פרופ' גילה אל תיכנע, אל תתפטר

יעקב לקס, חבר מערכת עבודה שחורה, כתב לממונה על ההגבלים העסקיים, פרופ' דוד גילה, וביקש ממנו שלא יתפטר.  התפטרותו עלולה להיות תחילת נטישה של רבים.  עוד נכתב במכתב שראש הממשלה מוביל אל משטר מעין נשיאותי אבל למעשה משטר של עריצות

ערד, ‏ז'/סיון/תשע"ה
‏25/05/2015

לכבוד
פרופ' דוד גילה
הממונה על ההגבלים העסקיים
(באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: gilod@aa.gov.il)

א.נ.

הנדון: התפטרותך, בקשה לחזור בך

לפני זמן קצר שמעתי בתקשורת, כי החלטת להתפטר מתפקידך נוכח פעילות ראש הממשלה בתחום שאתה מופקד עליו, פעילות שנועדה ליצור מצב שבו ראש הממשלה מפקיע סמכויות חוקיות לעצמו, זאת כדי לגבור על החלטה חוקית שלך כמי שהופקד על טובת הציבור ועל הגנתו מפני שליטים ותקיפים.

שמעתי ונדהמתי. האם ראש הממשלה, תוך ניצול ציני של חולשת הקואליציה, מנסה לחולל כאן מהפכה ממשלית ללא דיון ציבורי וללא הסכמה?

ראש הממשלה מנסה להשליט כאן משטר מעין נשיאותי, מעין אמריקאי, אבל ללא כל בלמים וללא כל איזונים, מה שהוא מעין אמריקאי, אבל שלמעשה הוא שלטון עריצות המובל על-ידי ראש הממשלה.

במקרה של רשות ההגבלים העסקיים זוהי התערבות שנועדה לקבע את החלטות ראש הממשלה, טרם השבעת הממשלה החדשה, החלטה שביטלה את מה שנקבע קודם בעניין משאב הגז משום שבעלי העצמה השולטים כעת במשאב חשו שהם יכולים לקבל יותר בעד הגז השייך לכולנו. הם חשו שהם יכולים להשפיע על ראש הממשלה לעוות את החוק ואת הנוהל לטובתם ולרעת הציבור.

איני מכיר אותך אישית, נפגשנו רק דרך צג הטלויזיה. קרוב לודאי גם שלא ניפגש.
למרות אלה אני פונה אליך ומבקש ממך להיות הילד ההולנדי ההוא ולהשאיר את אצבעך בסכר. הליכתך עשויה להיות מה שיאותת לרבים בשרות הציבורי ש"אין מה לעשות" ושלנוכח אלימותו המנהלית של ראש הממשלה מוטב למי שמצפונו עימו, כי יקדים וינטוש.
אני פונה אליך להישאר בתפקידך ולשמש גם דוגמה לאחרים שימחישו לראש הממשלה שהוא אמנם ראש הממשלה, אבל רק ראש הממשלה במדינה שנאבקת על שרידי היותה מדינה של חברה דמוקרטית.
שמעתי בתקשורת שח"כ שלי יחימוביץ' פנתה אליך פומבית בבקשה כזו, אני מעז ושולח אל ח"כ יחימוביץ' העתק ממכתבי זה.
המכתב יישלח גם לפירסום באתר "עבודה שחורה"

דוד גילה, אל תתפטר.

בדאגה

יעקב לקס

Tags: , , ,

2 Responses to “פרופ' גילה אל תיכנע, אל תתפטר”

  1. ק. טוכולסקי הגיב:

    אני לא מבין את הקריאות הללו.
    נבחרה ממשלה בישראל ויש לה מדיניות. פקידים שלא מסוגלים ליישם את המדיניות טוב יעשו אם יקחו דוגמא מגילה ויתפטרו.
    די לצביעות ולעמימות. הציבור צריך להראות בדיוק מהן המטרות של ביבי.

  2. פרנצ'סקה הגיב:

    מקווה שיקבל מאות מכתבים שאולי ישכנעו אותולבסוף לחזור בו מההתפטרות.

Leave a Reply