ממשלת ישראל – הבטיחה לפני הבחירות, מפרה הבטחות אחריהן

מערך הבטחה. חודשיים אחרי הבחירות חברי ממשלת ישראל עוד לא ממש התחילו לעבוד, אבל כבר הספיקו לעבוד עלינו לא מעט ולהפר כל הבטחה משמעותית שפיזרו בנדיבות לפני הבחירות. זוכרים את המילים היפות על מע"מ אפס? פתיחת שוק הגז לתחרות? מס ירושה לעשירים? כי בממשלה כבר שכחו

מערך הבטחה

הבטחות הבחירות של ראש הממשלה בנימין נתניהו היו ספורות למדי, וכזכור, הוא לא טרח אפילו לנסח אותן במצע שעד היום חסר למפלגת הליכוד. אחד הדברים שהוא כן התחייב לעשות אם ייבחר – זה לקבוע מע"מ אפס על מוצרי מזון בסיסיים. "זה הצורך הבסיסי ביותר של אנשים – לחם, חלב, ביצים", הסביר נתניהו בלהט שלושה חודשים לפני הבחירות, "התוכנית הזאת תאפשר לחסוך מאות עד אלפי שקלים בשנה. זו הפחתה מיידית של 15 אחוז במחירי המזון המפוקחים, וכל ההנחה הזאת תגיע לאזרחים. ככל שהמשפחה חלשה יותר, החיסכון משמעותי יותר – זה צדק חברתי". נשמע חשוב ודחוף, לא?

אבל ביבי לא עמד לבד בחזית "הצדק החברתי". מע"מ אפס על מוצרי יסוד היה גם הבטחת הבחירות המרכזית של אריה דרעי במסגרת קמפיין "השקופים" של ש"ס, והוא אף הציב את התוכנית כתנאי יחיד לכניסת ש"ס לממשלה. רק לפני חודש חתמו נתניהו ודרעי על הסכם קואליציוני, שבו התחייבו בפני הציבור להנהיג מע"מ אפס על מוצרי מזון בסיסיים.

להמשך קריאה באתר שישים ואחת

 

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , ,

Leave a Reply