חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ועד עיתונאי הארץ: ביטוי תקשורתי למאבק בקיצוצים

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, עלו ברשת ב 15.12.08 6:02

בעקבות המשבר בכלכלה ובעיתונות, מגבשת הנהלת עיתון הארץ תכנית פיטורין. ועד עיתונאי הארץ שוקל יציאה למאבק ומבקש מבלוגרים לתת לנושא ביטוי תקשורתי ברשת

כותב חבר הוועד:

 

לפני כעשרה חודשים הכירה הנהלת הארץ בוועד, והחלו מפגשים בין הצדדים. ההנהלה דחתה את רוב דרישות הוועד, ובעיקרם דרישה לקביעת שכר רצפה לתפקידים השונים ומנגנון עדכון שכר שנתי.

אמנם היו כמה הישגים בדרך, אבל רובם ככולם נגעו לנקודות אשר היה ספק לגבי חוקיות פעולות ההנהלה, כמו הימנעות מהפרשה לפנסיה עבור משמרות נוספות ומתן פיצויי פיטורים הנמוכים מהקבוע בחוק. במהלך הדרך פוטר אחד מחברי הוועד (יאיר טרצ'יצ'קי), חברה נוספת התפטרה לאחר שהובהר כי לא תתקדם בעיתון בשל פעילותה בוועד (קרן דותן), וחברה נוספת  היא רותי סיני, שסיפורה פורסם וידוע.

 

בשבועיים האחרונים קיבלנו פניות מצד גופי תקשורת כמו העין השביעית, גלובס ואייס, והתבקשנו להגיב על תוכנית הפיטורים אשר אמורה לכאורה לצאת לפועל בסוף החודש בעיתון. בעקבות הפניות ביקשנו להיפגש עם המנכ"ל החדש, רמי גז. בפגישה אמר המנכ"ל שעל אף שאינו יודע מה יהיו המספרים המדויקים, לא יהיו מנוס מלבצע קיצוצים בכוח האדם, בשל ההאטה במשק והמשבר בענף העיתונות. אמרנו למנכ"ל שאם העיתון רושם הפסדים נשקול שלא להתנגד לתוכנית, אבל אם הדבר נעשה על מנת לשמור על שיעור רווחיות גבוה נכריז על סכסוך עבודה, וביקשנו לראות את הנתונים הכספיים. המנכ"ל סירב בתקוף לחשוף בפנינו את הנתונים, ואף הוסיף כי אנו צריכים לזכור שעליו לעמוד בשיעור הרווחיות המקובל בענף העיתונות בעולם (אמירה תמוהה כשלעצמה, בהתחשב בכך שמרבית העיתונים בעולם מפסידים כסף). הבהרנו למנכ"ל שבמקרה כזה, נשתמש בכל הכלים העומדים ברשותנו כדי להיאבק בתוכנית, כולל השבתת העיתון. המנכ"ל אמר שהדבר יגרום יותר נזק מתועלת, והוסיף כי בזכות הכסף שייחסך עכשיו העיתון יוכל להתרחב בעתיד, ולהרחיב את כוח האדם שלו. הסברנו למנכ"ל כי אנו מייצגים את העובדים שנמצאים כרגע בעיתון, לא את העובדים שהוא ישכור בעוד כמה שנים (אם בכלל, ומי יודע באילו רמות שכר). המנכ"ל אמר שהדבר אינו משנה, הוועד אינו צד בעניין והאחריות והסמכות לבצע קיצוצים היא שלו.

 

אנו מקווים שתיתנו ביטוי לנושא בבלוג שאתם מפעילים ואף תוסיפו קישור לבלוג החדש של הוועד.

 

ייתכן מאוד שנצא למאבק סביב נושא הפיטורים לקראת סוף החודש, וחשוב לנו לתת לעניין גם ביטוי תקשורתי, בעיקר ברשת.

 

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , , , ,

תגובה אחת

  1. עובד הארץ :

    כל הכבוד! הגיע הזמן להציג חזית אחידה מול ההנהלה!

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.