתנו, לא עקבו אחרי תכני הלימוד, לא דאגו שבני כיתתו יבקרו ויביאו שיעורים. בעיקר הפגינו חוסר רגישות וחוסר אכפתיות, ואת תחושת הנטישה שחווינו ממערכת החינוך בכלל ומצוות בית הספר והמחנכת בפרט, יהיה קשה למחוק זמן רב.

ברור לנו כי בננו חולה במחלה אשר מחלימים ממנה וכי יש ילדים שחולים במחלות קשות יותר ואף חשוכות מרפא. קשה לנו המחשבה שהילדים האלה עוברים את הקושי הבלתי נתפס הזה במשך שנים ולא רק מספר חודשים.

כאימא וכאזרחית במדינה, משלמת מיסים ועומדת בכל החובות, אני מאמינה ויודעת כי לילדים שלנו יש זכות לחינוך איכותי ושווה זכויות כמו כל ילד אחר ואולי אף יותר. אם בנוסף למיצוי זכותנו לחינוך, תופגן כלפינו גם רגישות ואכפתיות, כולנו נרוויח שכן הילדים שלנו יוכלו לחזור בריאים בגופם ובנפשם למערכת החינוך הרגילה.

שיהיה לכולנו בהצלחה והחלמה לילדים המדהימים.

שם האם חסוי מטעמים מובנים

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

4 תגובות

 1. בשם הורים רבים... :

  נשאר רק לקוות

  כמוך אמא יקרה קבלו אלפי הורים סיוע לימודי ממורי עמותת תללי"ם . לא נותר לכולנו אלא להצטרף למילות תודתך לארגון שהביא את בית הספר לביתם עשרות אלפי תלמידים חולים במערכת החינוך בנאמנות ובמסירות במהלך 24 שנים . שמענו על כך מפי תלמיד תללי"ם לשעבר גם בדיון בוועדת החינוך אתמול. לא נותר לכולנו אלא לקוות שמשרד החינוך ידאג לכך שהתלמידים החולים בבית יקבלו את היחס הנאות ואת מלוא הסיוע לו הם ראויים. כל הורה לילד חולה זקוק ליד תומכת שתקל עליו את הצורך לדאוג ללימודי ילדו החולה כאשר הוא נאבק במחלתו בית. את היד התומכת צריכים לדאוג לתת לו אנשי משרד החינוך האחראים על לימודיו בבית הספר בבית החולים וגם בבית. מי ייתן ודברי חברי הכנסת בוועדה יפלו על אוזנים קשובות למען כל התלמידים הזקוקים להם!

 2. ברק :

  ואכן, את שהיה היה והיה טוב. צריך להתבונן קדימה. האחריות על משרד החינוך ועליו לנהוג בהתאם. אני תקווה שימים טובים יותר לפני ילדנו. פעלה של תללי"ם בתחום הילד החולה בביתו נחרט בתולדות ישראל וייזכר לטובה למען הדורות הבאים, פעלה של תללי"ים כיום למען הילד החולה מבורך ביותר בתחומים ראותה בחרה להעניק את השירות במתכונתה הנוכחית.
  משרד החינוך, הנה לך עוד הזדמנות….

 3. אמא שמבינה :

  אמא יקרה
  לבן שלך מגיע את כל הסיוע, מותאם ותפור בדיוק לפי צרכיו. משרד החינוך שכח את מחויבותו לפעול למען הילדים החולים. הישיבה היתה ההוכחה לכך, שהם לא ממש עובדים. אני קוראת ליושבים בירושלים, תתחילו לעבוד למען הילדים החולים, קחו אחריות!!!

 4. הורים לילדה חולה :

  אנחנו רוצים שתדעי, שאת אמא אמיצה. הדברים שכתבת מרגשים מאוד.
  אנחנו מגדלים ילדה חולה מאוד וקדימה מדע לא מספקים את כל השירות כמו שצריך. משרד החינוך אשם בזה.
  האגף לחינוך מיוחד לא מתפקד ושר החינוך צריך לרענן את השורות.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.