חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מסך העשן של ליברמן ולפיד

נושאים דעות, כלכלת בית ב 6.07.15 21:59

ראשי  ישראל-ביתנו ויש-עתיד חזרו להשמיע הצהרות ימניות  ו"פטריוטיות" בעקבות החזרת התקצוב לתאטרון ערבי, כדי לטשטש את היותם משרתי הון ולהשכיח את אחריותם לכישלונות בעזה ובנושא הגז

מאת ק. טוכולסקי

איפשהו השבוע, החליט ראש עיריית חיפה שמבין את המשמעות של צנזורה תרבותית ויותר מכך גם מבין שכל הליברלים ימחאו לו כפיים ויאפשרו לו למסך את הזיהום בכמה פרוטות לתאטרון, להמשיך לתקצב את תאטרון אל מידאן. החלטה ראויה שמראה שגם שעון מקולקל מראה את הזמן הנכון לפחות פעמיים ביום. ניתן היה לצפות שההחלטה תעשה קצת רעש בביצה של הימין הקיצוני, תעלה קצת קצף פשיסטי על שפתותיהם של שר החינוך ושרת התרבות, אבל בגדול לא היה מה לצפות ליותר מכך. חיפה ידועה בסובלנות שלה ובשיעור נמוך של פשיסטונים יחסית למקומות אחרים וראש העירייה בוודאי בדק היטב את השטח לפני שהחליט לפעול בצורה הגיונית. אבל ההתקפה על החלטתו של ראש העיר הגיע דווקא מהאופוזיציה בכנסת, כשהוא הותקף מהימין של המרכז ומהמרכז של הימין בידי יושבי ראש יש עתיד וישראל ביתנו בהתאמה. כן, בשבוע סוער זה שבו מאבק הגז מתחיל להתרומם, כישלון הקונספציה בעזה מתחיל להתברר והאונס שמבוצע ביוון בידי גרמניה והבנק העולמי מגיע לשיאו, בוחרים שני ראשי מפלגות באופוזיציה בישראל לא לתקוף את הממשלה הכושלת אלא להתקיף ראש עיר, על החלטה בעלת חשיבות מזערית.

האמת, מי שמכיר את יאיר לפיד ואביגדור ליברמן לא צריך להתפלא. קודם כל שני המיליונרים משרתי ההון, רוצים שבדיוק בשטויות האלה נתעסק, בכמה גרושים שמקבל תאטרון שמעלה הצגה על חייו של טרוריסט. אחרת אנחנו עוד עשויים לשאול את עצמנו, מה היה חלקם ביצירת מונופול הגז של ליברמן,  שר החוץ בשנים 2009-2015 שהיה גם השר הבכיר ממפלגת ישראל ביתנו ששלחה לממשלה גם את שר התשתיות עוזי לנדאו ומן הסתם הנחה את המריונטה בעלת ההדר הליכודי שלו איך לשרת את התאגידים בצורה הטובה ביותר ושר האוצר 2013-2015 לפיד, זה שאישר את הערכת הזיכיונות בלי לקחת תמורה ואפשר את ההידרדרות בדרישות המדינה ממונופול הגז עד השלב הנוכחי, זה שבו ביבי מבטיח גם בלי עזרת שניהם שהציבור הישראלי ישדד. עוד השבוע: הקונספציה מול עזה, אשר לבנייתה בדם 67 מטובי בנינו היו ליברמן ולפיד שותפים, קורסת והולך ומתברר שבעזה ובסיני כבר לא ממש שולט החמאס, גוף הקבלן של ממשלת ישראל שבחר ביבי לניהול הגטו, אלא הולכת ונוצרת שם ובצפון סיני אנרכיה אסלמיסטית. בשבוע כזה שבו הציבור הישראלי עשוי להבין שא. רימו אותו ביחס למלחמה שהפסדנו בקיץ שעבר ותוצאותיה וב. שרימו אותו בקשר למשאבי הגז שלו שהולכים ונגנבים. מעדיפים שניים מבכירי הקונספירציה לשוד משאבי הגז שעדיף לברוח אל ההסתה והגזענות, המיסוך האידיאלי בשיח הציבורי בישראל.

