חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

האם דין אחור למשמרת הוא קנס כספי

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, שומרים על השומרים ב 25.01.15 0:06

שאלתו של י., שומר בחברת אבטחה קבלנית

שלום,

אני שומר בחברת אבטחה קבלנית בבתי ספר ובגנים והאחראי משמרת אמר לי שמי שמאחר למשמרת יקנסו אותו בכסף.
רציתי לדעת האם זה מותר על פי חוק?
בנוסף השכר שלי לפני הצו הרחבה היה שכר מינימום והיו מוסיפים לי שנ"ג (שכר שעות נוספות גלובלי) שהיה משלים לי ל 26 ₪ האם שהעלו את השכר מחוייבים לתת לי את השנ"ג שצריך להשלים לי ל 28 או לא?

תודה רבה

י.

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , ,

תגובה אחת

  1. פוקסי :

    שלום י' ,

    סעיף 25 (א) (4) לחוק הגנת השכר תשי"ח 1958 , מורה כך , אני מצטט לך את הוראת החוק :

    " (א) לא ינוכו משכר עבודה אלא סכומים אלה:

    (4) סכום שהוטל כקנס משמעת בהתאם להסכם קיבוצי או על פי חיקוק . "

    עד כאן הציטוט של החוק :

    מכאן אתה מבין , שאפשר לקנוס , ובלבד שהקנס מקיים את התנאים הבאים :

    הקנס בגין הפרה של כללי משמעת , ואם זה תואם הסכם קיבוצי , או הוראת חוק מפורשת . אז אתה צריך לבדוק תחילה , אם יש בהסכם הקיבוצי שחל עליך , הסדר המאפשר למעביד לקנוס אותך על איחור בעבודה .

    מעבר לכך , אני קצר במשאבים לעזור יותר לעומק , אם אתפנה אנסה לעזור בהמשך . בהצלחה

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.