postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » "קדימה מדע" – תלונות על קשר עם ועדות השמה, עם קב"סים, חשיפת שמות ברשת

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

"קדימה מדע" – תלונות על קשר עם ועדות השמה, עם קב"סים, חשיפת שמות ברשת

נושאים חדשות, חינוך ותרבות ב 9.06.15 1:10

להורים לילדים חולים נודע כי למורי ילדיהם החולים מטעם "קדימה מדע" קשר עם ועדות השמה ועם קציני ביקור סדיר (קב"סים). אם קיים קשר כזה, הוא אינו תקין ועלול לגרום נזק לילדים החולים

מאת: דליה בלומנפלד

ועדת השמה היא הגוף שבאמצעותו ניתן להעביר תלמיד מחינוך רגיל לחינוך מיוחד או להיפך. בוועדה יושבים אנשי מקצועות טיפוליים כמו רופא, פסיכולוג, עובד סוציאלי, מאבחן, יועץ חינוכי של בית-הספר, מפקח של משרד החינוך. אם "קדימה מדע" שלחה מורים שהיא מעסיקה להופיע בוועדות השמה או  הורתה להם לתת חוות-דעת על תלמיד חולה, ההתנהלות היא לא לפי הנוהל המופיע בחוזר מנכ"ל משרד החינוך ומהווה הפרת חוק.

קציני ביקור סדיר (קב"סים) עוסקים במסגרת תפקידם בהחזרת ילדים שנפקדים ממערכת החינוך לתיפקוד לימודי בבתי-ספר. הם מטפלים באיתור תלמידים שלא ביצעו רישום למוסד חינוכי, איתור חייבי רישום בראשית שנה"ל, איתור חסרי סמל סטאטוס/מוסד, איתור מוקדם של תלמידים בסכנת נשירה. הקב"סים מקבלים מידע ממשרד החינוך, מבתי-ספר או מכל מקור שמוכן לספק מידע. התלונות נגד "קדימה מדע" בעניין זה היו על קשר בין מורים המועסקים על-ידי "קדימה מדע" לבין קציני ביקור סדיר. נראה ש"קדימה מדע" נתנה לקציני הביקור הסדיר גישה למורים, והמורים דיווחו להם על תלמידים או על מצב לימודיהם של ילדים חולים.

לפי חוק חינוך חובה וחוק הילדים החולים, הילדים החולים המרותקים לביתם רשומים בבתי-ספר והם חלק ממערכת החינוך הפורמאלית. תפקידו של הזכיין הוא לדאוג למורה בבית הילד החולה, כאשר אינו יכול להגיע לבית-הספר. בהתאם לכך, כל גורם חיצוני, כמו קצין ביקור סדיר או ועדת השמה, צריך להיות בקשר עם בית-הספר ולא עם זכיין כמו "קדימה מדע" ובוודאי לא עם מורים המועסקים על-ידי "קדימה מדע". אי קיום קשר של הזכיין עם בית-הספר, או ניתוק מבית-הספר בו לומד הילד החולה – נראים כהפרה של רוח החוק. נראה שהפרה זו מתחילה באי דרישה של "קדימה מדע" מהמורה ליצור קשר עם בית-הספר בו לומד הילד החולה ובהתעלמות מן הצורך לבנות לו תכנית לימודים יחד עם בית-הספר. אם משרד החינוך מגבה את חוסר הקשר עם בית-הספר, עליו האחריות למחדל. עם היוודע התלונות ל"קדימה מדע", היא הורתה למוריה לא לקיים קשר עם ועדות-השמה ועם קב"סים באמצעות מכתב ששלחה להם.

בעיה אחרת שמצטיירת כמחדל נוסף של "קדימה מדע" היא חשיפת שמות ילדים חולים ברשת האינטרנט. שמותיהם של כל הילדים החולים המקבלים עזרת מורה מהזכיינית "קדימה מדע" נחשפו באתרה. החשיפה היא הפרה של הסודיות הרפואית והפרת הפרטיות של הילדים החולים. אחד ההורים לילדים חולים נתקל בהיכנסו לאתר של "קדימה מדע" בשמות הילדים החולים, שמות המורים המלמדים אותם ופרטים נוספים. מתברר כי ברשימה נחשפה הופיעו שמות של ילדים שנפטרו. הופיע מידע על מורה המלמד מספר גדול מדי ולא סביר של תלמידים. כתבה על החשיפה פורסמה בעיתון "הארץ". ההורה הגיש תלונה למינהל תקשוב, טכנולוגיה ומערכות מידע במשרד החינוך ולרשות למשפט, טכנולוגיה ומידע במשרד המשפטים. מנהל צוות אבטחת המידע ניסח דו"ח תלונה על החשיפה ושלח אותו ל"קדימה מדע" לטיפול ולתגובה."קדימה מדע" שלחה תגובתה.  הרשות למשפט, טכנולוגיה ומידע במשרד המשפטים פעלה לפתיחת חקירה פלילית בעניין. עם היוודע החשיפה לזכיינית, היא חסמה את האתר.

