חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

צעדת ההכרה, מסע מהכפרים הלא-מוכרים בנגב למשכן הנשיא בירושלים

נושאים דו-קיום, זכויות אדם, מידע על פעילויות ב 25.03.15 0:28

הרשימה המשותפת מודיעה על מסע מהנגב אל משכן הנשיא.  צעדה שמטרתה להציף את זעקת תושבי הכפרים הלא מוכרים. הצעדה תצא ביום חמישי ה-26.3.2015 בשעה שמונה בבוקר מהכפר הלא מוכר וואדי אל-נעם, הצעדה תערך ארבעה ימים

 

הרשימה המשותפת בוחרת לפתוח את הקדנציה הראשונה שלה בכנסת בצעדת ההכרה, על מנת לעורר מודעות למציאות חייהם הבלתי נסבלת של תושבי הכפרים הלא-מוכרים ועל מנת להניח בסיומה תוכנית אופרטיבית על שולחן הכנסת, להכרה בכל הכפרים הלא-מוכרים בנגב. תוכנית האב שתוצג בסיום הצעדה לנשיא במדינה, מר רובי רבלין, מציעה מגוון דרכים מקצועיות ומציאותיות להכיר ולפתח את כל 46 הכפרים, בצורה שתועיל לכלל אוכלוסיית הנגב, הערבית והיהודית ותתרום לפיתוח והתחדשות של הנגב.

ביום חמישי ה-26.3.2015 תצא צעדת ההכרה מהכפר הלא מוכר וואדי אל-נעם, הצעדה תערך ארבעה ימים ותעבור דרך מספר כפרים לא מוכרים ובסיומה תתקבל על ידי נשיא המדינה, מר רובי רבלין במשכן הנשיא בירושלים, שם תוצג לנשיא תוכנית אופרטיבית להכרה בכל הכפרים הלא מוכרים בנגב. הצעדה מאורגנת בתמיכת הרשימה המשותפת, המועצה האזורית לכפרים הלא-מוכרים וועדת המעקב העליונה, ובראשה יצעד יו"ר הרשימה המשותפת, איימן עודה, חברי כנסת ונציגים מהנגב יחד עם נציגות מכל 46 הכפרים הלא-מוכרים בנגב.

הכפרים הלא-מוכרים קיימים במשך דורות ארוכים ורובם הוקמו עוד לפני קום המדינה או שהועברו למיקומם הנוכחי על ידי המדינה. בכפרים מתגוררים כמאה אלף תושבים, אזרחי המדינה, בתנאי מחיה קשים ללא חיבור לתשתיות בסיסיות – ללא חיבור לרשת המים והחשמל, ללא שירותי בריאות בסיסיים, ללא כבישים או דרכי גישה מוסדרות וברובם הגדול ללא מוסדות חינוך מה שמאלץ משפחות לשלוח את ילדיהם למרחקים ארוכים ובלתי סבירים על מנת לממש את זכותם הבסיסית לחינוך.

תכנית האב להכרה בכפרים הבדווים הלא-מוכרים בנגב שמתבססת על מחקר מקיף של המועצה האזורית לכפרים הלא-מוכרים, עמותת במקום – מתכננים למען זכויות תכנון ובשיתוף עם עמותת סידרה – עמותת נשים ערביות בדוויות בנגב, מציגה תוכנית אופרטיבית וישימה להכרה בכל הכפרים תוך שימת דגש על התועלת שבהכרה בכפרים לכלל אוכלוסיית הנגב ערבית ויהודית כאחד.

תוכנית הצעדה |

  • הצעדה תתחיל בכפר הלא מוכר וואדי אל-נעם, ביום חמישי ה-26.03.2015, בשעה 08:00 ותתחיל את דרכה בליווי ילדי בית הספר של הכפר.
  • הצעדה תתקבל בסיומה על ידי נשיא המדינה, מר רובי רבלין, במשכן הנשיא בירושלים, ביום ראשון ה-29.03.2015, בשעה 15:00
נערך על ידי לקסי
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.