חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מאחורי הקלעים: על הרשומה "קדימה מדע" – בעיות בטיפול בילדים החולים

נושאים חינוך ותרבות, על עצמנו ב 2.03.15 0:29

בתקופה האחרונה פרסמנו ב"עבודה שחורה" מספר כתבות על החלפת הזכיין למתן שיעורים לילדים חולים וזכייתה של חברת "קדימה מדע" (רשת אורט העולמי) במכרז. הצצה אל ההתכתבויות שברקע הכתבה והתגובות אליה מלמדות לא מעט על אופן התנהלותה של "קדימה מדע" והתייחסותה לביקורת כלפיה

מאת דליה בלומנפלד

"קדימה מדע" – בעיות בטיפול בילדים החולים

"קדימה מדע" קיבלה את הזכיינות על הטיפול בילדים החולים המרותקים למיטותיהם. הורים ומורים מתלוננים על בעיות בלימודי הילדים החולים. להלן פירוט חלק מהבעיות מאת: דליה בלומנפלד

לקריאה נוספת

לצורך כתיבת הרשומה "קדימה מדע – בעיות בטיפול בילדים החולים" שלחתי שאלות ל"קדימה מדע"  לכתובת המייל שהתקבלה במערכת ע"ש לאחר התכתבות קודמת.

המשיב למייל לא הייתה "קדימה מדע", אלא יועץ התקשורת של "קדימה מדע". לאחר שיחה טלפונית ארוכה עם יועץ התקשורת (שמו שמור במערכת) מחברת התקשורת "גיתם", סיכמנו שאשלח לו את המאמר שאכתוב כדי ש"קדימה מדע" יגיבו. לאחר שסיימתי לכתוב רשומה ארוכה יתר על המידה (מתוך תקווה תמימה ש"קדימה מדע" יתקנו את הקלקולים. הם לא מינו למשל, מנהל או אחראי פדגוגי בלעדי על הפרויקט של הילדים החולים), התקשרתי ליועץ התקשורת, אמרתי לו שלא נעים לי לכתוב את מה שכתבתי. חשבתי אולי יבקשו ממני לא לפרסם, אך יתקנו את הקלקולים.

כעבור מספר שעות קיבלתי תגובה בזו הלשון: "אין אמת בטענות המתפרסמות כאן והמציאות שונה לחלוטין. לאור הסיקור המגמתי והמטעה, לא נתייחס לפוסט מעבר לכך". (התגובה מצוטטת לקראת סוף הרשומה שפורסמה). ההתנגדות הגורפת למאמר ושכירת חברת ייעוץ תקשורת במקום שכירת מנהל פדגוגי מעידים, לדעתי, על כיוון ההתנהלות של "קדימה מדע".

לאחר יום, הודיעו לי הורים של ילדים חולים, שחברת הייעוץ מתכננת כתבת תדמית להצגת "קדימה מדע" באופן חיובי. ביקשו מאם אחת להופיע בכתבה. היא סירבה. (הבנתם? לילדים חולים רבים אין מורה. למורים רבים אין פרנסה, אבל הם עושים כתבת תדמית על "קדימה מדע")

ברשומה קודמת שפורסמה משרד החינוך וועדת החינוך, הילדים החולים רוצים ללמוד נכתבו תגובות רבות  בשמות שונים מאותו מחשב, תופעה המעידה על מתקפת תגובות מתוכננת של מספר קטן של אנשים. האם "קדימה מדע" היא שיזמה את התגובות? האם זו הייתה יוזמה להציגה כגוף ראוי, אך יש כאלה המתנכלים לה? האם שכירת חברת הייעוץ היא דרך אחרת בניסיון לפרסם את שמה הטוב של "קדימה מדע" בלי לטפל באמת בבעיות המתעוררות עם הילדים החולים?

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , ,

5 תגובות

 1. אחמד :

  קדימה מדע אין לה שום מושג מה זה ילד חולה אין יחס מתייחסים לאנשים כאילו הם מספרים ורק כך

 2. מורה מודאג :

  עבדתי בהרבה מקומות בתחום ההוראה לא מצאתי מקום יותר טוב מתללים ביחס שלו כלפי הילדים והמורים אפילו משרד החינוך עצמו חבל שזה נגמר כאן……..

 3. אמא לילד חולה :

  קדימה מדע מתנהגת כחברת הייטק, מורה שלא מתנהג כפי רצון המנכל מושעה, ההורים מפחדים לדבר, אמא שדיברה נשארה ללא סיוע לילד שלה, משרד החינוך מגבה זכיין שלא מצליח לתת שירות איכותי לילדים…
  האגף לחינוך מיוחד כשל בתפקידו!!!

 4. ברק :

  שלום,
  קראתי בהתרגשות שעמותת תללי"ם, הנאמנה לתלמידים החולים, פתחה את כיתות בית הספר הווירטואלי שלה- למען כל תלמיד חולה במדינת ישראל, הזקוק לסיוע לימודי נוסף.
  ילדיי נהנו בעבר מההוראה בבית הספר הווירטואלי ואני ממליץ להפיץ מידע זה, כדי לנסות לסייע לכל התלמידים החולים.
  כמו כן הבנתי שהסיוע ניתן חינם, אין כסף, ולאור הכרותי עם תללי"ם אם לתלמיד חסר מחשב, חיבור לאינטרנט או כל ציוד לימודי אחר (מעיפרון ועד תיק בית ספר מלא), תללי"ם תעשה הכל כדי לתפור את בעיית הציוד המפריע להתקדמותו של התלמיד החולה בלימודים בלימודים.
  יישר כוח לגוף החינוכי תללי"ם שאין ולא היה כדוגמתו בישראל ולדעתי בעולם כולו.
  תללי"ם מוכיחה שוב ושוב כי הדאגה לתלמיד החולה בביתו היא המוטו העיקרי כאן וכל משאביה הולכים רק לכך.

 5. אמא של נועם :

  שום דבר לא השתנה

  הרבה אנשים נשארו פצועים ופגועים מהתנהלות משרד החינוך, לאף אחד לא אכפת העיקר היה לקדם אינטרס. הלוואי ויגיע שר חינוך שיטהר את המשרד מאנשי פירון ויהיה קשוב לצורכי התלמידים החולים להורי הילדים החולים, למורים שנותרו ללא עבודה ולצוות המסור של תללי"ם שתמיד נתנו מענה ואוזן קשבתץ

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.