חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הילדים החולים אינם מקבלים שירות, משרד החינוך אטום

נושאים חינוך ותרבות, מכתבים ב 29.04.15 1:02

מכתב ששלחה אם לילד חולה לח"כ אורלי לוי-אבקסיס, מציף את הבעיות הקשות בהפעלת שירות ההוראה לתלמידים חולים ע"י חברת קדימה-מדע שהחלה להפעילו בתחילת שנה זו וחוסר תפקוד של משרד החינוך אל מול הטענות

מאת ש. (השם המלא שמור במערכת)

מכרז משרד החינוך מתקופת שי פירון שתנאיו הורעו פגע בלימודי הילדים החולים

במקום לקדם הצעת-חוק המבטיחה המשך לימוד איכותי לילדים חולים, קידם משרד החינוך בתקופת שי פירון מכרז שתנאיו הורעו וגרם להעברת זכיינות באמצע שנת לימודים. נראה שקידום ההפרטה חשוב למשרד יותר מחינוך איכותי לילדים חולים. עיון בפרוטוקולים של ועדת החינוך והוועדה לשלום הילד בנושא הילדים החולים מאת: דליה בלומנפלד

לקריאה נוספת

עבור : ח"כ אורלי לוי אבקסיס

הנדון : פגיעה קשה בפרויקט הלימודי של הילדים החולים במשרד החינוך

בוקר טוב,

שמי ש. ואני אימא לילד חולה מאוד, 100% נכות, שנזקק בעשר השנים האחרונות לסיוע לימודי בבית, עקב הגעה מועטה לבית הספר.

הכול היה טוב, עד שהחל המאבק מול משרד החינוך על המכרז האחרון, מאבק שאת היית חלק ממנו, כאחת הלוחמות בעד זכויות הילדים החולים. לצערנו הממשלה נפלה, הפרויקט יצא לדרך והמצב גרוע.

העמותה החדשה, קדימה מדע, שמצהירה ומתנהגת כחברת הייטק לכל דבר, מנהלת באופן חובבני את הפרויקט ואין לה מושג בחינוך ילדים. לצערי רוב השירות עדיין לא ניתן לילדים, בין היתר טיפולים פרא רפואיים עליהם היה שורש המאבק של עמותת תלל"ים על סירובה לגשת למכרז.

פניות רבות שעשינו למשרד החינוך, אגף לחינוך מיוחד, מנכ"לית וסמנכ"ל משרד החינוך לרוב לא נענו כלל. תשובות מעטות שכן קיבלנו היו כאלה : "לא ידענו שהפרויקט הזה כל כך מסובך ומורכב", "לא ידענו שיהיה קשה כל כך", "נשתדל למזער נזקים". תירוץ נוסף של משרד החינוך הוא : שצריך לתת זמן לחברה ללמוד את עבודתה ובסוף יהיה טוב.

גם הבן שלי נפגע קשה כתוצאה מהמעבר הכושל, את רוב השירות הוא לא מקבל מ"קדימה מדע". הוא זקוק גם לקלינאית תקשורת שעדיין לא קיבלנו, גם תגבור של סטודנט עדיין אין ושעות הוראה קיבל 3 מתוך 10 שעות בשבוע. בני אמור לגשת לבגרויות בקיץ וכתוצאה מהבלגן לא ייגש לרוב הבחינות. הפגיעה בילדים היא קשה מאוד.

אנחנו מבקשים, לאור הידע הרב שלך בנושא, המקצועיות הראויה לציון שלך והאכפתיות הרבה שלך שתעזרי לנו. הנושא דחוף מאוד, המצוקה קשה והאטימות במשרד החינוך רבה מאוד.

להלן סקירה כללית מאוד של מה שקורה כרגע.

אני יכולה לסכם במילה אחת : בלגן

 1. הזכיין "קדימה מדע" אינו מקיים את כל הנדרש במכרז – הזכיין " קדימה מדע" נבחר במכרז משרד החינוך לתת שירות חינוכי לילדים חולים המרותקים לביתם.

