חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

בחירות 2015 – נחוץ קמפיין בוטה מצד המחנה הציוני

נושאים בחירות 2015, דעות, פוליטי ב 20.01.15 0:08

קורט טוכולסקי מסביר למה השמאל הוא זה שצריך להפסיק להתנצל ולהרים את הראש. אם השמאל רוצה להעביר עשרה מנדטים מהימין אליו, עליו לנהל קמפיין המבוסס לא רק על תקווה, אלא קמפיין בוטה. בצד התקווה, להסביר כמה חמור מצבה של ישראל אחרי שש שנים בראשות בנימין נתניהו שנכשל לא רק בתחום הכלכלי חברתי, אלא גם בתחום המדיני בטחוני ובשמירה על מעמדה של ישראל בעולם

יש להם חוצפה והגיע הזמן להתמודד עם זה
הימין טוב יותר בתעמולה מהשמאל. בזמן שהשמאל בארץ הקים מדינה הימין בארץ ידע איך לעשות אופוזיציה. אחרי המהפך, הימין המשיך לעשות תעמולה והשמאל המשיך לחשוב שהוא צריך להיות ממלכתי כי הוא מנהל את העניינים. כך עד היום. אנשים חושבים שמנחם בגין, ראש ממשלה שבתקופתו התחילו הפערים בין עשירים ועניים לגדול לראשונה מזה שנים, היה חברתי. או שהשלום עם מצרים נולד יום אחרי שהוא ישב על כסאו ולא הלך ונבנה לאורך שנים. מה שהיה נכון בימיו של בגין נכון גם היום. ועם כל הכבוד לממלכתיות של השמאל מרכז בישראל. הגיע הזמן להיות קצת פחות ממלכתיים.

הימין תוקף את השמאל במה שנחשב לבטן הרכה שלו, מדיניות חוץ וביטחון. אלוהים יודע איך ראש ממשלה שיצא לשתי מערכות כושלות בעזה, מוסס את ההרתעה הישראלית, בזבז מיליארדים על מערכת הרתעה כנגד איום סרק איראני ונכשל גם בזה, מעז בכלל להשתמש בקלף הזה. בכל מדינה אחרת זה לא היה קורה. יועצים פוליטיים בעלי חושים חדים היו פותחים מיד בקמפיין נגד ראש הממשלה הכושל. רק פה, בישראל, מצליח ביבי, אחרי שש שנים רצופות כישלונות ביטחוניים ומדיניים, לתקוף. הוא יודע מה הוא עושה, להודות בטעות אין לו מה, והמיסוך שיספקו לו ולשלטונו כלי תקשורת אוהדים כמו "ישראל היום", "קול ישראל", וערוץ 2 ובמידה פחותה, "ידיעות אחרונות" וערוץ 10, יאפשרו לשקר להמשיך ולהתקיים.

אם אחרי מלחמת יום כיפור יכול היה מוטי אשכנזי להפגין מול משרד ראש הממשלה נגד הכישלון ולתרום להחלטתה של גולדה ללכת הביתה, בזכות תקשורת אוהדת. אנחנו יכולים להיות סמוכים ובטוחים, היום זה לא יקרה. בחסות התקשורת ראש הממשלה, הכושל ביותר בתולדות ישראל, יכול להמשיך לנהל תעמולת כזבים המציגה אותו כביטחוניסט. אנחנו מדברים פה הרבה על כישלונותיו הכלכליים והחברתיים, אבל גם מבחינה מדינית וביטחונית ביבי נכשל.

כמה שכל האקוניסים והאלקינים מנסים לטשטש, מי שיפשפש בזיכרונו יזכור את 72 חללי מלחמת עזה המיותרת בקיץ. רובם ככולם חיילים אבל גם ילד שעמד ליד ביתו ועוד כמה אזרחים שנקלעו לאש שממשלת ביבי בחרה להמטיר מהשמיים בלי להגיע לשום הישג. בזמן שהחמאס הוכיח שהוא יכול לשתק את התעופה לישראל ושאנחנו לא מסוגלים למגרו, ממשלת ישראל המבוהלת שלחה עשרות חיילים למוות מיותר כדי להילחם ב"איום המנהרות", איום שהיה קיים גם שנתיים ויותר לפני המלחמה האחרונה וממשלת הליכוד לא עשתה נגדו דבר.

במקביל המשיכה ממשלת הליכוד את הכיבוש הזוחל, את הבזבוז האדיר בתקציב הביטחון למאבק באיראן שכאמור נכשל, את האדישות להתפוררות של מערכות הביטחון השוטף בצה"ל שאינן מתוקצבות כראוי, את ההזנחה של הביטחון בגבולות ואת הזנחת מערך האימונים של צה"ל ששוקם בשנים 2007-2008 ומאז חזר להידרדר.

