חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

"קדימה מדע" אינה מתאימה לתמוך בתלמידים המרותקים למיטותיהם

נושאים דעות, חינוך ותרבות ב 12.01.15 0:06

כותב בשם "ברק" פונה אל עמותת "קדימה מדע" ומבקר אותה על כי העזה לקבל זכיינות על מכרז במצב בו אין לה הכשרה מתאימה, היא חסרת ניסיון בטיפול בתלמידים המרותקים למיטותיהם ואין לה צוות מורים מתאים. היא לקחה על עצמה אחריות כבדה לגורל התלמידים בלי להיות מוכנים לכך

 האלוהים נמצא בפרטים הקטנים

World ORT "קדימה מדע": אנו מחויבים לתלמידים המרותקים לביתם

עמותת "קדימה מדע" הגיבה למכתב באתר הפייסבוק שלה. לדבריה, היא יוצרת קשר עם המורים ועם ההורים והיא מבקשת מכל מי שנתקל בבעיה, לפנות לקו החם שהיא פתחה. להלן תגובתה

לקריאה נוספת

בוקר טוב קדימה מדע,

עד עכשיו לא הגבתם ולא עניתם להורים וראה זה פלא: במקום לענות להם בבית המשפט על עתירתם, הצלחתם להפחידם באיום "ההוצאות" שתגבו מהם כשיפסידו בעתירתם והנה אתם קוראים בקול שוב למורי תללי"ם כולם: בואו אנחנו פה רק תצטרפו אלינו.

זהו הרגע בו החלטתם לצאת ולספר להורי מדינת ישראל על יכולותיכם – העשייה שלכם עד היום שמכשירה אתכם לטפל בתלמידים חולים בביתם.

ובכן מה היו ההורים אומרים לכם בבית המשפט?:

האם הייתם עומדים בבדיקה של הצעתכם למכרז לו הייתה נערכת?

כל עבודתכם עד היום לא הכינה אתכם לטפל בתלמידים חולים בבית, להפעיל כיתות מדעים ושעורים בבתי הספר איננו דומה ולו במשהו להוראת תלמידים חולים בבית.

אתם מתפארים בהפעלת סאסא סטון קו אור' – תכנית חינוכית ללמידה מרחוק אשר פותחה עבור ילדים המאושפזים בבתי חולים שונים ברחבי הארץ. כדוגמה ליכולתכם לטפל בילדים חולים.
להפעיל כיתות מחשבים עם לומדות ומשחקים בבתי חולים באמצעות בנות שרות איננו דומה להפעיל בית ספר וירטואלי הנותן מענה בכל מקצועות הלימוד לתלמידי גן – י"ב!

היעלה על הדעת שנגשתם למכרז וכל מה שיש לכם להציע הוא את מורי תללי"ם?

האם נתתם דעתכם לכך שחלק מהם לא יסכימו לעבוד אצלכם?

והרי זה בדיוק מה שקרה והתוצאה היא עשרות תלמידים ללא מורים מהמגזר היהודי והמגזר הערבי עדין לא יודע מה מצפה לו….הם חוזרים ללימודים רק עכשיו.

מדוע אינכם מודים שאין לכן צוות הולם כנדרש במכרז לעת הזאת ?

בואו ונזכר מיהו הצוות שאליו אתם פונים וממשיכים במאמצים לגייס אותו כפי שכתבתם "…וכן ממשיכים במאמצים להעסיק מורים נוספים שהועסקו לפני כן במסגרת המערך…"

זהו צוות שבמכרז לפני תיקונו, תיקונים שנעשו אך ורק בשל מאבק הנהלת תללי"ם והמשפחות בוועדת החינוך, נעשו התיקונים הדרושים כדי שצוות מיומן זה שאין דומה לו בניסיונו בהוראת תלמידים חולים בבתיהם יוכל להמשיך ולעסוק בכך.

האם נתתם כבר מענה לכל הפניות החדשות שחיכו לכם מאז עמותת תללי"ם סיימה את תפקידה?
מדוע אינכם מקפידים לציין, שמקצועות פארא רפואיים אותו שרות חדש בו אתם מתפארים ואותו אתם תציעו בעתיד כלשהו, תתנו רק לתלמידים מסוימים ביותר – כמה עשרות מתוך אלפי התלמידים החולים – כן ניחשתם תלמידי החינוך המיוחד המופלים לטובה במכרז זה והם מקבלים בו גם טיפולים אלו וגם עשרות שעות הוראה וסייעות כמעט ללא מגבלה?