"קדימה מדע" מחויב לתת שירותים לפי הכתוב המכרז. אבל בפועל עדיין חסר שירות, הילדים לא מקבלים את מלוא השירות לפי המכרז.

 1. "קדימה מדע" אינו נותן את כל השירותים שהוא מחויב להם לפי המכרז –

השירות שאמור להינתן :

 • הוראה של מורים, לפי צרכי הילדים, בהתאמה לגיל.
 • שירותי סייעות וסטודנטים לתגבור
 • שירותי לימודים אונליין, עם מורים בעלי ניסיון של שלוש שנים בלימודי קמפוס אונליין.
 • שירותים פרא רפואיים לתלמידי החינוך המיוחד ותלמידי שילוב.

בפועל חלק מהשירות ניתן כיום. בחודשיים הראשונים לעבודת "קדימה מדע", באמצע שנת לימודים בינואר, רוב הילדים אפילו לא קיבלו מורים, היה כאוס מוחלט.

 1. "קדימה מדע" לא הגיע אל כל הילדים החולים במדינה, אלא רק אל חלק קטן מהם –

נראה שרבים הם הילדים החולים שמגיע להם ללמוד לפי חוק, אך נראה ש"קדימה מדע" לא הגיע עדיין אליהם. ילדים רבים יותר קיבלו שירות בעבר, רבים "נעלמו". ל"קדימה מדע" תירוצים רבים בנושא.

 1. תלמידים ללא מורים – מורים ללא תלמידים

"קדימה מדע" אינו מספק מורים לכל הילדים החולים. יש ילדים חולים שעדיין אין להם מורים. ילדים שיש להם מורים, חסרים להם מורים למקצועות מסוימים.

מאידך, מורים שמוכנים לעבוד, "קדימה מדע" לא נותנת להם תלמידים וישנם מורים שהיקף משרתם ירד מאוד, כי אין להם תלמידים.

 1. שיעורים "על הנייר" ללא לימוד אמיתי בשטח – הובא לאוזנינו שישנם מורים שרושמים שעות שלא לימדו והתלמידים מאושפזים.
 1. חוסר ניסיון של הזכיין "קדימה מדע" – הזכיין חסר ניסיון וזה פוגע באיכות החינוך שהוא מעניק לתלמידים החולים. הוא אינו מאורגן כראוי מבחינה פדגוגית ומינהלית כדי להעניק שירות איכותי לתלמידים ולמורים. נאמר לי בפירוש במשרד החינוך שייקח לזכיין 3-4 שנים ללמוד את העבודה. למה צריך לעשות זאת על גב תלמידים חולים?
 1. העברת הזכיינות באמצע שנת לימודים פגעה בשגרת הלימודים של התלמידים החולים
 1. משרד החינוך אינו מפקח באמת על הזכיין – נראה שמשרד החינוך נותן גיבוי מלא לזכיין, למרות כל כשליו. נראה שאינו באמת מפקח על הזכיין, ואינו דורש ממנו כל מה שכתוב במכרז.
 1. תנאי המכרז הורעו – במכרז יש הרעת תנאים ברורה, מה שמרע ביותר את מצב התלמידים החולים. צמצום בשעות הוראה ושעות אחרות שמגיעות לילדים החולים. ועוד.
 1. בעיה ב"חוק הילד החולה" – מדינת ישראל חוקקה את "חוק הילד החולה", אך לא ניסחה את נהליו. כדי להעניק לילדים החולים חינוך איכותי, כמו לילדים בריאים, יש מקום לגבש חוק מפורט שידאג לצרכי התלמידים החולים.
נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , , , ,

13 תגובות

 1. אמא לילד חולה :

  דבריה של ש׳ נכונים מאוד.
  ילדים רבים וגם הילד שלי מקבלים רק חלק משירות שקדימה מדע מחויבים לספק לכלל הילדים החולים.
  אני מקווה שחברת הכנסת אורלי לוי אבקסיס, שמכירה את הנושא מהכנסת הקודמת וישיבותיה בוועדת החינוך והוועדה לזכויות הילד תעזור לילדים גם הפעם.
  ילדים חולים מאוד מגיעים ממשפחות קשות יום, במצב שמקשה עליהם לתפקד ולעבוד.
  הם לא מסוגלים להלחם, אין להם כוחות לכך…
  נשמח לכל עזרה

