חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

גם אי התערבות משטרה היא קיפוח וגם הריצה נוצחה

נושאים עלו ברשת ב 12.05.15 15:24

המקרה של חנין ראדי, שארגנה קבוצת ריצה מצליחה בטירה אך נאלצה לוותר על מירוץ בישוב בשל איומים שכללו גם ירי, מלמד אותנו משהו על המצב בחברה הערבית וגם על עוד אספקט של הזנחה

מתוך המאמר המקורי:

אפשר לדרוש זכויות שוות, לדבר בשם זכויות האדם, לדבר על כיבוש, אפשר לפנות לבג"ץ בנושא אפליה בקרקעות חינוך ותעסוקה, אבל למי אפשר לפנות כאשר נשים נפגעות מאלימות? למי אפשר לפנות כאשר השיח'ים קובעים בצורה גלויה שאסור לנשים בבאקה אל-גרביה להגיע למשחק כדורגל של הקבוצה המקומית, כי אסור שיתערבבו עם גברים? לאיזה בית דין נפנה תלונה על אפליית נשים בתוך הקהילה שלהן? מי יביא לדין את האחראים על הוצאת לשון הרע ועידוד לאלימות? מתי נתחיל לטפל בנושאים שקובעים באמת את גורלה של החברה הערבית? מתי נתחיל להעלות בצורה רצינית את הנושאים הבוערים האלה, אשר מושתקים בסיסמאות גבוהות על גזענות ואפרטהייד?

השאלה הנשאלת היא – למה אנחנו מתכוונים כאשר אנו תובעים "שוויון"? לאיזה חברה אנחנו שואפים, ומהו החזון העתידי של החברה הערבית. אוטונומיה תרבותית וניהול עצמי? איזה מודל מתקדם יכולה להציע החברה הערבית, כאשר החוק המכתיב את אורחות חייה הוא חוק השריעה? כשהרשימה המשותפת דורשת שישראל תהיה באמת מדינה חילונית, דמוקרטית ושוויונית ללא הבדל דת, גזע לאום ומין, האם היא מוכנה שהחברה הערבית עצמה תתנהל לפי הכללים האלה? האם ניתן בכלל לקיים דיון בנושאים אלה בתוך הרשימה המשותפת?

 

נערך על ידי יוחאי
תגיות: , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.