postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » הפגנת יוצאי אתיופיה: המשטרה יורה רימוני הלם וגז על המפגינים

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הפגנת יוצאי אתיופיה: המשטרה יורה רימוני הלם וגז על המפגינים

נושאים זכויות אדם, עלו ברשת ב 4.05.15 1:47

אלפי מפגינים חוסמים כבישים מרכזיים בת"א. המפגינים מוחים על האלימות משטרתית, האפליה ותיוג של קהילה שלמה כעבריינית, רק בשל גזענות. כוחות גדולים של משטרה במקום. דווח כי מספר מפגינים נעצרו. פוסט מתעדכן ב"שיחה מקומית" עם שידור חי מההפגנה

עדכון 00:30: מאות מפגינים עדיין בכיכר רבין, לא מוכנים לעזוב את המקום. הם קוראים לשחרור עשרות העצורים שמוחזקים בידי המשטרה כעת, וקוראים "די נמאס, אנחנו דור חדש".

עדכון 23:15: אחרי שנראה היה שההפגנה נרגעה מעט, החלו המפגינים לחזור לעבר הכיכר, והשוטרים החלו לירות שוב רימוני הלם ולעשות שימוש בזרנוק מים. השוטרים פורצים לכיכר בכוח רב, ומנסים לפנות בידיהם ובכוח את המפגינים. במהלך הערב נפצעו עשרות, מרביתם שוטרים, וביניהם לפחות מפגין אחד שנפצע מפגיעת כדור ספוג בראשו, ואחר שנפצע בחזהו מפגיעה ישירה של רימון הלם. כעשרים מפגינים נעצרו.

עדכון 22:00: המשטרה שוב יורה רימוני הלם לעבר המפגינים, ומעלה את רמת האלימות כדי לנסות לפזר את ההפגנה. השוטרים יורים כדורי ספוג לעבר מפגינים, מכתזית שמתיזה זרם חזק של מים, ומתבצעים מעצרים.

עדכון 21:15: המשטרה יורה כמויות עצומות של רימוני גז והלם לעבר המפגינים בכיכר רבין בתל אביב. המפגינים זורקים בקבוקים על השוטרים.

עדכון 20:30: עימותים בין כוחות גדולים של שוטרים לאלפים רבים של מפגינים בכיכר רבין. המפגינים מנסים להיכנס לתוך העירייה. השוטרים משתמשים בגז פלפל לעבר המפגינים שזורקים עליהם חפצים. השוטרים חמושים באלות ומנסים בעזרת פרשים להרחיק את המפגינים. מספר מפגינים ומספר שוטרים נפצעו.

עדכון 20:00: מעל ל-5,000 מפגינים באזור כיכר רבין בתל אביב, חוסמים את אבן גבירול. סגן מפקד מחוז תל אביב תת-ניצב יורם אוחיון האשים הערב בראיון ל-ynet: "ארגונים ופעילים חברתיים מסיתים את בני העדה להמשיך ולהפגין אחרי שהמשטרה כבר הגיעה איתם להבנות".

עדכון 19:40: כמעט ארבע שעות מאז תחילת ההפגנה, המפגינים עזבו את נתיבי איילון וצועדים לכיוון מרכז תל אביב, כשהם חוסמים בדרך כבישים מרכזיים. דווח על מספר עצורים, ועצור נוסף שפונה לטיפול בבית חולים.

המשטרה יורה רימוני הלם על מפגינים מתחת לעירייה בכיכר רבין בתל אביב:

להמשך קריאה

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

5 תגובות

 1. ק. טוכולסקי :

  השלטון התחיל כבר מזמן לאבד את זה. הכיבוש זולג לאט לאט ומחלחל בתוך הקו הירוק. האלימות של המשטרה בוטה וברוטלית ורק הבוחרים עדיין לא הבינו עם מי יש להם עסק.
  נקווה להתפכחות מהירה

 2. דליה :

  מה שקרה בשלושה במאי שנת 2015 בכיכר רבין בתל אביב לא דומה לשום דבר שראיתם עד היום. אני עיתונאי מאז שנת 2003. סיקרתי בירושלים את ההפגנות הגדולות נגד ההתנתקות. סיקרתי הפגנות סוערות של בדואים מהדרום, של דרוזים מהצפון, של השמאל, של המחאה החברתית, אבל מעולם, בכל 12 שנות עבודתי במקצוע הזה, לא ראיתי אלימות משטרתית כמו זו שראיתי בכיכר המרכזית של תל אביב…….
  …… אני מאשים את מדינת ישראל שזרקה את מיטב בניה לכלבים, ושיסתה בהם שוטרים, ושפכה את דמם הלילה על המרצפות של כיכר רבין.
  חיים הר זהב ב"המקום הכי חם בגיהנום"
  http://www.ha-makom.co.il/post/har-zahav-maashim

 3. שין אלף :

  הקוף ברח להם מהשק.

  לא הבנתי למה הביאו את האתיופים לארץ. הם לא מתאימים למנטליות והמנטליות לא מתאימה להם. עשינו להם עוול שהבאנו אותם לפה. היו צריכים להשאר עם בני עמם באתיופיה … הרי בנינו…. הם לא יהודים ואין להם שום זיקה ליהדות לולי עסקנים שלימדו אותם שמע ישראל והביאו אותם לסבול פה. והנה… בסוף ברח להם הקוף מהשק כמטו שהחוסיין בורח לאובמה בכל פעם שהוא יכול.

 4. לתגובה 3 :

  תגובתך גזענית ולא ראויה. האם אתה חושב שאתה יותר טוב מהם? לא. תגובתך מוכיחה שההומניות והאנושיות רחוקים ממך והלאה. האתיופים הם בני אדם כמוני וכמוך. אני לא רואה עצמי שותפה למנטליות שלך. האם זה אומר שאני לא צריכה להיות בארץ?

 5. לתגובה 3 :

  כל מילה בסלע!!! ולא רק זה... גיור המוני של הפלאשמורה אינו כהלכה. עיזבו אותם לנפשם בין אחיהם.

  עוד רוצים לדחוף לנו פלאשמורים שגויירו…. למה זה טוב? להגדלת רגשי הנחיתות בארץ? אל תפרו את שמחת חייהם… השאירו שם את הפלאשמורים הם אינם יהודים… גיור המוני זה לא גיור כהלכה.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.