הנתונים שנחשפו ובהם שמות נפטרים מעוררים את השאלה: האם "קדימה מדע" מקבלת כסף על עבודה שאינה מתבצעת? היכן משרד החינוך? האם הוא מפקח על עבודת הזכיינית? האם הוא מעביר כסף לזכיינית ללא בדיקה מדוקדקת של הנתונים? הליקויים הללו מצטרפים לבעיות ארגוניות בעבודת הזכיינית: צוות ניהולי ייחודי – אין, צוות פארא רפואי – אין. ילדים חולים רבים אינם מקבלים מענה לצרכיהם הלימודיים כתוצאה מכך.

הילדים החולים הם חלק אינטגראלי ממערכת החינוך, לפי חוק חינוך חובה וחוק הילדים החולים. זכותם לקבל את העזרה הטובה ביותר ולהקל עליהם את מצוקותיהם. מן הראוי היה שמשרד החינוך יטפל בהם ישירות.

תגובת "קדימה מדע": "קדימה מדע" או המורים שלה לא העבירו מידע לקב"סים או לוועדות השמה." לגבי חשיפת שמות הילדים החולים ברשת האינטרנט הגיבה: "העניין טופל מיידית ובמלוא כובד הראש בתיאום עם משרד החינוך, ברגע שקיבלנו דיווח על הבעיה."

תגובת דוברות משרד החינוך: " מנהל מינהל מדע וטכנולוגיה במשרד החינוך מציין כי, המשרד פעל באופן מידי לתקן את הליקוי. הזכיין שמפעיל את הפרויקט לא פעל בהתאם להנחיות אבטחת המידע שקיבל מהמשרד, והמשרד פועל להבטיח שזכיין זה וזכיינים אחרים יקפידו לפעול בהתאם להנחיות.  מינהל תקשוב תיחקר את האירוע והפיק לקחים בהתאם.  יצוין כי, כל הפעולות נעשות בליווי רשות המשפט וטכנולוגיה במשרד המשפטים."

נערך על ידי דורון
תגיות: , ,

18 תגובות

 1. אבא לילד חולה :

  הגיע הזמן שמשרד החינוך יבטל את הזכיינות של ספק השירות ״קדימה מדע״. ספק שירות, שהגיע במטרה להרויח, צריך לעוף ויפה שעה אחת קודם.
  משרד החינוך היקרים, קחו את הילדים וחבקו אותם חזרה אליכם, קחו את הנהלת תלל״ים אל משרד החינוך ותנהלו הכל מבפנים. זאת הדרך הנכונה בשביל הילדים

 2. אמא לילד חולה :

  מתוך 3 חודשים של קבלת שירות מקדימה מדע, כחודש הילד ללא מורה כלל. בחודשיים הנותרים הגיעו מורים, חלקם ללא התאמה כלל לעבודה מסוג זה. המורה היחידה שהתאימה ואכן הית מדהימה עזבה בטענה שאינה מצליחה להתפרנס בקדימה מדע. זה אחרי מספר שנות עבודת קודש בתל"לים. מערכת החימוד דרך האתר גם מושבתת מעל חודש. הבית ספר איבד עניין כבר מזמן. הלו, מישהו שומע אותנו שם בחוץ?

 3. אמא לילד ללא סיוע מתאים :

  הבן שלי מחכה לסיוע זמן רב.
  נמאס

 4. אמא לילד ללא סיוע מתאים :

  הבן שלי מחכה לסיוע זמן רב
  נמאס מהיחס של קדימה מדע
  מההתעלמות או מהזלזול
  מהעובדה שמבקשים סיוע ומחכים הרבה זמן
  או שמקבלים סיוע לא מתאים, כמו אצלנו.
  ילדים עם צרכים מיוחדים הם ילדים מורכבים, עם מחלה קשה ועל המדינה לדאוג להם.
  גברת אברמזון, הגיע הזמן שתעיפו את קדימה מדע!!!
  קודם היה הרבה יותר טוב

 5. ילד שלא מקבל שירות לימודי :

  פעם הייתי מקבל מורים וגם למדתי במחשב.
  היום אין לי מורים, אין לימודים במחשב.
  משרד החינוך ביקש לחסוך כסף, קדימה מדע לא עובדים טוב ואני עדיין מחכה.

