חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הקליניקה לזכויות אנשים עם מוגבלות משיקה תקנון חדשני נגד הטרדה מינית לאנשים עם מוגבלויות

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה ב 1.04.15 0:42

נהלים נגד הטרדה מינית אינם חדשים בישראל ובמדינות אחרות. הקליניקה לזכויות אנשים עם מוגבלות לוקחת צעד אחד קדימה ומציגה תקנון למניעת הטרדה מינית המונגש לשונית לאנשים עם מוגבלות שכלית. לפניכם פרטים נוספים מההודעה של הקליניקה:

הקליניקה לזכויות אנשים עם מוגבלות הוציאה השבוע תקנון למניעת הטרדה מינית המונגש לשונית לאנשים עם מוגבלות שכלית, ייחודי וראשון מסוגו.

התקנון המונגש גובש בשיתוף עם ארגון אלווין ישראל ועם ד"ר סיגל עוזיאל-קרל, מומחית לפישוט לשוני. חשיבותו נובעת הן מהיותם של אנשים עם מוגבלות שכלית חשופים באופן מיוחד לניצול והטרדה מינית, והן מתיקון לחוק למניעת הטרדה מינית שהובל אף הוא על ידי הקליניקה, המטיל את חובות המעסיק הקבועות בחוק ובתקנות למניעת הטרדה מינית, ביניהם תליית תקנון, על מפעלים מוגנים ועל משתקמים. להצעת החוק >>

עקרונות הפישוט הלשוני כוללים, בין היתר, התאמה של עיקרי המידע תוך שימוש במשפטים קצרים ופשוטים תחבירית ובאוצר מילים יומיומי ושכיח. הסמלול נדרש על מנת לתמוך בכתוב ולהבהירו עבור המתקשים בקריאה. תהליך העבודה להנגשת התקנון נערך באופן מעמיק בשיתוף פעולה של סטודנטיות/ים מהקליניקה לזכויות אנשים עם מוגבלויות, מקבלי שירות, גורמי טיפול מעמותת אלווין וכן חוקרות/ים ומומחיות/ים בתחום הפישוט הלשוני. הסמלים המופיעים בתקנון עוצבו במיוחד על-ידי המכון להנגשה קוגניטיבית, כך שיבטאו את המסרים העיקריים ויהלמו את רוח המסמך בכללותו.

בימים אלו הקליניקה פועלת לצירוף הנוסח המונגש לנוסח התקנות למניעת הטרדה מינית, לצד התקנון ה"רגיל" לדוגמה, זאת כדי שהתקנון המונגש יוכל לשמש בכל מקום עבודה ובמפעלים מוגנים.

לתקנון

נערך על ידי יוחאי
תגיות: ,

2 תגובות

  1. ליאור גל-כהן :

    אשמח לקבל את התקנות הנ"ל בכדי להפיץ בקרב ממונות איתן עובדת

    תודה

  2. מערכת עבודה שחורה :

    התקנון: http://law.huji.ac.il/upload/takm.jpg

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.