חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

חיים כץ, התנגד להעברת כספי בט"ל לשליטת הממשלה.

נושאים כלכלה ותקציב, מכתבים ב 5.07.15 0:59

במכתב ששלח מנחם פרימן, מחזיק תיק הגמלאים בהסתדרות עובדי המדינה לשר הרווחה הוא קורא לו להתנגד לתכנית האוצר להעברת כספי המוסד לביטוח לאומי לתקציב המדינה, דבר שיביא לפגיעה בזכויות הגמלאים ולאי-הגדלת קצבת הזקנה

לכ':

שר הרווחה
ח"כ חיים כץ

הגמלאים ועוד סקטורים נוספים מתנגדים לתכנית האוצר לשאיבת כספי הבטוח הלאומי אל תקציב המדינה , כולל הרזרבה שלו בסך 180 מיליארד ₪, וזאת כיוון שמהלך זה יגרום בוודאות לפגיעה ברווחתם, הנשענת על  התקבולים ממוסד חשוב זה. לתקציב המדינה ולתקציב ב"ל יש מטרות לאומיות שונות בתכלית. אנו דורשים הכפלת קצבת הזקנה בכדי שתפסיק להיות  "לחם עוני" .

המוסד לבטוח לאומי נוסד בשנת 1954 ע"י גולדה מאיר, אז שרת העבודה שהבטיחה לנו, בוגרי מלחמת הקוממיות, קצבת זקנה של 25% מהשכר הממוצע במשק . זה לא קרה. מטרתו של מוסד חשוב זה היא לשמש המכשיר הלאומי לטפול בבעיות החברתיות של הצבור כגון : קצבאות זקנה ושארים, קצבאות סוציאליות שונות, מילואים ועוד. אנו, אוכלוסיית "העובדים ומשלמים" שילמנו בחפץ לב כל השנים את שנקבע לנו . אלא שמסיבות "בלתי ברורות" נוצר עודף שהוא כולו של "המשלמים" בסך 180 מיליארד ₪ ע"י הקטנה משמעותית של הקצבאות ל "העובדים ומשלמים". וזאת מבלי להקטין את הגבייה מאתנו.

מסתבר  כי קצב גידול אוכלוסיית "הבלתי משלמים" מהיר מקצב הגידול של תשלומי "העובדים המשלמים" שכן אוכלוסיית החרדים גדלה בקצב מהיר בעידוד המדינה ע"י הגדלת התקציבים  ל"אי יציאה לעבודה" וכן קבוצות אוכלוסייה נוספות כגון עולים חדשים ואחרים שאינן משלמות

אני מניח כי עקב החלטה עתיקה נצבר ,מהכספים של "העובדים ומשלמים" , עודף כספי ענק שנחסך מקצבתם של "המשלמים"  מחד, והמדינה כיסתה בתקציבה את הגרעון הגדל והולך, של ב"ל, מאידך.  נראה,  שסדרי העדיפויות של הממשלה של היום גורמים לבריחת המדינה מהאחריות לבעיות הצבור ואחת התוצאות היא כוונת השתלטות על תקציב ב"ל מבלי להתחייב למטלותיו ובדרך גם לבלוע את החסכונות שלנו בסך 180 מיליארד ש"ח בשם ייעול הגביה  והאיזון בין תשלומים לתקבולים  של ב"ל. שכן הממשלה, כרגיל, נמנעת מלעזור לנו. החשש הגדול שלנו הוא כי בסופו של דבר  אנו, מקבלי קצבת זקנה ושארים, ניזרק לכלבים, וזאת, כיוון שבמקום להכפיל את קצבת הזקנה והשארים הרי לממשלה קל לממן את תקציב המדינה ע"י החרמת הרזרבה של "המשלמים" בסך 180 מיליארד ₪, ואם מהלך ההשתלטות על קופת ב"ל לא יספיק הרי שיהא הכרח להעלות את גיל הפרישה מהעבודה שמשמעותו הקטנת התשלומים ל "זכאים השונים" בעיקר זקנה שארים, סיעוד וכד'. זהו עוד תקציב לאחזקת קבוצות ה "בלתי משלמים".

אני מקווה  שבמסגרת תכנית האוצר, כנ"ל, איננו עומדים בפני קיצוץ קצבאות למי ששילם במשך עשרות שנים בכדי  שיהיה מספיק כסף להאכיל ולהשקות את אוכלוסיית " הבלתי משלמים" , הגדלה והלכת בעידוד המדינה.

אנו, מקבלי קצבת זקנה ושארים, מצפים כבר זמן רב  להכפלת  קצבת הזקנה  כך שתהיה משמעותית בחיי היום יום שלנו ומתנגדים להעברת זכויותינו ברזרבה שהצטברה , בגין התשלומים החדשיים שלנו לאורך השנים, לקבוצת "הבלתי משלמים"

אדוני שר הרווחה  אנו מבקשים את עזרתך  ! ! !

 

 בברכה

מנחם פרימן

מחזיק תיק הגמלאים

בהסתדרות עובדי המדינה

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , , ,

4 תגובות

 1. ניצה בן-צבי :

  גולדה מאיר דאגה לגמלאים. בביטוח הלאומי ישנם כספים רבים שעשויים לתת מענה לגמלאים ולנצרכים רבים.
  אנו הגמלאים שילמנו כל חיינו בתקוה שלעת זקנה לא ניפול על הילדים. כתבתו של מנחם מצוינת ומציגה נכונה את הבעיה. אסור לאפשר להעביר את הכספים לסעיפים אחרים.

 2. דליה :

  המדינה חייבת כספים לביטוח הלאומי ואינה מחזירה אותם.
  התוכנית לביטול הביטוח הלאומי על ידי העברת תקציביו לביטוח הלאומי אינה דמוקרטית. היא מתכתבת עם מדיניות נתניהו הפועל לשינוי משטר, הקטנת הממשלה וחיסול מדינת הרווחה.

 3. נדב פרץ-וייסוידובסקי :

  אשמח לראות פרטים נוספים על התכנית. התיאור שלה כאן שונה מאוד ממה ששמעתי.

  בכל מקרה, הנסיון להאשים את החרדים בקריסת הביטוח הלאומי הוא נסיון נואל, שמעבר לעובדה שהוא ממשיך בשיטת 'הפרד ומשול' שבעלי ההון כל כך אוהבים, אין לו על מה להסתמך.
  ראשית, הקצבה הראשית שמקבלים תלמידי ישיבות (קצבת אברך) מגיעה ממשרד החינוך ולא מהביטוח הלאומי.
  מעבר לזה, גם בקצבאות שמגיעות לאנשים שאינם עובדים (או ליתר דיוק, שאינם מבוטחים) מהביטוח הלאומי, כמו קצבת ילדים או קצבת הבטחת הכנסה, קופת הביטוח הלאומי מקבלת פיצוי מאוצר המדינה, כך שהחשוד שזה מה שירוקן את הקופה הוא חסר בסיס.

 4. דליה :

  נראה לי לא לעניין להתייחס אל החרדים. הרי עובדים ולא עובדים משלמים ביטוח לאומי. חרדים משלמים ביטוח לאומי.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.