 6. מערכת עבודה שחורה :

  גלי צה"ל על בעית הילדים החולים

  האזינו: "המורים לא מגיעים – נאלץ ללמוד שנה נוספת"
  ילדים חולים שנבצר מהם להגיע לבית הספר נמצאים במצוקה בעקבות אי קבלת הסיוע הלימודי לו הם זכאים בחוק, מאז שזה הופרט. אימו של נער שנזקק לסיוע בגלצ: "הסיוע כלל לא מותאם לצרכים"
  יואב סטולר

  בשל מחסור בשעות לימוד, במורים ובסייעות ובעקבות טיפול לקוי של חברת "קדימה מדע" – מאות ילדים חולים לא ניגשים לבגרויות ומחסירים חומר לימוד. שרונה נמר, אם לתלמיד כיתה י"א החולה במחלה קשה ולא מקבל את מלוא הסיוע הלימודי סיפרה בראיון ליעל דן: "הבן שלי חולה במחלה קשה, ובעשור האחרון הוא קיבל סיוע לימודי בבית, אך מאז שהתחלף ספק השירות ב-1.1.2015 לבן שלי לא מגיעים מורים".
  "ספק השירות התחלף אחרי 24 שנים של שירות מצוין, כחלק מהליך הפרטה", אמרה שרונה, "כשבמכרז לספק הקודם לא הייתה כלל היכולת לגשת למכרז – מה שנוצר זה שמישהו אחר קיבל את המושכות לידיים באמצע שנת לימודים. דבר שאינו מתקבל על הדעת".
  שרונה הסבירה כי זה כמו שייקחו בית ספר רגיל יוציאו משם את כל הילדים ישאירו אותם בבית ויגידו להם – "תחכו עד שנביא לכם מורים".
  "הסיוע שהוקנה לבני כלל לא מותאם לצרכים הלימודיים שלו", טענה. בנה של שרונה הוא ילד עם צרכים מיוחדים, אשר סובל מלקות בשמיעה ובראייה בנוסף למחלה בה הוא לוקה. "הוא אמור לקבל מורים שמתאימים לצרכיו והוא אינו מקבל. הוא אמור לקבל קלינאית תקשורת והוא לא מקבל. הוא אמור לקבל לימודי אונליין דרך המחשב וגם את זה הוא לא מקבל", תיארה.
  לדברי שרונה, בנה ייאלץ ככל הנראה ללמוד שנה נוספת מכיוון שהוא לא יספיק לסיים את כל המבחנים. "התגובה היחידה ששמעתי ממשרד החינוך זה 'לא ידענו שהפרויקט כל כך מורכב'", אמרה שרונה בכאב.
  מנהל הקליניקה למשפט ומדיניות חינוך באוניברסיטת חיפה, עורך דין ארן רייכמן אמר בראיון כי "זו תוצאה ישירה של הפרטה. השאלה היא בעיני לא הספק, אלא למה ילדים חולים לא זכאים לחינוך ציבורי מטעם המדינה כפי שמורה החוק".
  רייכמן הסביר: "החוק הטיל על משרד החינוך לספק חינוך לכלל ילדי מדינת ישראל לרבות ילדים חולים והם צריכים לעשות". לדבריו, ברגע שמתבצעת הפרטה של השירות לספק חיצוני, אז באופן טבעי השיקולים של הכדאיות הכלכלית מטפסים לראש סדר העדיפויות. "אם משרד החינוך היה אחראי לטיפול בילדים הללו, אני לא מאמין שייתכן היה מצב שבו לילדים אין מורים", הוסיף עורך הדין רייכמן.

  מ"קדימה מדע" נמסר בתגובה: "למשפחת נמר הוצעו עשרה מורים שונים בעלי ניסיון רב, שכולם נדחו בתואנות שונות. חלק מהמורים אף כלל לא נבדקו על ידי המשפחה. משפחת נמר, שסירבה לכל פתרון שהוצע לבנה, אינה משקפת ואינה מייצגת את 1,500 התלמידים שבהם מטפלת קדימה מדע ואשר מביעים שביעות רצון גבוהה מהשירות הניתן להם".
  ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "התלמיד מטופל באופן פרטני במשרד בנוסף למענה שהוא מקבל מקדימה מדע, הוא מקבל גם תגבור שעות הוראה ממשרד החינוך".
  להאזנה לראיון: https://soundcloud.com/glz-radio/1234e