 2. ברק :

  ולתפארת הילד החולה

  מכובדי,

  בראשית דבריי אפנה את כולנו לתגובתי ב: http://www.blacklabor.org/?p=56343
  אוכל לבצע "העתק-הדבק" אך אין זה יאה, כי הלוא פעולה שכזו כבר נעשתה אצל הזכיין "קדימה מדע" ואוי לנו להדבקה, כמשתמע מכתבה זו כאן.

  קורא אני, אתכם, את מכתבה של האמא ש. המופנה לח"כ אורלי לוי אבקסיס, ואני חייב לציין בטרם אמשיך את פועלה והישגיה למען הילד בישראל לטובה ולנושא הנדון הנכם מוזמנים לעיין בפרוטוקולי ועדת החינוך משולבת הועדה לשלום הילד- שם קראה ח"כ אורלי לוי אבקסיס לשים קץ לצרה החולה הממשמשת ובאה (אני קראתי), וסיכומה של האמא ש. "בלגן" הוא עדין ומעיד על התום של האזרחית אמא ש. התועה בשבילי הפוליטיקה הבינ-משרדית ולא, לצערי היא אינה טועה.

  זכותה של מדינה לשנות תנאי מכרז וחובתה של מדינה לשמור על הקיים ולהיטיב אותו.
  הרעת תנאים.

  אפנה לכל אותם אלו שגורל תוצאות המכרז היה בידם ואשאל אותם שאלה פשוטה למדי- האם תשבו בחיבוק ידיים כאשר יורעו תנאי ההעסקה שלכם?
  אני בטוח שבשלב ראשון יובערו צמיגים בכיכרות וזה יהיה רק הפתיח לגיהנום שתעבירו את מעסיקכם.

  וכן, בגיהנום הזה חיים כרגע אלפי ילדים חולים במדינת ישראל, כן אתם דנתם אותם לגיהנום הזה, הנכם השופט והתליין.

  וכל זאת למה? משום שבחרתם מכובדי יושבי מגדל השן, כן אתם שם למעלה מול גן הוורדים שקמלו כבר מזמן מים המלל המלהג הפורץ מפיכם, בחרתם להשליך לפח האשפה וותק וניסיון שנצבר במשך 25 שנים, וביקשתם לטחון אותו עד דק.

  שאלת המיליון- למה? מה גרם לכם להרע את תנאי המכרז לפתע?

  ולגוף מכתבה של האמא ש. – אני מתקשה להאמין שהגוף המוסר "תללי"ם" לא יזם חפיפה מסודרת, עזרה לגוף המקבל, אני עוד יותר מתקשה להאמין (אך יש עובדות והן פרוטוקלי ועדת החינוך) שמשרד החינוך לא פנה לגוף המוסר לשת"פ.

  אני יודע בוודאות שהיו פניות מהגוף המוסר לשת"פ עם הגוף המקבל, הצעה להיעזר בניסיון ובוותק, הצעה להיעזר במערך ההוראה מרחוק ואני בטוח שיש עוד.

  התבצעה התעלמות מופגנת מקיומו של הגוף המוסר, התבצעה רמיסה של השגיו של הגוף המוסר, התבצע ניסיון מחיקה מדפי ההיסטוריה של גוף הראוי לקבלת פרס ישראל על פועלו למען הילד החולה בישראל, גוף הנושא את אות הנשיא למתנדב ופרס בינלאומי (שניתן ברומא, איטליה) על הישגיו בתחום ההוראה מרחוק, ותעודת הוקרה בישראל.
  להיכן נעלמה לה ההצעה לפטור את הגוף המוסר מחובת מכרזים? אחרי שנות דור של הצלחה והישג צריכה היתה המדינה לבוא ולומר "אנו מצדיעים לך" לא "אנו קוברים אותך".
  לא ביקש לקבל פרסים, ביקש הגוף המוסר שאקרא לו בשמו מפאת כבודו "עמותת תללי"ם" להיטיב לילד החולה והמרותק לביתו ככל יכולתו ולהצמד למוטו שחרט על דגלו "לחבר לצד הבריא של החיים".

