פשעי המלחמה הם של הממשלה

דו"ח האום על צוק איתן ארוך, יבש, עובדתי ובכל זאת החמיץ את כל מה שהלך פה בקיץ שעבר. חיילים לא פשעו פשעי מלחמה בעזה, ממשלת ישראל פשעה בעזה. המנהיגים והמפקדים הם האשמים, לא החיילים

מאת: קורט טוכולסקי

דו"ח האו"ם פספס ובענק. האמת, לא היה טעם לחשוב אחרת. ההתמקדות של האו"ם באפשרות של פשעי מלחמה בלוחמה בשטח בנוי באמצעות התמקדות בלחימה באמצעים סופר-מודרניים בשטח בנוי די מיותרת. אחסוך מקוראות וקוראי טור זה את קריאת דוח האו"ם על מבצע צוק איתן, אי אפשר לקיים לחימה בשטח בנוי בלי לבצע פשעי מלחמה. זה היה נכון כשהרומאים כבשו את גמלא וזה נכון גם היום. המלחמה המודרנית היא פשע וכאשר היא אינה מבוצעת בתנאי מעבדה, או לפחות באזור קרבות מרוחק ממוקדי אוכלוסייה אזרחית, לא משנה מי ילחם במי, ארצות הברית בעיראק, הסורים אחד בשני או הרוסים בצ'צ'ניה או אנחנו ברצועת עזה, פעולות שלפי החוק היבש הן פשעי מלחמה תתרחשנה. זה נכון בלחימה בין מדינות, זה הרבה יותר מדויק בלחימה בין מדינה בעלת צבא סדיר לארגונים בעלי צבא לא סדיר. דוח האו"ם, ארוך, יבש, עובדתי ומפורט ובכל זאת החמיץ את כל מה שהלך פה בקיץ שעבר.

פשעי המלחמה שבוצעו בעזה הם בעצם הלחימה בעזה. מדינת ישראל יצאה למלחמה מיותרת נגד תנועת החמאס, קבלנית המשנה של ממשלת ישראל ברצועת עזה ומפעילת הגטו הגדול בעולם. ממשלת ישראל לא התכוונה להכות את קבלנית המשנה ולעומת זאת שפכה אש וגופרית על אוכלוסייה אזרחית. בליווי מסע של היסטריה פטריוטית מצד העיתונות חסרת האתיקה של ישראל, ובלא יכולת לספק הסבר משכנע איך שוב לאחר סדרה של מבצעים מעזה עדיין יורים, בחרה ממשלת ישראל במסך של אש עשן ודם כדי לעוור את השיח הציבורי הביקורתי ולהראות לכולם שהיא יכולה. זה פשע המלחמה האמיתי. חיילים לא פשעו פשעי מלחמה בעזה, ממשלת ישראל פשעה בעזה. אותו דבר ניתן לומר על הצד השני, אני לא חושב שמפעילי משגרים ברצועה עשו משהו מוסרי במיוחד אבל אני מאשים את המנהיגים והמפקדים לא את החיילים.

ועכשיו, כשהביקורת מגיעה, אשפי הספינים ממשלת ישראל מפגינים שוב את יכולתם ללהטט מול קהל שבוי. הם יודעים שהם האשמים היחידים, הם יודעים שהם הולכים ומתקרבים למעמד של מצורעים ושבקרוב, כמו נשיא סודאן גם ביבי ובנט, ליבני וליברמן, לפיד ומופז יוכלו לראות את חו"ל רק על מסכי הטלוויזיה או להסתכן בצו מעצר בין לאומי. זה לא זמן טוב להודות בחדלונם צמא הדם, באחריותם לפשעי המלחמה או למלחמה עצמה, באחריותם לסבלה של אוכלוסיית עזה, באחריותם למותם חסר ההצדקה של 67 מטובי בנינו בשדות הקרב המיותרים של מלחמה מיותרת. הם יוצאים להתקפה רטורית נגד האנושות מחוץ לישראל ובטוחים שאם בישראל היום יכתבו בבוקר שהם צדקו אז הכול בסדר.

די ברור למה בנט ביבי ואלקין צווחים, הם אשמים ואין הגנה טובה יותר מההתקפה, בזמן שהם מחסלים את שליטת הציבור על הגז בים, עוד ספין על דוח האו"ם מתאים להם. הגיע הזמן שהם יבינו שהמחיר שהם ישלמו על מדיניותם בצירוף חוסר היכולת לצאת לחו"ל עלול להיגמר מבחינתם בשנים של ישיבה בכלא בארץ. אנחנו צריכים להכניס לעצמנו לראש שבראש מדינתנו עומדים פושעי מלחמה והם נחושים להכתים את כולנו בתואר, לפחות את כל מי שלא ימות בסיבוב הדמים הבא שהם והקבלני משנה שלהם בעזה יארגנו.

Tags: , ,

3 Responses to “פשעי המלחמה הם של הממשלה”

 1. רפי לאופרט הגיב:

  כל השאר הוא מאבק לאומי יהודי ומלחמה שנכפית עלינו כבר מאה שנים, מתוך רצון וכוונה למנוע מדינה יהודית בארץ ישראל, ומשהוכרזה – לחסלה.
  אין מששלה אחת ב"צוק איתן" וממשלות אחרות בפעילות מלחמתית ומבצעית בשנים קודמות. כולנו בסירה אחת, ומי שאינו מרגיש כך אינו צריך להיות כאן, מפני שהמציאות הזו אינה עומדת להשתנות בטווח הנראה לעין, בזכות אויבינו והגיס החמישי המסייע להם.

 2. דוידי הרמלין הגיב:

  האם לכל סהרורי ניתנת פה במה או רק ליחידי-סגולה?

 3. ק. טוכולסקי הגיב:

  הגייס החמישי שחותר תחת קיומה של המדינה ומאיים על השגיי הציונות הוא ממשלת ישראל (כן יש גם כמה טרחנים סהרוריים בשוליים של השמאל אבל הם חסרי השפעה). הממשלה מוליכה אותנו לבידוד ניכור וחורבן.

Leave a Reply