  מקור: http://glz.co.il/1363-63893-HE/Galatz.aspx

 7. ברק :

  אבקש לציין את פועלה של עמותת תללי"ם למען שמירת הקשר הרציף עם בית הספר. המוטו של תללי"ם "לחבר לצד הבריא של החיים-ללימודים" אינו רק מוטו, הוא אמונה ודרך חיים.
  תללי"ם התריעה כל הזמן על האחריות של מערכת החינוך כלפי התלמיד החולה, ומהמשתמע כאן בהחלט- נזרקה האחריות לצד השלכת התלמיד החולה למלתעות.
  ראו בקישור את ההתראה של תללי"ם:
  http://tlalim.co.il/kesher/

 8. ברק :

  לשמור על קשר עם המוסד החינוכי

  לבעלי מכשיר סלולרי הנה הקישור:
  http://tlalim.co.il/kesher/index.html

 9. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  אין 1500 משפחות מרוצות
  אין 1500 ילדים שלומדים עם כל השירות שמגיע להם
  אין 1500 ילדים שזוכים לקבל כל מה שהם צריכים
  מה אפשר לצפות מחברה שכל רצונה הוא לכאורה להרויח ולא לתת שירות אמיתי. אנחנו רק דוגמא אחת למגוון בעיות קשות בהפעלת הפרויקט…
  עובדה שמשרד החינוך בודק אותם.
  עובדה שחברי כנסת מלווים את הסיפור.
  עובדה שיש הרבה בעיות.
  עובדה שאין מספיק מורים לכל המקצועות.
  עובדה שחסרים מטפלים פרארפואיים.
  עובדה שהאתר הורד ע״י החברה בהוראת משרד הבריאות עקב מחדלי אבטחת מידע.

 10. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  ההפרטה - הרעה החולה של מערכת החינוך

  כמה עצוב ששר החינוך שי פירון ואנשי משרדו לא השכילו לחבק את הפרויקט אל ליבם ולאמץ אותו כפי שעשו קודמיהם במשך 24 שנים. כמה עצוב שוועדת החינוך של הכנסת לא עצרה את המהלך למרות שיכלה לעשות זאת על ידי קידום החקיקה שהייתה מונחת על שולחנה ובה ההמלצה למתן פטור ממיכרז לתללי"ם כמו עוד פרויקטים חינוכיים ייחודיים שחרב ההפרטה מונפת מעליהם מדי כמה שנים..
  24 שנים השקיעה המדינה משאבים רבים יחד עם תורמים מהארץ והעולם כדי לאפשר לבנות מסגרת לימודית, בית ספר ייחודי לתלמידים חולים בבית.
  במשך 24 שנים בנתה הנהלת הפרויקט שבידיה הפקידה המדינה את האחריות לפעילות המורכבת של מתן שרותי הוראה בבית לתלמידים חולים מסגרת שנועדה לתת טיפול ומענה הולם לכל תלמיד באוכלוסיית התלמידים החולים ומשפחותיהם . המעקב אחר המתרחש כיום בפרויקט הוא עדות נוספת לכך שההפרטה בחינוך – לא תמיד עובדת….

 11. ברק :

  הסיכום שלי

  שלום,
  שנת הלימודים תשע"ה לתיכוניים נסתיימה לה, ובעוד מספר ימים מועט מסתיימת גם בעבור בתי הספר היסודיים.
  עוד שנת לימודים במדינת ישראל, עוד מסמר בארון הקבורה של הפדגוגיה הלא מוצלחת המנוהלת בחוסר עניין.
  חוסר עניין של מנהלי המדיניות הפדגוגית במדינת ישראל של תשע"ה, 2015 , חמש עשרה שנים שלאחר באג 2000 וכעת ברור לי מהו הבאג.

  התלמיד הבריא פקד את כסאו בכיתתו (העמוסה לעייפה, אלא מה) והנה יכול הוא לנוח ולהתרווח ולהביט לאחור על הישגיו.
  והתלמיד החולה? נותר מיותם כמעט לחלוטין במהלך שנת הלימודים שחלפה לה, הישגיו במקרה הטוב הם הורדת מינון התרופות אותן הוא צורך,
  מבלי שביקש זאת, אלא כך נכפה עליו גורלו.