  וכאן באה מדינת ישראל ונציגתה לצורך העניין- משרד החינוך וחרטה על דיגלה "לנתק מהצד הבריא של החיים".

  אני קורא את מכתבה של האמא ש. ולבי נתלש ממקומו, האם בזה אמורה אמא לילד חולה להתעסק?

  אתם, משרד החינוך וזכייניו, אמורים לרפד את המשפחות האלה, אתם אמורים לעטוף את הילדים האלה באהבה.
  ריפדתם בקוצים ועטפתם במדמנה.

  אסיים בכך שלא העלתי על דעתי שאקרא על כאוס שכזה המתקיים בשנת 2015 במדינת ישראל הנמצאת בנשימה אחת עם המדינות המפותחות והנאורות.
  לא אכתים את זה המקום במילים קשות אז אקרא לזה ביזיון מתגלגל שראשו אמור היה להיכרת בעודו באיבו ולא השכיל לעשות זאת יו"ר ועדת החינוך, לא, לא השכיל.

  ביום העצמאות ה-67 למדינת ישראל הודלקו שניים עשר משואות בעבור הישגים שונים, עלתה בי גאווה מרובה למראה ההישגים וחסרה לי משואה אחת, ההישג למען הילד החולה בישראל.
  הסתיים הטקס, הדלקתי בביתי נר וברכתי " אני מתכבד להדליק נר זה לכבודה של עמותת תללי"ם אשר… ופועלת… ועושה למען…ומחברת… ותורמת…ולתפארת הילד החולה בישראל"

 3. מעניין להיזכר..... :

  ההיסטוריה הפעם לא חזרה על עצמה

  קצת היסטוריה:
  הודעה לעיתונות מטעם ועדת החינוך, התרבות והספורט , בישיבת ועדת החינוך נדון נושא שירותי החינוך לילדים חולים בישראל

  התפרסמה בתאריך: 07/02/2007

  יו”ר הוועדה, ח”כ הרב מיכאל מלכיאור: ”נבלה נעשתה בישראל”