בתחום המדיני הממשלה נכשלה בשמירה על מעמדה של ישראל בעולם ואף הרעה את מצבה המדיני של ישראל. שש שנות שלטון הליכוד הפכו את מדינת ישראל למדינה שרק חברות בודדות נותרו לה, למדינה שמתנכרת לבנות בריתה ופוגעת ביחסים הבילטראליים. ישראל הופכת למדינה מצורעת ולכל אלו אחראי שלטון הליכוד. הם לא נכשלו רק בכלכלה ובחרה, הם לא נכשלו רק על הכרמל ובגבול עזה, הם לא נכשלו רק בהתמודדות עם התגברות כניסת מבקשי המקלט, הם נכשלו בכל חזית. ממשלות ביבי האחרונות מכרו את נכסי המדינה לקומץ תאגידים וטייקונים ועשו הכול בשביל להבטיח שמתגליות הגז האדירות ירוויחו אזרחי ישראל וממשלתם מעט ככל הניתן.

הימין יודע שאין לו במה להתגאות אז הוא תוקף. הטעות של מפלגת העבודה בבחירות הקודמות הייתה קמפיין פוזיטיבי בלבד. זה חשוב להבטיח תקווה וקמפיין שלישי לבד לא עובד. אבל הרתעה תעבוד יותר טוב. התגובה של "המחנה הציוני" לקמפיינים של "הליכוד" ו"הבית היהודי" לא הייתה בוטה מספיק ועשרת המנדטים שצריך להעביר מהימין לשמאל לא יעברו מ"הליכוד" ו"הבית היהודי" ל"מחנה הציוני" רק בשביל תקווה. הם יעברו כשבצד התקווה יוסבר להם כמה חמור מצבה של ישראל אחרי שש שנים של שלטון ימין קיצוני סהרורי בהנהגת אנשים כמו ביבי ליברמן ובנט. אנשים שנכשלו בכל תחום ובכל דרך וסיכנו ביהירות הזחיחות והחובבנות שלהם את בטחונה של ישראל ואת מעמדה המדיני. הבוחר שרוצים להעביר שמאלה צריך להיות מודע לתמונת המציאות לנזק בכל תחום, מסביבה ותרבות דרך חברה וכלכלה ועד ביטחון ומדיניות חוץ שגרמו ביבי ושותפיו, ועל החשיבות שבהחלפתם המהירה. לימין יש חוצפה אין סופית הגיע הזמן שגם השמאל יפגין קצת חוצפה וחוסר בושה. בניגוד לימין ההרסני והכושל שכל הזמן מתקיף כדי לכסות את ערוות שלטונו ההרסני לשמאל אין על מה להתנצל ויש לו הרבה מה לתרום למען המדינה.

נערך על ידי יוחאי
תגיות: , , , , ,

2 תגובות

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  ראשית תודה על הזכות להגיב בלי לקשור אותי לחבל של צוקרברג.

  המאמר יסודי ונותן בקיצור את כל המסר ומשתמש – שומו שמיים – גם במידה הנכונה של הפחדה.
  כי ממדיניות הימין צריך בהחלט לפחד.

  אבל אם כל העסק הזה יגרום למהגרים מהימין לחנות אצל כחלון – מה הרווחנו?
  מרננים עליו שתשובה מאחוריו. תגובתו המגמגמת בעניין הגז לא עוזרת להרחיק את הרינונים האלה:
  משאל בין ראשי המפלגות על החלטתו של הממונה על ההגבלים דיויד גילה: כחלון מסר תגובה כללית בלבד,

  משה כחלון, שיעמוד בראש מפלגת כולנו, מסר תגובה כללית בלבד, לפיה הוא "בעד תחרות בכל תחום בגז, בסלולר, בדיור, בבנקאות ובענפים אחרים. המפלגה מתנגדת למונופולים בכל התחומים, כולל בגז. התחרות היא ידידו הטוב ביותר של הצרכן, והמונופול הוא האויב הכי גדול של המשק והכלכלה, ולכן יש לקדם תחרות".
  http://www.themarker.com/dynamo/1.2520141

 2. ק. טוכולסקי :

  ראיתי דיון באולפן טלוויזיזה בין מירי רגב למירב מיכאלי. לכאורה צריך להיות קל מיכאלי רהוטה מחוקקת טובה לא בכיס של אף אחד מול מירי רגב נציגת הטייקונים והקבלנים בכנסת שמופעלת כמו מריונטה של מי שיכול לשלם.
  רגב אכלה אותה בלי מלח. כי רגב הלכה בצעקות והפרעות לכותרות פופוליסטיות ולא רלבנטיות ומיכאלי במקום לעצור אותה ולצעוק עליה בחזרה מושחתת מי את שתדברי התחילה להסתבך.
  ככה לא מנצחים בחירות.
  צריך רק לומר את האמת ביבי והליכוד נכשלו ביחד עם כל שותפיהם ומפלגות הלווין שלהם, מי שרוצה אלטרנטיבה צריך לבחור במחנה הציוני במרצ או בחדש ולא במפלגות טרנד או בימין שנכשל מאז 1977 בכל קטגוריה.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.