postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » "החרם" – ספין ההיסטריה הנוכחי

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

"החרם" – ספין ההיסטריה הנוכחי

נושאים דעות, מדיני-בטחוני ב 10.06.15 1:00

אם יש משהו ששליטים כמו נתניהו יודעים זה שאסור לקחת אחריות. כשמשהו איום ונורא קורה, לא משנה כמה אתה אשם, אל תיקח אחריות. תתחיל להשתולל, צלצל בכל פעמוני האזעקה, תגיד שהיית הראשון לזהות, תממן פתרונות לא יעילים אבל כאלה שמצטלמים טוב, ותבנה לאט לאט את הספין הבא, בשביל דעת הקהל הקצרה

מאת: ק. טוכולסקי

לא משנה אם מדובר בשרפה בכרמל ובאזלת היד של שירותי הכיבוי שהייתה תוצאה ישירה של מדיניותו הכלכלית של שר האוצר ביבי, או במנהרות החמאס שזינקו לתודעה של הציבור הרחב כאילו נחפרו ביום אחד בזמן המפלה של צוק איתן בלי שאחריותו של ראש הממשלה והמנהיג החזק מול חמאס תוזכר בדיון הציבורי או עכשיו החרם על ישראל שהיה כאן בימי כהונתו כשר אוצר והלך והתרחב בששת שנות כהונתו הנוכחית כראש ממשלה , גם כאן לא ייקח מנהיג כביבי אחריות. מנהיג בלכסיקון של ביבי שווה שירות לשלטון ההון + הישרדות, לא שום דבר מעבר. אז בזמן שהוא מוכר את הגז שלנו לפטרון המקומי של כחלון ושלו (תשובה) ולחברים הרפובליקנים בארצות הברית, הוא מספין עלינו את דבר ה"חרם", ומעניק בכך לתנועה די זניחה שלא הצליחה עד כה לתפוס מקום בשיח הציבורי (BDS) את מרכז הבמה. העיקר שכרגיל לא ישימו לב מה הוא עושה באמת. החרם של היום זה האיראן של אתמול, זה הנשק הכימי של סדאם חוסיין באמצע שנות ה-90, זה הפחד שבאמצעותו הימין ממשיך את שלטונו.

אי שם בסוף שנות ה-80 תחנת הרדיו הצבאית החליטה לא להשמיע שירים של שתי זמרות פופולריות, אחרינו המבול של נורית גלרון וחד גדיא של חווה אלברשטיין. השירים עסקו בכיבוש ובהשלכותיו על החברה הישראלית. תרבות טמינת הראש בחו"ל וההתעלמות מהמציאות והשלכותיה לא נולדה אז אבל זאת דוגמא טובה לכך שהחברה הישראלית מסוגלת בהחלט לעצום עין למציאות שיוצר הכיבוש. בימין לועגים לעצם השימוש במושג באמצעות הכחשת הכיבוש או כינויו "אקיבוש", אבל מה לעשות שהיכולת לטמון את הראש בחול, לא משכנעת את כולם, לא בישראל ולא מחוצה לה. כך תנועת החרם על ישראל הולכת ומתחזקת בשל הסירוב שלנו לסיים את הכיבוש. כן יש חרם על מדינת ישראל ורובו ככולו נובע מהכיבוש. אפשר להתעלם מכך, אפשר להיות מוכנים לשלם את מחיר החרם, אבל הגיע הזמן שנביט באומץ במראה וניקח אחריות על מה שאנחנו עושים ואיך שאנחנו נראים. אין מה להאשים את העולם, העולם כמנהגו נוהג, תערובת של שיקולים ואינטרסים מכתיבה את היחסים הבינלאומיים, לשם ההגינות יש לציין שיחסית לכיבוש בן 48 השנים של הגדה המערבית ישראל משלמת מחיר מאוד קטן. רוסיה סיפחה לפני פחות משנתיים את חצי האי קרים ולמען האמת בצדק והיא סובלת מאז מסנקציות שישראל מעולם לא סבלה ולו ממשהו דומה להם. על איראן שבשל תכניתה הגרעינית סובלת מסנקציות כבדות שהרסו את כלכלתה בכלל אין מה לדבר, בטח לא ממדינה שכולם יודעים שיש לה יכולת גרעינית (ע"פ מקורות זרים) אבל לא חשבה מעולם להעמיד את עצמה תחת פיקוח בינלאומי.

אז אין לנו יכולת מינימלית לביקורת עצמית ובנוסף על כך אנחנו אוהבים היסטריה, המחיר עשוי להיות כפול, מצד אחד ביבי מאפשר לתאגידים וטייקונים לגנוב לנו את משאבי הגז ומרוקן מכיסנו מאות מיליארדי דולרים, מהצד השני החרם הזה תודות למקום המרכזי שניתן לו בתקשורת העולמית בזכות השימוש בו כספין התורן של ביבי להצדקת כהונתו כראש ממשלה למרות כל כישלונותיו עוד עשוי להצליח ולהתפתח. נוסף על כך, רוב האופוזיציה העלובה שלנו ובכך אין הבדל משמעותי בין הרצוג לבני ולפיד, משחקים את המשחק של ראש הממשלה. בדיוק כמו בימי צוק איתן, כאשר ראש ממשלת ישראל הפחדן צמא הדם שלח את מיטב בנינו למות סתם במלחמה שהוא הפסיד בעזה, והאופוזיציה ליחכה את אחורי השליט הכושל, כך גם היום. במקום שהאופוזיציה תצביע על כך שהחרם קיים כבר שנים והולך ומתגבר בלי שראש הממשלה הכושל ביבי עשה שום דבר בזמן אמת להיאבק בו, במקום שהאופוזיציה תגיד בצורה שאינה משתמעת לשני פנים שהכיבוש הוא הגורם העיקרי והמשמעותי ביותר לחרם, מנהיגי האופוזיציה ממפלגות השמאל מרכז משחקים את התפקיד שיועד להם בידי ראש הממשלה. פיונים פרלמנטרים עלובים שמחכים לקריאה להצטרף לממשלת אחדות.

התשובה לחרם פשוטה, סיום הכיבוש למען האמת אפילו מתן תקווה לסיום הכיבוש. התעצמות החרם נובעת מההבנה שביבי שקרן ושאין לו שום כוונה לסיים את הכיבוש, מההכרה שציפי חוטבלי נפתלי בנט ואורי אריאל רציניים במה שהם אומרים ובניגוד לביבי הם לא אומרים לכל אחד מה שהוא רוצה לשמוע. רוצים שהחרם יסתיים? להעיף את הממשלה האיומה הזו ולהקים ממשלה שתפתח במשא ומתן רציני ותביא לסיום הכיבוש. ככה נסיים את החרם, לא בהיסטריה מהסוג שקיבלנו בכמויות בתקשורת של הסופ"ש האחרון, לא מעיסוק רדוד בספין הנוכחי ובטח לא מהתלהמות פטריוטית מזויפת בסגנון האהוב על ביבי.

נערך על ידי דורון
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.