  ועדת החינוך, התרבות והספורט דנה היום בנושא ”תפקוד עמותות המטפלות בילדים חולים ומאושפזים – עמותת תל”לים – תמיכה לימודית לילדים מאושפזים.”
  חוק חינוך חינם לילדים חולים נחקק ב-2001. מטרת החוק – לתת חינוך חינם לילדים חולים, בבתי חולים ובביתם. משרד החינוך מספק את השירות ע”י עמותות. עמותת תל”לים נתנה חינוך לילדים חולים בביתם גם לפני החלת החוק, והשתלבה ביישום החוק. השנה טיפלה העמותה ב-2,000 ילדים חולים. לפני 3 שנים זכתה העמותה במכרז, שתוקפו אמור לפוג בסוף שנה זו. לטענת המשרד, חלה במקרה זה חובת המכרזים, ועל כן חובה על המשרד לצאת במכרז חדש לשנה”ל הבאה. חברי הכנסת הביעו חשש, שבמכרז החדש עשויה לזכות חברה שתציע מחיר נמוך, אך לא בהכרח תספק את השירות הטוב ביותר עבור הילדים החולים.
  בפתיחת הדיון, עלה נושא יישום חוק ילדים חולים בכללותו. מסתבר, שהחלת החוק היתה אמורה להתבצע בהדרגה, ומועד ההחלה המלאה נקבע לתחילת שנה”ל תשס”ח (ספטמבר 2007). לצורך יישום החוק, על משרד החינוך היה להקצות 75 מלש”ח בפריסת השנים, וע”פ היישום.
  בישיבת הוועדה היום טענה רות פן, מנהלת האגף לחינוך מיוחד, כי סיום החלת החוק אמור להתקיים בתש”ע (2009-2010). ”בתחילה, היתה הערכת התוספת ליישום החוק 75 מלש”ח. לאחר בדיקה של מניעת כפילויות, הוצעה למנכ”ל תכנית בעלות של 40 מלש”ח, ובבדיקה נוספת נמצא שמדובר ב-20 מלש”ח בלבד.” התוספת שניתנה ליישום החוק ב-2006 היתה 4 מלש”ח להחלת החוק, ב-2007 – 2.5 מלש”ח, ועד 2009-10 – אמורים להתווסף בסה”כ 20 מלש”ח.
  חברי הכנסת תמהו על המספרים, שכן בעת חקיקת החוק טען משרד החינוך שעלות החוק הינה 75 מלש”ח – כיצד עתה טוען המשרד שהעלות האמיתית הינה 20 מלש”ח בלבד?
  יו”ר הוועדה, ח”כ הרב מיכאל מלכיאור: ”אני המום. נבלה נעשתה בישראל. בזמנו, בחוק ההסדרים במשק 2006, נתבקשנו ע”י הממשלה לדחות את יישום החוק בשל עלותו הגבוהה, שהוערכה ב-75 מלש”ח – וסרבנו לדחות. עתה טוען המשרד שעלות החוק נמוכה הרבה יותר. אני לא מבין את הדיאטה הקיצונית בהערכת עלות החוק! בלתי נסבל, שיזלזלו בצורה כזו בילדים הזקוקים לנו ביותר. את יישום החוק צריך לסיים השנה, וצריך למצוא 75 מלש”ח מיד! לא יתכן שמשרד החינוך אינו יודע את מועד יישום החוק! יש להבטיח שהילדים החולים יקבלו את הטיפול הראוי. אני מבין את חובת המכרזים. לצערי, ביותר מדי מכרזים זוכה ההצעה הזולה. עם הזמן, היא אינה עומדת בתנאי האיכות, אך אז כבר נותן השירות הקודם, היקר יותר, אינו קיים. הנפגעים היחידים מכך הם הילדים!”
  ח”כ זבולון אורלב: ”חשוב לדעת את תנאי המכרז. חובת הוועדה לראות את המכרז בטרם פרסומו, כדי להבטיח שירות טוב לילדים החולים. תל”לים עשתה עד היום שירות מצוין, ואין עמותה אחרת שיכולה לתת את אותו טיב שירות”.
  יצחק קדמן: ”אני נגד שיטת המכרזים. זו שיטת ישרא בלוף. היא נועדה לתת שירות פחות טוב בפחות כסף. למה ילדים חולים צריכים לקבל חינוך מעמותות? על המדינה לתת להם את החינוך, בדיוק כמו לילדים רגילים”.
  ד”ר ליאורה פלד, מנכ”ל עמותת תל”לים: ”במכרז הקודם זכינו על חודן של 3 אג`! חברה מסחרית אחרת הציעה לימודים לילדים החולים ע”י בנות שירות לאומי, שעלותן נמוכה יותר. אנחנו נותנים שירות ע”י 150 מורים מקצועיים. סטודנטים ובנות שירות ניתנים לילדים בתוספת למורים, ולא במקומם. יש חוק חובת מכרזים, אך יש גם פטור ממכרז, ואפשר למצוא את הדרך לפטור אותנו ממכרז.”
  שרון רחבי הגיעה לדיון עם ביתה החולה ניצן, בת ה-5: ”מפאת מצבה הבריאותי, ביתי לא יכולה ללכת כלל, ומשום כך גם איננה הולכת לגן. היא מקבלת בבית ע”י עמותת תל”לים 6 שעות לימוד בשבוע, ותוספת של חונכת. אם היתה הולכת לגן, היתה מקבלת 20 שעות. עלות הטיפול בניצן עולה לנו 12,000 ₪ בחודש. השעות הספורות שתל”לים נותנת לניצן, מאפשרות לי לנסות לעבוד. אני לא מבינה איך אפשר אפילו לחשוב להחליף את תל”לים! למה ניצן אינה מקבלת חינוך ככל הילדים? למה הזילזול בה? בגלל שהיא נכה? היא היתה צריכה לקבל יותר חינוך, כדי לסגור את הפער.”
  ח”כ אלכס מילר: ”חברה מסחרית תתן רק מה שכתוב במכרז, ואילו עמותה תתן יותר, מתוך ההזדהות שלה עם האנשים שהיא פועלת למענם. יש דברים שלא צריך להחיל עליהם מכרז”.
  ח”כ רונית תירוש: ”אשלח מכתב לכל השרים, לבקש שיוותרו על האבטחה שלהם – פרט לשרים שהשב”כ יחליט שחובה לאבטחם. הכסף שייחסך מהאבטחה, יועבר לילדים החולים. המשרד יכול למצוא דרך לפטור את תל”לים מהמכרז”.
  יו”ר הוועדה, ח”כ הרב מלכיאור, סיכם את החלטות הוועדה:
  1. הוועדה דורשת יישום מלא, עוד השנה, של חוק חינוך חינם לילדים חולים.
  2. הוועדה דורשת תוספת של 75 מלש”ח ליישום החוק במלואו.
  3. הוועדה דורשת שהילד החולה ימומן באותו השיעור שהיה ממומן, לו היה במסגרת החינוך הרגילה.
  4. הוועדה דורשת להבטיח בעתיד את רמת השירותים לילדים החולים, לפחות כפי שהם כיום.
  5. הוועדה מבקשת ממשרד החינוך לערוך בדיקה נוספת-האם ניתן לעכב את המכרז כדי למצוא דרך לפטור את תל”לים ממכרז.