הכיצד העזתם לקבל על עצמכם אחריות כבדה כל כך לגורל תלמידים חולים בבית מבלי להיות מוכנים אליה? הכיצד העזתם להפסיק את רצף ההוראה שלהם משום שלא נערכתם לכך במועד?
הרי ההכרזה על זכייתכם נעשתה בראש חוצות לא פחות ולא יותר מאשר על ידי יו"ר ועדת החינוך של מדינת ישראל כבר בסוף אוקטובר? מה עשיתם אז כדי להיות מוכנים ל 1 לינואר, כנראה שלא מספיק……

עוול גדול עשה משרד החינוך וועדת החינוך שהצטרפה אליו במקום לעצור אותו. מתוך שיקולים לא ברורים החליטו לוותר ביום בהיר אחד על השירותים שפיתחה עמותה שמשרד החינוך הקים אותה למען אותם ילדים. תללי"ם ברוב יושר הציגה את כל הבעיות במכרז זה בגינן לא ניגשה אליו. וראה זה פלא זכיין חדש שלא התנסה ולו יום אחד בטיפול בפנייה של ילד חולה שמאחוריו ניצבים הורים המטופלים כבר באין סוף בעיות עקב מחלתו- לוקח על עצמו להתמודד עם מאות תלמידים ומשפחות אלה בלי כל ניסיון קודם.

מדוע אינכם מקפידים לציין שגם לכם כמו לעמותת תללי"ם אין פתרון מוכן ורשימה סדורה של מטפלים פארארפואיים (שירות שעמותת תללי"ם כן נתנה באהבה ובמסירות בכל מקום בו היה בו צורך אמיתי תוך שהיא נעזרת בהורים ובקהילה תוך גיוס כוחות מתאימים).

עצם ציון המשפט כי אינכם ערוכים לתת שרות פארארפואי מוכיח יותר מכל את יושרה של עמותת תללי"ם, שהייתה מודעת לקושי במתן שירות זה על ידי גוף חינוכי העוסק בהוראה.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

3 תגובות

 1. שרונה :

  בוקר טוב
  המכתב שנכתב הוא האמת לאמיתה. הבן שלי מחכה בשבועיים האחרונים בבית ללא סיוע לימודי. המורה שלו לא הסכימה לעבור לזכיין חדש ואחרי עשר שנים מדהימות הפסדנו אותה. העוול שגרמתם לבני והנזק הלימודי הוא עצום!!!!!! משרד החינוך : נכשלתם בגדול…
  קדימה מדע, תחזירו את המפתחות ותלכו הביתה…

 2. ברק :

  ועדת החינוך

  בוקר טוב ושלום לך אמא שרונה.
  שוטטתי להנאתי באתר הכנסת ולהפתעתי הרי זה פלא- ביום רביעי הקרוב מתכנסת ועדת החינוך (חשבתי שהועדות כבר נופשות אל מול תבור) והנושא הנבחר לשעה 11:00 הוא "העברת אחריות למתן שירות לילדים חולים בביתם מ"תללים" ל"קדימה מדע"
  שכחו הגבירים לציין את המילה "טקס" בראש הכותרת.
  אפשר להבין לאחר "העברת המקל" נהייה עדים להעברת "הבלים".
  ומדוע יש צורך בהתכנסות הועדה?
  האין נראה כי זו גחמה של קדימה מדע להכריז- אני פה! וכל שנותר הוא מספר הלמות אגרוף על החזה קבל עם ועדה.
  אין ספק שאתם פה, אתם פה כבר מחודש ספטמבר, אם אינני טועה, אז מתמטיקה פשוטה- ספטמבר עד דצמבר זה שלושה חודשים לשבת ולחכות לאגוז הקוקוס שייפול על הראש ויביא אתכם להבנה (ינואר) שהגיע הזמן להתארגן איכשהו.
  מצעד האיוולת עוד לא תם, בעצם הוא רק מתחיל.
  נדמה כי שכחתם ידידיי כי העלים שנשרו מן העצים, אותם עלים עליהם אתם דורכים מתוך ידיעה שהם כבר נבולים ממילא- הם אותם ילדות וילדים היושבים בביתם מפאת מחלתם למחכים לקרן האור שתאיר את מחשך חייהם הפדגוגים.
  סבי ע"ה אמר לי פעם "כבד כל עלה נושר כי הוא המזון לעץ ממנו יצמח העלה הבא".
  והעלים האלה, הנבולים, נושאים עיניים אליכם, העץ התמיר, וממתינים ליישועה כי הלוא מהם אתם ניזונים.
  ומצעד האיוולת יחלוף לו וכל שיישאר הוא הד קולכם החלוש "דרכנו על משהו? וואיי לא שמנו לב"…

 3. אמא לילד חולה :

  שלום ברק.
  תגובתך היא אמיתית ומעציבה את ליבנו לאור מצעד האיוולת שעדיין ממשיך גם עכשיו, 9/2/2015
  מול ילדים חולים, הורים עייפים ומשרד חינוך אחד…
  מדינת ישראל זרקה את הילדים למול חברה שכל עינינה הוא רווח כלכלי…בשפה פשוטה ה פ ר ט ה

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.