  והתלמיד החולה? נותר מיותם כמעט לחלוטין ממקורות הידע כי אלה נלקחו ממנו ברשעות שאין מקומה בין יצורי כדור הארץ.
  והתלמיד החולה? שבמהלך השבועות והחודשים שחלפו, ברגעים המעטים של שפיות שהיו לו ינק את הידע שניתן לו על ידי מוריו.
  והתלמיד החולה? נותר מיותם כמעט לחלוטין ממוריו במהלך השבועות והחודשים שחלפו, כי הרשעות פקדה את ביתו לצד מחלתו.
  קרבו אל המסך ובואו ואראה לכם מי אשם-
  כעת אתם משתקפים במסך, את, אתה, אני כולנו כאחד שנתנו לדבר שכזה לקרות.
  מקצרים חופשה? חצי מדינה על הרגליים ומבעירה צמיגים.
  מקצצים בטיול שנתי? חצי מדינה על הרגליים ומבעירה צמיגים.
  מקצצים לתלמיד החולה בביתו בשעות הסיוע, שגם כך אינן ריאליות למה שמקבל תלמיד בבית הספר, כל המדינה יושבת בחיבוק ידיים.

  היכן עמותת תללי"ם שנאבקה ונתנה שעות הוראה גם בקייץ? מישהו דאג להטמין אותה היטב היטב בתוך הבטון שיוצק משרד החינוך לגרונות תושבי המדינה.

  ולסיום הרשו נא לי לסכם עבורכם את שנת הלימודים תשע"ו, אינני רואה נסתרות- רואה אני גלויות, הכתובת על הקיר ומשרד החינוך בוחר להתעלם ממנה.
  בשנת הלימודים תשע"ו יקבל התלמיד החולה בביתו את מה שנקבע בכתב המכרז המזוויע (24/6.2014 של משרד החינוך)-
  4-6 שעות שבועיות חטיבת היסוד והביניים , 8 שעות שבועיות חטיבה עליונה.
  בלי קייץ (שיכול להוות השלמה נאה לקיצוץ המזעזע במהלך השנה).
  כמה מקבל תלמיד בבית הספר? בממוצע 6 כפול 4 ועוד 5 של יום שישי = 29! שעות שבועיות.

  ת'אמת? אינני יודע מה לעשות כדי "לנער" את המדינה הזו מהקיפאון/עיוורון שבו היא שרויה, אז אם המדינה אינה מגיבה הרי שיש מי שאחראי לתת תגובה ומענה- קוראים לזה משרד ממשלתי האחראי על… אז המשרד הוא (תופים בבקשה) – משרד החינוך!

  אה, כן סליחה חזרתי לאותה נקודה בה פתחתי, נטילת אחריות.
  אחריות איננה מילה אחריות היא מעשה!
  ואת שעשה כאן משרד החינוך- לא ייעשה!

  הורים יקרים, אזרחים יקרים, איפה הצמיגים שלכם?….

 12. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  חילופי דברים עם שי פירון בפייסבוק שלו על בעיית הילדים החולים:
  נירית חכמון בקמן החלטה שגויה שלך להוציא למכרז דרקוני את חוק חינוך חובה לילדים חולים המרותקים לביתם… בכיה לדורות… צא ולמד איש חינוך יקר… צפה בעיניך שלך איזה עוול גרמת לילדים הללו… אז איך אתה ישן בלילה פוליטיקאי קטן שלי????!!!
  אהבתי • השיבי • 4 • ‏8 יוני‏ ב-‏14:10‏

  שי פירון בעיקר בשל העובדה שגסות הרוח בה את נוקטת,,,,לא לוקחת בחשבון שזו איננה החלטה של שר חינוך אלא חוק על פי הנחיות החשב הכללי. אז איך את ישנה כשאת משמיצה סתם?
  אהבתי • 54 • ‏8 יוני‏ ב-‏14:26‏

  נירית חכמון בקמן איני מתיימרת להשמיץ… אחרי פניות חוזרות ונשנות אלייך (שלא נענו…) בדיונים בוועדת החינוך בכנסת בראשות מצנע.. אתה לא הואלת בטובך לבדוק את טיבו של המכרז עמדת בראש המשרד שהוציא את המכרז הזה… החשב הכללי לא ניסח את המכרז אנשיך הם כתבו אותו… על כן אתה מי שעמד בראשם ,ידך במעל באותה מידה .
  אם היית שועה לתחינותינו הרבות ההורים שקול ילדיהם לא נשמע ולא היווה פרמטר בשיקול הכללי…אז אני ישנה רע מאוד בלילה… ולא בגלל שהשמצתי. . אמת דיברתי!!!
  אהבתי • 4 • ‏8 יוני‏ ב-‏14:40‏

