שעתה של יוון

שודדים את יוון מעתידה. האשמים בכך יושבים באופוזיציה ועם סיוע תאגידי התקשורת הבינלאומיים של שלטון ההון, מדבררים את עצמם כאלטרנטיבה ומסייעים לפאניקה לגאות ללא הצדקה. יוון נלחמת היום לא רק על עתידה אלא על העתיד של כולנו

מאת: קורט טוכולסקי

כדאי שנלמד טוב טוב את מה שעושים עכשיו ליוון, מעבר לספינים שמנגנוני ההיררכיה הכלכלית העולמית משסים בדעת הקהל במהירות מסחררת, יש סיפור פשוט של שוד. אם יוון תיכנע לשודדים כפי שהיה בשנים 2009-2015 עד עליית ממשלת סיריצה, כולנו נסבול בעתיד מהתנפלויות ביזה. יוון היא היום יעד למתקפת טרור עולמי, מתקפת הטרור של ארגוני השליטה הפיננסית, של מי שבמשך שנים אפשרו לבזוז את יוון ורואים במה שקורה ביוון מודל לעתידה של האנושות.

יוון נשדדת בדיוק כמו ששודדים מאיתנו את הגז שלנו, שודדים מהיוונים את כל מה שיש להם. אנחנו מתקשים להבין לעיתים את חשיבות המאבק על הגז אבל היוונים רואים בלי כסות ששודדים מהם את עתידם. מי שאשם בכך הם לא אזרחי ותושבי יוון, גם לא ממשלתם הנוכחית שירשה את המשבר ומעולם לא היו אנשיה חברים בממשלות קודמות. מי שאשמים בכך יושבים עכשיו באופוזיציה ועם סיוע של תאגידי התקשורת הבינלאומיים של שלטון ההון מדבררים את עצמם כאלטרנטיבה, מסייעים לפאניקה לגאות ולעלות, לפחד לחנוק את התקווה. אין לכך סיבה והם יודעים את זה, אבל זה לא מפריע להם. הם מנסים למנוע אסון לא מבוחריהם ואזרחי ארצם, אלא מדיקטטורת הבנקים ועריצות התאגידים.

מהמשבר של 2008 יצאה רק מדינה אחת מכל המדינות ששקעו בחובות, איסלנד. איסלנד יצאה מהשבר כי אזרחיה סירבו לשלם את החובות של הבנקים ושלחו בנקאים ופוליטיקאים מושחתים לכלא ולא נתנו בידם שוב את השלטון. לעומת איסלנד, יוון, ספרד, איטליה, פורטוגל ואירלנד ממשיכות לשאת בעול החובות והמצב של אזרחיהם ממשיך להיות רע. יוון נלחמת היום לא רק על עתידה אלא על העתיד של כולנו. אם היום יוון ובעקבותיה מדינות כמו ספרד ואיטליה, פורטוגל ואירלנד ישמטו את חובותיהם, שלטון הבנקים יתמוטט, דיקטטורת יצירת החובות האינסופיים כתחליף למיסוי הוגן תקרוס והמערכת הכלכלית הגלובלית תהיה חייבת להשתנות. לא פלא שכל כך הרבה ספינים ניתכים על העם היווני, לא פלא שמשטר של חנק וטרור כלכלי מופעלים על יוון, לא פלא שבניגוד גמור לכל בסיס של הדמוקרטיה פועלים תאגידי בנקאות ארגונים בין לאומיים וממשלות כנגד יוון ועמה רק כדי למנוע את האפשרות שיוון תגיד באומץ לא, ותראה שיש אלטרנטיבה.

זה לא הולך להיות קל, אף תהליך הבראה אינו קל, אף תהליך של גמילה מהתמכרות לדברים מזיקים כמו קפיטליזם ניאו ליברלי אינו פשוט. אבל בדיוק כמו איסלנד, אם יוון רוצה להתאושש במהירות, היא צריכה לשמוט את החוב. אין לה מה לפחד לא מבגידת הסוציאל-דמוקרטים באירופה, בראשות זיגמר גבריאל עלוב הנפש, יו"ר הספ"ד הגרמנית או הקנצלר של אוסטריה. סיריצה מראה לנו את האלטרנטיבה ואנחנו חייבים שהיא תצליח.

בדיוק כמו במאבק על הגז בישראל או המאבק כנגד הסכמי הסחר החדשים בין ארצות הברית ומדינות האוקיאנוס השקט או אירופה, המאבק על יוון חשוב ממה שמציירים לנו בתקשורת. כניעה של יוון לטרור שמופעל כנגדה תהיה מפלה לכולנו כי גם אנחנו בתור להיות קורבנות של גובי החובות הבינלאומיים אחרי שנכסינו יישדדו. בכל העולם הקפיטליזם נאבק באזרחי המדינות ותושביהן במטרה לשדוד אותם, לשבור את המאפיינים הדמוקרטיים של המדינות ולהכפיף אותנו לשלטון תאגידים וטייקונים. לא של יוון להסדר האונס המוצע לה יהיה ניצחון לכולנו, צעד חשוב בדרך לשחרור מדיקטטורת ההון הפיננסי.

Tags: , , , , , , ,

2 Responses to “שעתה של יוון”

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  1. בהמשך לסדרת מאמריו שפורסמו כאן לפני כשנה, מדגיש מחדש את הסכנות לעצמאותה הממשית של ישראל נוכח מערכת הסכמי הסחר המתגבשת. מערכת הנוטלת מהמדינות את השליטה בכלכלותיהן ובתחומי החברה והסביבה, ונותנת לתאגידים הרב-לאומיים כח לנטרל ולבטל חקיקה ורגולציה שהתקבלו בהליכים דמוקרטיים.
  http://www.blacklabor.org/?p=56512

  2. האמת היא שכשמסתכלים על המספרים הכוללים ועל הפירמידה הפיננסית הכלל-עולמית, יש מקום לא רק לדאגה אלא אולי לחרדה. – See more at: http://on-the-left-side.org.il/%d7%aa%d7%9e%d7%95%d7%a0%d7%aa-%d7%94%d7%a4%d7%99%d7%a0%d7%a0%d7%a1%d7%99%d7%9d-%d7%91%d7%a2%d7%95%d7%9c%d7%9d/#sthash.fPgerjz5.dpuf

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  לקסי :
  15 באוקטובר, 2010 בשעה 0:28
  "אחד התוצרים של ביטול הסכמי ברטון וודס הוא הפרטת השליטה בכמות הכסף מידי הממשלות לידי פרטים. הפרטים יכולים להיות פרטים אמיתיים (ג'ורג' סורוס) או תאגידים. אלה התמחו ב"מכשירים פיננסיים" שעניינם עשיית כסף מכסף".

  http://www.blacklabor.org/?p=22944

  נ.ב. בריטניה אינה חברה ביורו.

Leave a Reply