חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

משרד הכלכלה: מיגון עובדים בעוטף עזה – רק במפעלים שעוסקים ביצוא

נושאים חדשות, מדיני-בטחוני ב 5.02.15 1:41

משרד הכלכלה החליט למגן רק מפעלים העוסקים ביצוא. מנכ"ל איגוד התעשייה הקיבוצית, אודי אורנשטיין: זו אפליה בלתי סבירה – על המדינה למצוא דרך לסייע במיגון העובדים גם במפעלים הפועלים רק בשוק המקומי

בעקבות מבצע צוק איתן החליטה הממשלה להקצות תקציבים לסיוע למפעלים בעוטף עזה. הביצוע הוטל על מינהלת ההשקעות במשרד הכלכלה שהחליטה לסייע בין השאר במיגון עובדים במפעלי התעשייה בעוטף עזה ונציגיה אף ערכו מפגש עם מנהלי מפעלים ביוזמת איגוד התעשייה הקיבוצית במטרה להדריך ולסייע להם בהגשת בקשות להשקעה. אלא שמינהלת ההשקעות מוגבלת על פי חוק לטיפול רק במפעלים מוכרים שעוסקים ביצוא וכך נותרו המפעלים שמשווקים את תוצרתם בשוק המקומי בלבד ללא סיוע למיגון עובדים.

לדברי מנכ"ל איגוד התעשייה הקיבוצית, אודי אורנשטיין, המצב הנוכחי יוצר אפליה בלתי סבירה שהרי ברור לכל שאין שום קשר בין הצורך במיגון העובדים לבין היעד של מוצרי המפעל. מנכ"ל מינהלת ההשקעות, נחום איצקוביץ', ואנשיו ראויים לכל שבח על ההחלטה לסייע למפעלים מתוך תקציבם, אולם כעת על הממשלה למצוא את הדרך להשלים את המלאכה ולתת סיוע דומה גם למפעלים שאינם יצואנים.

לאורך השנים בוצעו בעוטף עזה עבודות מיגון רבות בבתי מגורים, מוסדות חינוך וציבור ומקומות נוספים. לדברי אורנשטיין, מפעלי התעשייה נותרו כעקב אכילס, למעט יוזמות מקומיות של הנהלות המפעלים שהשקיעו במיגון מכספם. רק לאחרונה ניתן פתרון מסודר, אך ראוי שהוא יהיה לכולם במידה שווה. מעבר להגנה על חיי אדם ולרוגע הנפשי של העובדים ובני משפחותיהם, המיגון מאפשר לשמור על עבודה רציפה גם במקרה של ירי ומחזק את יכולת התפקוד של העורף.

הודעה מטעם אופיר אבסלנדר  "רוני חסיד – דוברות ויחסי ציבור"

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.