  שי פירון כנראה שלא…אבל לא נתווכח!
  אהבתי • 3 • ‏8 יוני‏ ב-‏14:50‏

  Gideon Boock החשב הכללי קובע חוקים?
  אהבתי • 1 • ‏8 יוני‏ ב-‏16:07‏

  נירית חכמון בקמן
  Sharona Namer איך את ישנה בלילה… ספרי לו…
  אהבתי • ‏8 יוני‏ ב-‏16:13‏

  Michal Simha-levy ח'כ פירון, נעשתה טעות חמורה שפוגעת במאות תלמידים חולים המרותקים לביתם, חובתך לדאוג כי עוול זה יתוקן מידית וכי יוחזר הטיפול לתללי'ם שהיא עמותה שלא למטרות רווח אשר קידמה במשך למעלה מ-20 שנים תלמידים חולים, להעביר לקבלן טיפול בתלמידים חולים זה פשע.
  אהבתי • ‏8 יוני‏ ב-‏16:27‏

  Michal Simha-levy מר פירון לומר שאתה לא מתווכח זה אולי כי אינך מכיר את הנושא.
  אהבתי • ‏8 יוני‏ ב-‏16:29‏

  Tom Namer שלום לך ח״כ שי פירון
  אני כותבת מהפייסבוק של הבן שלי, כי עוזרייך חסמו אותי, לא נחמד לקרוא את האמת לפעמים… המכרז היה באחריותך, כניסת ספק שירות שאין לו מושג מה לעשות היה באחריותך, העובדה שהעפת את תללים-ספק השירות הכי טוב בשביל הילדים היה באחריותך…
  וכדי לרענן את זיכרונך : שר האוצר היה ממפלגתך… לא יכולת לדבר איתו???? לבקש עזרה??? היית חייב לתת יד להורדה בשעות הילדים???
  אולי עשו דברים מאחורי גבך??? ואולי לא…..
  זה הפייסבוק של בני, אני כותבת בשבילו, כי חצי שנה הוא לא מקבל שירות….
  אז מה קורה בלילות??? אני בהחלט לא ישנה….
  ואתה???
  אהבתי • 3 • ‏8 יוני‏ ב-‏16:32‏

  רונית אברהם כמה עצוב לקרוא את זה. דרושה הלאמה של שירותי הרווחה ויפה שעה אחת קודם. לא יתכן כי זה עסק כלכלי.
  אהבתי • ‏8 יוני‏ ב-‏20:26‏

  Dany Rahimi איפה אתה הייתה אתה יכול לסמן לנו איזה וי משהו שעשייתה

 13. תגובה לברק :

  אנחנו כאן, נלחמים בשארית כוחותינו, הדלים ממילא בעקבות טיפול בילדינו החולים. לא מקשיבים לנו, זורקים אותנו מאחד לשני, ללא חמלה וללא הקשבה מינימלית. ילדים חולים אינם מעניינים אף אחד, כי לא רואים אותם, הם בביתם, סובלים בשקט, שורדים את מחלתם…..
  תודה לך ברק, על המילים החזקות, רבות המשמעות, כולנו תקווה שיחלחלו למקומות הנכונים.
  שר חינוך נכבד, איפה אתה????????????

 14. ברק :

  תללי"ם בפתרון לקייץ

  במסגרת גלישתי היומית עם כוס הקפה מצאתי כי עמותת תללי"ם פתחה את שערי בית הספר הווירטואלי לתלמיד החולה בביתו, בתללי"ם לומדים בקייץ!
  הפרטים בדף הבית שלהם-
  http://tlalim.co.il

 15. אמא :

  ברק, הבן שלי מקבל סיוע מהקמפוס של תלל״ים. הוא התקדם רבות בזכות הסיוע, שמשרד החינוך היה אמור לתת!!! עמותת תללים הנפלאה עושה עבודת קודש, עדיין לא ברור לנו ההורים מדוע עמותה שהוכיחה עבודה מצוינת 24 שנים אולצה להשאר בחוץ וחברה רודפת בצע וממון, חברה קרה ומנוכרת נותנת שירות חינוכי לילדים…

 16. אמא :

