הוכרז סכסוך עבודה ברשת מרפאות השיניים של מכבי, מכבי- דנט

ההסתדרות הלאומי מודיעה על הכרזת סכסוך עבודה במכבי דנט, ואחרי חול המועד ייתכן ותהיה שביתה ו/או עיצומים

האם מייד לאחר חול המועד צפויה שביתה ועיצומים קשים ברשת מרפאות השיניים של מכבי ?

האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות הלאומית אישר הבוקר הכרזת סכסוך עבודה ברשת מרפאות מכבידנט בכל רחבי הארץ, המתמחות ברפואת שיניים.

סכסוך העבודה נוגע לכ-2000 עובדי החברה המועסקים ברחבי הארץ במרפאות השונות. בהתאם להכרזת סכסוך עבודה תהא רשאית ההסתדרות הלאומית לשבות ולקיים עיצומים החל מיום 15.4.2015.

סכסוך העבודה הוכרז בעקבות ניסיונה של ההנהלה לבלום את התארגנות עובדיה ולפעול בכל דרך שלא להכיר בהתארגנות העובדים, וכן בשל הפרות לכאורה של זכויות העובדים כדוגמת אי תשלום עבור זמנם של העובדים ונכונותם לעבוד, העדר  תשלום לרופאים בגין אי הופעת חולים וביטוח מקצועי; אי תשלום תוספת כוננות; אי תשלום לסייעות בגין ביטול משמרות; אי תשלום עבור מלוא השעות נוספות שבוצעו בפועל; שחיקת שכר ואי העלאת שכר לפקידות ולסייעות; העלאה מכוונת של יעדי העבודה באופן לא ריאלי כדי לצמצם בונוסים לעובדים.

לפני כשבועיים הודיעה ההסתדרות הלאומית להנהלת מכבידנט כי מעתה הינה ארגון העובדים היציג בקרב עובדי החברה לאחר שלמעלה ממחצית העובדים הצטרפו להסתדרות הלאומית, וכי היא מבקשת כי יוועדו הצדדים לצורך כניסה למשא ומתן קיבוצי.

תגובתה של ההנהלה היתה סירוב להכיר ביציגות על בסיס טענות טכניות מנוגדות לפסיקה ולדין.

בהסתדרות הלאומית מציינים כי :

"מצער מאוד כי עדיין קיימים מעסיקים שלא מוכנים בשום אופן לכבד את רצון עובדיהם להתאגד. התנהלות זו של מכבידנט הינה חסרת תום לב. הנתונים והטפסים שהועברו לחברה מבהירים באופן חד משמעי את אותנטיות ההצטרפות ואת רצונם של העובדים ליחסי עבודה מאורגנים"

"אנו קוראים להנהלת החברה להתעשת ומהר. היינו מצפים מהחברה, ערב חג הפסח, שתואיל לכבד את רצון העובדים, התארגנות היא לא אסון. ההתנגדות של ההנהלה להתארגנות זהו אסון האמיתי אשר מביא את מערכת יחסי העבודה בין ההנהלה לעובדים לכאוס ובעתיד מלאכת השיקום תהא מורכבת ביותר".

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , ,

One Response to “הוכרז סכסוך עבודה ברשת מרפאות השיניים של מכבי, מכבי- דנט”

  1. דר אבי כהן הגיב:

    היום ה22.10.15 הוכרז סיכסוך עבודה נוסף וזאת לאחר שהנהלת מכבידנט משכה באף את נציגות העובדים וניסתה למשוך זמן ולנסות להפריד בין העובדים.המנכל של מכבי דנט לא מצא לנכון להיפגש עם העובדים כמו שלימד אותו אדונו פרופ שוקי שמר.בושה

Leave a Reply