לציניות של שני משרתי הון אלו אין גבול. ליברמן שמשרת כבר שנים רק פטרון אחד, מרטין שלאף שמו רוצה למוטט את החמאס כדי שבן חסות אחר של שלאף, מוחמד דחלאן, יוכל לחזור לרצועה ולהשתלט עליה. יאיר לפיד שמאווייו הפוליטיים מסתכמים ברצון לחזור ולהיות שר אוצר בממשלת ימין משחק אותה ראש ביצת המרכז.  לשניהם אין בושה אין חרטות ואין גבולות. ליברמן מסוגל היום להסית בפראות גזענית חסרת גבולות ואחר כך להיות מלך הפרגמטיים, רק השירות להון היה ונשאר אותו דבר. לפיד רוצה את קולות השמאל מרכז כולם ולא רק את מה שגנב עד כה אבל קורץ לימין בלאומנות. שניהם משרתים רק בעלי הון, שניהם שותפים לשוד הגז, שניהם שותפים להתפוררות והתפוגגות מדינת הרווחה. בשנתיים בקואליציה יש עתיד גרמה נזק מהותי בכל תחום בו הייתה פעילה באמצעות העמקת ההפרטה או בניית תכניות להעמקת ההפרטה שרק תודות למעברה לאופוזיציה נבלמו. עובדים סוציאליים בעמותות, מורי קבלן, הם לא תופעה חדשה אבל שרי יש עתיד פעלו למיסוד של התופעות האלה והנצחתם. אותו דבר אפשר לומר על שרי ישראל ביתנו שבנוסף לעיסוק העיקרי בגביית כספי שוחד, תמכו בכל הליך אנטי חברתי בממשלה בזמן שנציגיהם בכנסת עושים תעמולת סרק הפוכה.

הציבור הישראלי אולי עייף, מוכה ואדיש רוב הזמן, כורע תחת נטל מכות ההלם והספינים שמשולחים בו בריכוז גבוה כדי למנוע התפכחות. אבל גם הוא מבין שמשהו כאן לא בסדר ואז שולפים משרתי ההון המדושנים את הפטריוטיזם המעושה שלהם ומצווחים על תקצוב תאטרון. ליברמן ולפיד שותפים בכירים בכל שהציבור הישראלי עומד לספוג הפסדים של מאות מיליארדים מרווחי משאבי הגז שלו, מצווחים על תקצוב שלא מגיע למיליון ש"ח בשנה.

בזמן שגונבים לנו את הגז ואופוזיציה אמתית אמורה להיות מחויבת למאבק בשוד, שני הסוסים הטרויאנים באופוזיציה יש לפיד וישראל ביתנו, משחקות משחק אחר. המטרה שלהן פשוטה, לחזור לממשלת הימין הבאה ולתת משם להון שירות אפקטיבי על חשבון הציבור הישראלי, בדיוק כמו שהן עשו בממשלות עבר.

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , , , ,

תגובה אחת

  1. רפי לאופרט :

    עוד פרק במציאות המדומיינת של טוכולסקי.

    גם אני הייתי בישראל בשנה האחרונה. 99% (בערך…) מהדברים שהוא מיחס לנו, לא קרו בישראל שאני מכיר. נראה שזו בעיה אופטית או מנטלית של אחד משנינו.
    אשר לעקרונות המנחים את חשיבתו, אלה היו ונותרו אנכרוניסטים, ובלתי רלוונטיים לתקופה בה אנו חיים.
    טוכולסקי שוכח שרק המחנה ה- (פוסט) ציוני רואה עצמו כמי שנולד לאופוזיציה. אחרים מחפשים דרך, גם כשהם באופוזיציה, להשפיע. ובסה"כ עד לא מכבר היו חלק מהממשלה. קל להבין מדוע הם מנסים בדרכים שונות לשמר מה שהם רואים כהישגי הקדנציה הקודמת שלהם. זאת לא משיגים ע"י חלומות באספמיה, בוודאי לא כשאתה באופוזיציה.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.