  אם כבר מדברים על קדימה מדע אני רוצה לציין פה גם את הממשק (או יותר נכון את חוסר הממשק בין קדימה מדע לבית הספר). לצוות בית הספר יש תפקיד מכריע בשמירת הקשר עם הילד גם בהיבט הלימודי אך בעיקר בהיבט החברתי. ילד שיושב בבית מאבד את הקשר עם כל העולם המוכר לו בנוסף על כך שנאלץ להתמודד עם מחלה ןהשלמת חומר לימוד. מנסיוננו העגום, צוות בית הספר מאבד עניין מהר מאד בילד שלא מגיע לבית ספר, ואינו מלווה את התהליך הלימודי כפי שמצופה ממנו. כל כך נוח לכל הצדדים- פחות תלמיד בכיתה הצפופה גם ככה. פחות מבחנים ועבודות בית שהמחנך צריך לבדוק. משרד החינוך שאכן צריך לבחון את התנהלותו של קדימה מדע חייב לוודא גם כי הממשקים עם בית הספר מתנהלים כנדרש אחרת ילד מוצא את עצמו קירח מכל הכיוונים, ללא מורה מקדימה מדע וללא קשר עם בית הספר והחברים. קצת פחות בירוקרטיה ואינטרסים וקצת יותר חמלה ואכפתיות היום סוגרים פה כמה פינות.

 17. מורה ותיק :

  כל כך נכון

  כתבה מורת תללי"ם ותיקה בנושא זה:
  נושא הקשר בין ביה"ס לתלמיד הוא כאוב וקשה.
  לא פעם יש התעלמות מוחלטת של המערכת הבית ספרית מהתלמיד הנעדר למרות נסיונות חוזרים של ההורים, שיחות עם היועצת, המחנכת ואפילו עם התלמידים בכתה. כאשר זה נעשה באופן "מאולץ" זה אף פעם לא עובד. הצוות ממנה תלמידים ומטיל עליהם אחריות להביא לחולה את השיעורים או לבקרו אך מנסה בעצם להוריד מעצמו את האחריות. הילדים מרגישים היטב בגישה הלא אמפטית המנחה ולכן אינם מבצעים את האחריות שהוטלה עליהם. נתקלתי במספר מקרים קשים במיוחד של תלמידים שמתמודדים עם כאב באופן תמידי אשר משום מה לא נמצא לו מזור. התמיכה הנפשית במצבים כאלה היא חשובה לאין שיעור כי התלמיד סובל מכאב ומתמקד בקושי ולא בדרך להחלמה. ביקור, טלפון או מעט יחס היו יכולים לעשות שינוי מהותי בהתמודדות עם הכאב.
  חוסר האונים של ילד שמתמודד עם כאב הוא עצום ואני מוצאת את עצמי לעיתים יושבת ומקשיבה לילדים שמתפרצים בבכי כאשר הם חשים שעולמם קורס עליהם ואף אחד לא מבין לליבם ומחזק אותם בדרך.
  התעניינות של החברים , בני קבוצת הגיל, היא מקור תמיכה חשוב עבורם, אך עבור מערכת חינוך של 10 כיתות בשכבה, 40 תלמידים בכתה ויועצת אחת, התלמיד החולה פשוט לא קיים.
  אכן אמא יקרה את צודקת.
  יש חשיבות רבה למימשק זה ולשמירה עליו! בתללי"ם המורים היו מחויבים לשיחה חודשית אחת לפחות עם בית הספר ולדיווח בנושא בדוחו"ת הפדגוגיים שלהם.
  יש לקוות שגם כיום נדרשים המורים העושים במלאכה אנושית חשובה זאת ככל בניתן לשמור על קשר זה.

 18. כתוב ב"שלובים" :

  36,000 ניזנחים ומופקרים לקפיטל הכלכלי והפוליטי של השר הממונה - פירון !

  הקישור: http://shluvim.macam.ac.il/blog/view/79369/36000-%D7%A0%D7%99%D7%96%D7%A0%D7%97%D7%99%D7%9D-%D7%95%D7%9E%D7%95%D7%A4%D7%A7%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%9C%D7%A7%D7%A4%D7%99%D7%98%D7%9C-%D7%94%D7%9B%D7%9C%D7%9B%D7%9C%D7%99-%D7%95%D7%94%D7%A4%D7%95%D7%9C%D7%99%D7%98%D7%99-%D7%A9%D7%9C-%D7%94%D7%A9%D7%A8-%D7%94%D7%9E%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%94-%D7%A4%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%9F

  ואתם בטח תוהים מה זה, או אולי מי זה, או אולי מי אלה, או מה אלה.

  אלה, במילה אחת – תְּלָלִי"ם (מ) שהיא עמותה! להזכירכם; ללא מטרות רווח! – ראשי תיבות של: תְּמיכה לִימודית לִילדים "(ה)מְרותקים לבתיהם עקב מחלות קשות!