  2007 חלפה עברה לה, למרות כל ההמלצות שחזרו ונשמעו מעל בימת וועדת החינוך ובמליאת הכנסת לא קבלה תללי"ם מעמד של ספק יחיד.
  במכרז האחרון זכה ספק חדש.

 4. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  ״קדימה מדע״ היא חברה לא אנושית, עם יהירות בלתי נסבלת. הורים ומורים סובלים מהם מאוד.
  במשרד החינוך הבטיחו לבדוק את התפקוד שלהם.
  אנחנו חייבים את עזרתה של ח״כ אורלי לוי אבקסיס, שתעזור לנו להעיף את קדימה מדע ולזכות בחברה טובה יותר שתנהל את הפרויקט הלימודי של הילדים החולים המרותקים לביתם.

 5. אמא של נועם :

  ח"כ אורלי אבוקסיס - את תקוותנו

  מכתבה של האמא מבטא את רחשי הלב של הילדים החולים שנזרקו בחסות החוק למען אינטרסים כלכליים ובלתי אנושים.
  כתוצאה מכך נהרסו חייהם של משפחות הילדים החולים
  ח"כ אורלי אבוקסיס כולנו נושאים תפילה שעמותת תללי"ם שעסקה בעבודת הקודש במתן הסיוע לתלמידים החולים תחזור להיות הזכיין שמטפל בהם ואת תקוותנו להוביל את המהלך הזה בחזרה לעמותה

 6. מורה מהמגזר :

  הבלגן חוגג

  הרבה בתי ספר עדיין לא יודעים מה זה קדימה מדע מורים טוענים עד שיצליחו לדבר עם המשרד לוקח בין חצי שעה ושלוש רבעי שעה אם בכלל מורה יסודי מקבל תלמיד בכתה י מורה שגר בחיפה מציעים לו תלמיד בטמרה העמק מי דואג שהתלמידים אכן מקבלים את המגיע להם מי שנותן יד להתעללות בילדים יש לו אחריות מצפונית לפגיעה בחסרי ישע

 7. אבא לילד חולה :

  קדימה מדע לא מקצועיים בתחום החינוך.
  קשה לי להבין למה משרד החינוך עדיין לא הפסיק את עבודתם. הם כל כך גרועים בתפקיד שהם קיבלו, לתת שירות חינוכי לילדים חולים. העמותה הקודמת היתה מקצועית ואנושית. הם חברת הייטק, בלי נתינה, אנטשיות או הכלה של מצב המשפחות

 8. ברק :

  תגובתה של ח"כ לוי-אבקסיס, ממתינים

  אנו מצפים, עם עוד אלפי הורים מודאגים לתגובתה של חברת הכנסת הנכבדה.
  אנא ברגע שתתקבל העלו אותה.
  תודה.

