postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » מורים, אל תאפשרו לוסרמן לבטל את הבחירות

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מורים, אל תאפשרו לוסרמן לבטל את הבחירות

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, חדשות, מכתבים ב 8.07.15 21:47

בימים אלו,  מנהלים יוסף וסרמן וחבר מרעיו סבב טלפונים זריז לשכנוע חברי המרכז להצביע בעד הארכת הקדנציה של הנהגת הסתדרות המורים בשנה נוספת ולוותר על בחירות. כל זאת, נעשה במחשכים מבלי לידע כמובן,  את המורים. גילה קליין, ראשת האופוזיציה ויו"ר סיעת נחל בהסתדרות המורים – במכתב למורים- דורשת לקיים את הבחירות במועדן

חברים יקרים,

שלמה המלך החכם אמר: " דְּאָגָה בְלֶב אִישׁ ישְֹׁחֶנָּה"

אשר על כן אשתף אתכם בדאגות האמורות להטריד כל עובד הוראה בישראל ואשר אינן מגיעות לאוזנכם או לעיניכם בכוונת מכוון .

מזה זמן מהלכות שמועות ברחוב בן סרוק 8 (בית הסתדרות המורים) על פעילות חשאית.

ודאי אמרתם לעצמכם כי הנהגת הסתדרות המורים מקדישה זמן ומשאבים לטפל בבעיות השעה: מס' התלמידים, שיפור מעמד המורה ושכרו, השחיקה תחת עול הרפורמה ועוד… ובכן " לא דובים ולא יער". אם חשבתם כי הנהגת הסתדרות המורים ה"נבחרת" עסוקה בדברים חשובים  אלו – טעיתם! כל מה שמעניין את הנבחרים ככלל (ויש יוצאים מן הכלל) ויוסי וסרמן בפרט זה איך להבטיח את המשך שלטונם ללא בחירות לעוד שנים נוספות.  ומדוע שלא לעשות כן, אם  הדבר אפשרי?  שהרי אפשר להמשיך לחגוג על חשבון כספי המורים ללא דין וללא דיין, ללא שקיפות וללא כל בקרה.

מערכת הבחירות בהסתדרות המורים אמורה להתקיים כל 4 שנים, (כמו הבחירות הכלליות). אך טרום הבחירות האחרונות שונתה החוקה בהתאם להצעתו (הוראתו) של יוסף וסרמן  ל-5 שנים עם אופציה להארכת הקדנציה . וכעת מנצל מר וסרמן את האופציה, משל היתה הסתדרות המורים דירה להשכיר. הטלפונים בבתי הנבחרים מצלצלים, גם בשעות הקטנות של הלילה, במטרה לשכנע אותם להצביע על מימוש אופציה. השכנוע אינו מצריך מאמץ מיוחד שהרי מרבית חברי הנהגת הסתדרות המורים הינם גמלאים, הסתדרות המורים מעניקה להם השלמה נאה לפנסיה ויש להם אינטרס משותף – שמירת הכיסא לעד – לכן  כצפוי וכפי שעשו תמיד – הם יאשרו כל החלטה !

מזכיר לכם מדינות טוטליטריות ? משטרים אפלים ?  צודקים !

יוסף וסרמן הבין משכבר כי עובדי ההוראה הפעילים והוותיקים רוצים לראותו הולך הביתה. הם רוצים הנהגה אחרת לבית הסתדרות המורים.  לכן הוא בונה לעצמו את האליבי כדי להצדיק את מהלכיו. אחרי ששנים הוא יושב על כסאו ללא מעש – הוא יבקש, לכאורה,  תוספת זמן להתחיל במו"מ, כאילו שלא גרם מספיק נזק למורים ולמערכת החינוך בישראל עד כה.

שנים שהוא מוכר למורים: "נדאג להקטנת מס' תלמידים בכיתות ", אך אפילו במחאת הסרדינים קולו לא נשמע.  שנים שהוא עודד את המורים להשתלם מעבר לתקרת הגמולים –"לשמור ברזרבה לפתיחת ההסכם" – אך בהסכם אופק חדש הוא ויתר על כל הרזרבות ! (כולל קורסים אקדמאים). שנים הוא מכר למורים תנאי פרישה מכובדים ! ומה הם קבלו ? הפרדת הגמלה משכר המורים הפעילים.

בשנות כהונתו לא חל שיפור במעמד עובדי ההוראה. עובדי הוראה אינם זוכים להגנה מפני ההתנהלות הפקידות הבכירה במשרד החינוך המהלכים אימים על עובדי הוראה, מזלזלים בהם ובזמנם היקר . היחס לעובדי הוראה חדשים מחפיר – שכרם מביש, קידומם איטי, אין להם עתיד פנסיוני , ואין עתיד בהסכמי עבודה. בחתימתו על הסכם אופק חדש הוא פגע בזכויות שנבחרי ההסתדרות בעבר עמלו קשות להשיגם: שעות גיל, ותק צבאי, זכויות פנסיה, פגיעה בתנאי הרווחה של הגמלאים ועוד…  זאת ועוד, כמחצית מכוח ההוראה כיום מפקיד את כספו בפנסיות צוברות. חברי ההנהגה יושבים בדירקטוריונים ולמרות זאת (ואולי בשל כך?), לא נעשתה כל עשייה או מאבק ציבורי למענם. משל היו נטע זר במערכת החינוך.

יוסף וסרמן דאג להקפיא את שכר המורים, דאג לפגוע בדרגות השכר, דאג למכסות , דאג לפגיעה במדריכים, במורי של"ח, במפקחים, דרדר את מעמד עובד ההוראה בחברה הערבית – כל זאת בשל חוסר העשייה וההגנה על חברי האיגוד החל ברמת הסניף ועד רמת המרכז .ועכשיו הוא מבקש להאריך את תקופת כהונתו.

אך ציבור עובדי ההוראה מבקש הנהגה אחרת – את שלך למדנו על בשרנו !

אנחנו דורשים  בחירות פברואר 2016 !    בחירות נקיות ללא קומבינות .

 

גילה קליין

יו"ר סיעת נחל בהסתדרות המורים

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , ,

תגובה אחת

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

    מי יתן.. וחברי הוועידה יחדלו לשמש חותמת גומי.. צאי בקול גדול… אנחנו לא נפגע בדמוקרטיה. הבחירות בומועדן. נקודה

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.