  ואלה הנתונים: מחלות סרטן, מחלות כליות, מחלות אוטואימוניות, מחלות נפש, תאונות והרשימה ארוכה ארוכה

  3,600 תלמידים צעירים מדי שנה – כחמישה בתי–ספר! החולים במחלות אלו

  3,600 משפחות הנאנקות ומתמודדות – 365 7X 24 X – עם המחלות בבתי–החולים ובביתם

  3,600 משפחות מלאות תקווה

  7,200 הורים

  14,400 סבים וסבתות

  7,200 אחים ואחיות

  220 מורים מיומנים בעבודה פרטנית בסגנון "מורה פרטי" ב – 24 השנים האחרונות

  220 מורים מסורים המשקמים כל אחד ואחד מהתלמידים בהיבט החינוכי – יהודים וערבים

  220 מורים המגיעים לכ – 5 תלמידים מידי יום ל – 2-3 שעורים לכל תלמיד

  סה"כ כ –

  36,000 בני אדם, מידי שנה, במרכז מערבולת המחלות הקשות ביותר שיודעת האנושות ! – 10 בני אדם הנספחים ונגררים אחר תלאות המחלה של כל ילד וילד

  את כל אלה משרד החינוך – סליחה – שר החינוך האטום שלנו עומד להשליך לפח בתירוצים שאפילו הנייר לא מסוגל לספוג

  שר החינוך, משרד החינוך ווועדת החינוך מביאים נימוקים בירוקרטיים חסרי כל אחיזה במציאות

  שר החינוך, משרד החינוך ווועדת החינוך נלחמים בילדים

  שר החינוך, משרד החינוך ווועדת החינוך מתייחסים ל – 3,600 ילדים רגילים שלקו במחלה המונעת מהם להגיע לביה"ס ומשפחותיהם כאל אויבי מערכת החינוך הלא מוערכת, אפילו על-ידי רבים רבים בתוך המערכת כאל "סרח עודף ומיותר" בתכניות הגרדניוזיות שיש לו ברפורמות הפאטתיות שלו. תכניות שבגללן ילדים אלה הזקוקים למורים מיומנים הן בהוראה יחידנית והן בדיאלוג עם המשפחה, מושלכים לכלבי הרחוב הרעבים לכל טרף קל להשגה, במקרה זה לתחליפים שמשרד החינוך מציע שאין בהם אלא בישול בשרם של ילדים אלה וריכוכו לצורך טריפתם בקלות רבה יותר

  3,600 תלמידים מדי שנה – כחמישה בתי–ספר– נגשים לבחינות בגרות, או עומדים בכל המטלות שבתי-הספר שלהם מציבים להם, לומדים ממיטב הלומדות, התוכנות והעזרים שיש

  3,600 תלמידים מדי שנה – כחמישה בתי–ספר– יורדים מהנטל הכלכלי העתידי הממתין להם – אילולי היו לומדים עם מורי-תללי"ם. יום-יום, שעה, שעה, – בכל יום חול

  3,600 תלמידים מדי שנה – כחמישה בתי–ספר– שעם החלמתם תינתן למדינה הזדמנות נוספת להזניח אותם – שוב

  3,600 תלמידים מדי שנה – כחמישה בתי–ספר– הנקשרים ואוהבים את מורי-תללי"ם המסורים שלהם מזה 24 שנים

  3,600 משפחות התלמידים מדי שנה – כחמישה בתי–ספר– אסירות תודה מזה 24 שנים לכל מורה ומורה

  לעומתם; לעומת מורי תללי"ם –

  משרד חינוך חולה קשה ! מעוות, קר, מנוכר, שהיה ראוי כי הוא עצמו יכנס לפרויקט תללי"ם לצורך שיקומו

  משרד העומד למחוק, ברמייה, את תְּלָלִי"ם שבמשך 24 שנים לא פסקה מתמיכתה ב – 3,600 תלמידים מידי שנה

  למחוק את תְּלָלִי"ם – תמיכה לימודית לילדים "(ה)מרותקים לבתיהם עקב מחלות קשות!

  להפריט, או למסור אותה לגופים חסרי כישורים, חסרי מיומנויות, פוליטיים, מלחכי-פנכה – למטרות רווחים כלכליים ופוליטיים כאחד.

  והמנצח על תזמורת-העיוועים הזו – פירון שי שר החינוך, שאינו טורח אפילו, לדון בסוגיה עם דירקטוריון תְּלָלִי"ם ומנהליה ואינו עונה לכל פניותיה של העמותה העושה "עבודת קודש" ומתעלם ממנה לחלוטין!

  ללא כל סיבה, לעזאזל !

  ללא כל סיבה !

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.