 9. דליה :

  אורלי לוי אבקסיס עסוקה בענייני אי הכניסה של ישראל ביתנו לקואליציה. צריך לשאול את העוזרים שלה לגבי המכתב.

 10. תגובה לדליה :

  אורלי לוי תשב כנראה באופוזיציה ומשם תסייע לילדים. יש לנו תמיכה ממקורות נוספים ואנחנו מחוזקים ומאמינים שיהיה טוב.

 11. ברק :

  מחכים

  אבקש לציין שעמותת תללי"ם ממשיכה לתת סיוע לתלמיד החולה כרוני וזאת באמצעות בית הספר הווירטואלי שלה
  http://tlalim.co.il/story.asp

 12. ברק :

  שמות אלפי ילדים נכים וחולים נחשפו בטעות ברשת

  "הארץ" 19/5/2015
  אמו של ילד חולה המקבל את השירות נכנסה לאתר "קדימה מדע" השייך לארגון אורט העולמי וכולל גם למידה מרחוק, וגילתה ששמות הילדים חשופים בו, לפי אזור מגורים ולצד המורה המלמד אותם.

  האם שגילתה את שמות הילדים, כולם קטינים, גילתה ברשימה גם את שמה של אדל ביטון, הפעוטה שמתה בפברואר ונפגעה באורח אנוש בפיגוע יידוי אבנים בגדה. ככל הנראה היא קיבלה שירותי הוראה מהחברה בעת שהיתה מרותקת למיטתה.

  האם פנתה בנושא לרשות למשפט, טכנולוגיה ומידע (רמו"ט) במשרד המשפטים ביום רביעי בשבוע שעבר, אך הפרטים הוסרו מאתר האינטרנט רק ביום שישי בצהריים, לאחר שפנתה גם למשרד החינוך. לא ברור כמה זמן היו חשופים באתר הפרטים של הקטינים. קדימה מדע סירבה להשיב לשאלת "הארץ" בנושא.

  האם אמרה בשיחה עם "הארץ" כי "מדובר במחדל רציני, קודם כל משום חשיפת שמותיהם של קטינים, ומלבד זאת, מדובר בקטינים חולים, שלא היו רוצים שדבר מחלתם יהיה ידוע. הגעתי לעמוד בחיפוש בגוגל, אפילו לא הייתי צריכה להיכנס לאתר".

  מקדימה מדע נמסר בתגובה כי "התקלה הובאה לידיעתנו ביום שישי בצהריים וטופלה מיידית, תוך רגעים ספורים. לא נתייחס לעניין מעבר לכך

 13. א. :

  חוק הילד החולה

  הגיע הזמן להפסיק להפוך את ילדינו למטרד ואמירת מתי"א לבית הספר שכל מה שהם טוענים שיש לתת לילד החולה הוא בגדר המלצה בלבד ורק בית הספר יחליט אם יעזור ועד כמה יעזור לקיים את הזכויות … נתון לאפשרויות שיש לבית הספר בגדר המלצה בלבד….הגיע הזמן להפסיק להפריט את ילדינו לטיפול גופים חיצוניים שעושים על חשבון ילדינו רווח קל… אני קוראת לחוקק חוק המגדיר בידיוק את הזכויות שלילדינו וחובות המערכת כלפיהם ולא לתאר זאת "בגדר המלצות בלבד"…..
  מי חבר הכנסת שיקח על עצמו לפעול לקידום זכויות ילדינו כחוק במדינתו?

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.