postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » מה עמדת המפלגות בנוגע לתעשייה המזהמת במפרץ חיפה

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מה עמדת המפלגות בנוגע לתעשייה המזהמת במפרץ חיפה

נושאים בריאות ואיכות סביבה, מידע על פעילויות ב 10.03.15 0:23

סקרים מראים שאחוז הקולות הצפים בחיפה הוא מהגבוהים ביותר בארץ. פעילי סביבה אומרים למועמדים מכל המפלגות: התחייבו עכשיו לעצור את התעשייה המזהמת במפרץ חיפה, והתמיכה בכם תעלה באופן מיידי. במוצ"ש 14 במרץ בשעה 19.30 צעדה מלב המפרץ לרחוב חרמש. ב-20.30 התכנסות ברחוב חרמש פינת ההסתדרות

עוצרים את הרחבת בזן

אנחנו דורשים מהפוליטיקאים להתחייב לשלושה דברים:
(1) לעצור את הרס חופי הקריות (תכנית נמל המפרץ)
(2) למנוע הקמת בית זיקוק שני במפרץ חיפה (תכנית קרקעות הצפון)
(3) לבלום את התכנית להרחבת מתקני בית הזיקוק הקיים (בז"ן) פי 3.    מתוך פייסבוק: עוצרים את הרחבת בז"ן

אנחנו קוראים לפוליטיקאים מכל הקשת הפוליטית להציג באופן פומבי מהי עמדתם בנוגע לתעשייה המזהמת במפרץ חיפה, ובעיקר איך הם מתכוונים לפעול כדיי לעצור את זרם התכניות שמושלכות עלינו שהמגמה שלהם ברורה – להרחיב עוד ועוד את התעשייה המזהמת בעיר.

12 מנדטים יכולים לחזק את המועמד או המפלגה שיימנע את הרחבת התעשייה במזהמת בחיפה.
באזור חיפה מתגוררים כ 800,000 תושבים – אנו יחד שווים לכ12 מנדטים, שזה כוח אלקטורלי שלא ניתן להתעלם ממנו, אנחנו יחד – תושבי אזור חיפה מצפים מהפוליטיקאים המועמדים לכנסת ה 20 שיעצרו את שלוש התכניות ההרסניות שמתכוונות לפגוע בנו קשות.

נקיים עצרת קריאה למועמדי הכנסת במוצ"ש ה 14\3.

אנחנו אומרים זאת באופן חד וברור, שמה שמעניין אותנו באזור חיפה זה הבריאות שלנו – כי "מי שעומד מלפניי מאחוריי ומצדדיי חולה סרטן" זה מצב שהגיע הזמן לשים לו סוף, ולפי זה אנחנו מתכוונים להחליט על ההצבעה שלנו.

אנחנו קוראים לפוליטיקאים מכל הקשת הפוליטית להציג באופן פומבי מהי עמדתם בנוגע לתעשייה המזהמת במפרץ חיפה, ובעיקר איך הם מתכוונים לפעול כדיי לעצור את זרם התכניות שמושלכות עלינו שהמגמה שלהם ברורה – להרחיב עוד ועוד את התעשייה המזהמת בעיר.

לפני נתונים רשמיים ועדכניים חיפה היא העיר עם זיהום האויר הגבוה בישראל, בחיפה חולים בסרטן מעל 15% יותר מן הממוצע הארצי. יש עודף גדול מאוד באסטמה מחלות לב -ריאה. על פי הנתונים זיהום האויר בחיפה גבוה באחוזים רבים מכל עיר אחרת בישראל, ועיקרו נובע מתעשיית הדלקים ותוצריהם. נתונים נוספים מראים כי אותם המתקנים מהווים סיכון בטיחותי מיידי לתושבי האיזור ובמקרה של פגיעה או תקלה במתקנים ימצאו בטווח סכנה חמורה ומידיית עשרות אלפיי תושבים. על אף שועדות רשמיות של מדינת ישראל המליצו באופן ברור על הרחקת החומרים המסוכנים ממפרץ חיפה ומרכוזי האוכלוסיה בישראל,ועל אף זיהום האויר והתחלואה העודפת באיזור, קיימות שלוש תוכניות להרחבת פעילות אכסון, שינוע וטיפול בדלקים ובתוצריהם במפרץ חיפה, המעמידות בסכנה חמורה הרבה יותר את תושבי המקום ועתיד האיזור כולו.

