חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

סודות הגרעין

נושאים עלו ברשת, פוליטי ב 2.03.15 0:26

מפלגת הבית היהודי מעבירה מדי שנה עשרות מיליונים ל"גרעינים חברתיים" שאמורים לסייע לפריפריה. במציאות, רוב הגרעינים עוסקים אך ורק בפעילות תורנית, חצי מהם פועלים בכלל בערי המרכז האמידות וכמעט לכולם יש קשר פוליטי הדוק עם בנט וחבריו (מתוך אתר "שישים ואחת")

מה הם בכלל "גרעינים חברתיים" או "גרעינים משימתיים"? באופן רשמי, מדובר בקבוצה של משפחות מרקע כלכלי מבוסס יחסית שבוחרות לעבור יחד ליישוב שסובל מבעיות חברתיות במטרה לעסוק בפעילות קהילתית. המציאות, כפי שנראה מיד, שונה מאוד.
אחד התנאים שהציב בנט עם כניסתו לממשלה היה שהאחריות על הגרעינים התורניים תעבור למשרד השיכון. מה הקשר בין גרעינים חברתיים למשרד השיכון? אין קשר, אבל יו"ר הבית היהודי רצה לשמור על הכסף קרוב לאנשים שלו. בשלב השני החליטו במשרד השיכון שהם אמנם יקבלו את ההחלטות, אבל הכסף עצמו יוזרם לגרעינים דרך הצינור החשאי של החטיבה להתיישבות. כמה נוח: התקציב של החטיבה סודי ואינו חשוף לא לציבור ולא לח"כים. פחות שקיפות – פחות שאלות מיותרות.
בשנה שעברה הצלחנו ב"שישים ואחת" לחשוף לראשונה, אחרי שנים ארוכות של הסתרה, את תקציב החטיבה להתיישבות. הנה כמה מסודות הגרעין שגילינו שם. למאמר המלא
Ec238e0fa4addcb425ce486fb2144aad183bf430

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , , ,

תגובה אחת

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

    המדינה מחקה 64 אחוזים מחובותיהם של 36 התנחלויות ויישובים בגולן לחטיבה להתיישבות
    כחלק ממבצע פירעון שיזמה החטיבה, נמחקו עשרות מיליוני שקלים מחובות שהצטברו. היום עומד החוב על כ-360 מיליון שקלים – אך המדינה מעריכה כי תצליח לגבות 35-60 מיליון שקלים בלבד
    http://www.haaretz.co.il/news/politi/1.2722694

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.