תוכנית קרקעות הצפון – חפאג 1139/ א
תוכנית קרקעות הצפון היא תוכנית להקמת חוות מיכליות דלקים,מתקני אכסון ל 30,000 טון גפ"ם, אתר לשריפת פסולת, ואתר זיקוק, התוכנית משתרעת על שטח פתוח בן 1100 דונם בסמוך למתחם בתי הזיקוק הנוכחי במפרץ חיפה ממזרחו. התוכנית בפועל מרחיבה את שטח התעשיה הפטרוכימית הנוכחי ומאפשרת הוספת מתקנים חדשים לתעשית הדלק, נוסף על אלה הקיימים היום.

חלק מן המיכלים המתוכננים להקמה על פי תוכנית קרקעות הצפון אמורים להחליף את המתקנים הישנים במתחם הסמוך לקרית חיים, ולתת מענה לצורך הבהול לסגור את מיכלי הדלק הישנים הסמוכים לכונת מגורים. אך העברתם למתחם סמוך, בליבו של המטרופולין ובסמוך למקומות ישוב אינה מתקבלת על הדעת. בנוסף הוספת מיכלי דלקים ומתקני זיקוק נוספים ועוד בסמוך למתחם בז"ן הכה נפיץ גם כך היא סכנה ברורה ומיידית שיש לעצרה באופן מיידי.

תוכנית קרקעות הצפון אושרה בועדה המחוזית לתכנון ולבנייה ובקרוב צפוי דיון בועדת העררים של המועצה הרצית לתו"ב

תוכנית הרחבת בתי הזיקוק – חפאג 12001/ב'
תוכנית הרחבת בז"ן מבקשת להרחיב את זכויות הבנייה בתוך שטח מתחם בתי הזיקוק הקיים ולהוסיף הקמה של מתקנים נוספים בתוכו. התוכנית כוללת לגיליזציה של כ-250,000 מ"ר של מבנים קיימים, שנבנו לאורך השנים ללא היתר כחוק, וכן אישור לקמת מבנים נוספים בשטח של 670,000 מ"ר. התוכנית אינה מפרטת איזה מתקנים יוקמו במסגרתה ומשאירה הגדרה זו פרוצה לחלוטין.

תוכנית הרחבת בתי הזיקוק אושרה בועדה המחוזית לתכנון לבנייה תחת הגבלות מסוימות, והיא צפויה בקרוב לבוא לדיון בועדת הערערים של המועצה הארצית לתכנון ולבנייה.(דיון נקבע לתאריך 22/2/15)

תוכנית נמל הדלקים
משרד התחבורה ועיריית חיפה מקמים נמל נוסף במפרץ חיפה- "נמל המפרץ והדלקים". נמל חיפה הוא כבר היום אחד ממזהמי האוויר הגדולים, הזיהום מהנמל אף עולה על זה של בתי הזיקוק והנמל החדש אם יוקם יעלה את זיהום האוויר במאות אחוזים, יסכן את התושבים עם אחסון החומרים הרעילים והנפיצים ויגזול מאיתנו את חופי הקריות. כריית החולות למען בניית הנמל עשויה להרוס את החוף וביחד עם שוברי גלים- יימנע שיקום החוף במאות השנים הקרובות.

הרשויות לא ביצעו בדיקות חיוניות בינהן סקר סביבתי יבשתי על השפעת הנמל על האכולוסיה – דבר שלא יעלה על הדעת.
התוכניות כוללות הצבת מיכלים עם קונדנסייט-חומר מזהם פי 21 מנפט או סולר.

מתוך פייסבוק חיפה בוחרת במי שיעצור את התעשייה המזהמת

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.