חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

World ORT "קדימה מדע": אנו מחויבים לתלמידים המרותקים לביתם

נושאים חינוך ותרבות, עלו ברשת ב 11.01.15 0:59

עמותת "קדימה מדע" הגיבה למכתב באתר הפייסבוק שלה. לדבריה, היא יוצרת קשר עם המורים ועם ההורים והיא מבקשת מכל מי שנתקל בבעיה, לפנות לקו החם שהיא פתחה. להלן תגובתה

אנו מחויבים לכל ילד שזקוק לשירות
מאות ילדים ממשיכים ללמוד כרגיל.  פתחנו קו חם לכל מי שנתקל בבעיה

ב-1 לינואר עמותת World ORT "קדימה מדע" קיבלה לניהולה את מערך החינוך לילדים חולים בביתם, בעקבות זכייה במכרז משרד החינוך. בהמשך לזכייה במכרז, נפגשה העמותה עם עשרות מורים כדי להמשיך את העסקתם בפרויקט ויצרה קשר עם מאות הורים כדי להמשיך את הרצף החינוכי והטיפולי של ילדיהם.
עשרות מורים כבר חתמו על חוזי עבודה ומשיכים את עבודתם בפרויקט, ואילו מאות ילדים ממשיכים לקבל שירותי חינוך במסגרת המערך של קדימה מדע באמצעות המורים המוכרים שליוו אותם עד עתה. במקביל אנו ממשיכים ויוצרים קשר עם הורים נוספים וכן ממשיכים במאמצים להעסיק מורים נוספים שהועסקו לפני כן במסגרת המערך.
אנו מחויבים באופן מוחלט להורים ולכל ילד שזקוק לשירות. אנו קוראים לכל הורה לילד הזכאי לשירות ולכל הורה שנתקל בבעיה כלשהי לפנות אלינו באמצעות הקו החם שפתחנו, על
מנת שנוכל לטפל מיידית בצרכי כל ילד ולמצוא פתרון שיבטיח את הרצף הטיפולי והחינוכי ניתן לפנות אלינו בטלפון 1-800-071-170 או מייל [email protected]
חשוב לציין שבכוונתה של קדימה מדע להרחיב את השירות, לספק אותו ליותר תלמידים ואף להציע שירותים חדשים. ביניהם: טיפולים פרא-רפואיים
(הפרעות בתקשורת, טיפול באמצעות אמנויות) ועוד.
לקדימה מדע ניסיון עשיר מסוגו בתחום
החינוך והיא מפעילה תוכניות חינוכיות מתקדמות ב-34 בתי ספר מסונפים בפריפריה, בצפון ובדרום הארץ. כן מפעילה קדימה מדע את 'סאסא סטון קו אור' – תכנית חינוכית ללמידה מרחוק אשר פותחה עבור ילדים המאושפזים בבתי חולים שונים ברחבי הארץ.
התוכנית מופעלת על ידי קדימה מדע משנת 2009 ב-35 בתי חולים וביותר מ-150 מחלקות ילדים ו-8 בתי חולים
פסיכיאטרים לילדים ברחבי הארץ.

https://www.facebook.com/WOKMada?fref=ts

 

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

תגובה אחת

 1. ברק :

  האלוהים נמצא בפרטים הקטנים

  בוקר טוב קדימה מדע
  עד עכשיו לא הגבתם ולא עניתם להורים וראה זה פלא: במקום לענות להם בבית המשפט על עתירתם הצלחתם להפחידם באיום "ההוצאות" שתגבו מהם כשיפסידו בעתירתם והנה אתם קוראים בקול שוב למורי תללי"ם כולם: בואו אנחנו פה רק תצטרפו אלינו.
  זהו הרגע בו החלטתם לצאת ולספר להורי מדינת ישראל על יכולותיכם – העשייה שלכם עד היום שמכשירה אתכם לטפל בתלמידים חולים בביתם.
  ובכן מה היו ההורים אומרים לכם בבית המשפט?:
  האם הייתם עומדים בבדיקה של הצעתכם למכרז לו הייתה נערכת?
  כל עבודתכם עד היום לא הכינה אתכם לטפל בתלמידים חולים בבית, להפעיל כיתות מדעים ושעורים בבתי הספר איננו דומה ולו במשהו להוראת תלמידים חולים בבית.
  אתם מתפארים בהפעלת סאסא סטון קו אור' – תכנית חינוכית ללמידה מרחוק אשר פותחה עבור ילדים המאושפזים בבתי חולים שונים ברחבי הארץ. כדוגמה ליכולתכם לטפל בילדים חולים.
  להפעיל כיתות מחשבים עם לומדות ומשחקים בבתי חולים באמצעות בנות שרות איננו דומה להפעיל בית ספר וירטואלי הנותן מענה בכל מקצועות הלימוד לתלמידי גן – י"ב!
  היעלה על הדעת שנגשתם למכרז וכל מה שיש לכם להציע הוא את מורי תללי"ם?
  האם נתתם דעתכם לכך שחלק מהם לא יסכימו לעבוד אצלכם?
  והרי זה בדיוק מה שקרה והתוצאה היא עשרות תלמידים ללא מורים מהמגזר היהודי והמגזר הערבי עדין לא יודע מה מצפה לו….הם חוזרים ללימודים רק עכשיו.
  מדוע אינכם מודים שאין לכן צוות הולם כנדרש במכרז לעת הזאת ?
  בואו ונזכר מיהו הצוות שאליו אתם פונים וממשיכים במאמצים לגייס אותו כפי שכתבתם "…וכן ממשיכים במאמצים להעסיק מורים נוספים שהועסקו לפני כן במסגרת המערך…"
  זהו צוות שבמכרז לפני תיקונו, תיקונים שנעשו אך ורק בשל מאבק הנהלת תללי"ם והמשפחות בוועדת החינוך, נעשו התיקונים הדרושים כדי שצוות מיומן זה שאין דומה לו בניסיונו בהוראת תלמידים חולים בבתיהם יוכל להמשיך ולעסוק בכך.
  האם נתתם כבר מענה לכל הפניות החדשות שחיכו לכם מאז עמותת תללי"ם סיימה את תפקידה?
  מדוע אינכם מקפידים לציין, שמקצועות פארא רפואיים אותו שרות חדש בו אתם מתפארים ואותו אתם תציעו בעתיד כלשהו, תתנו רק לתלמידים מסוימים ביותר – כמה עשרות מתוך אלפי התלמידים החולים – כן ניחשתם תלמידי החינוך המיוחד המופלים לטובה במכרז זה והם מקבלים בו גם טיפולים אלו וגם עשרות שעות הוראה וסייעות כמעט ללא מגבלה?
  הכיצד העזתם לקבל על עצמכם אחריות כבדה כל כך לגורל תלמידים חולים בבית מבלי להיות מוכנים אליה? הכיצד העזתם להפסיק את רצף ההוראה שלהם משום שלא נערכתם לכך במועד?
  הרי ההכרזה על זכייתכם נעשתה בראש חוצות לא פחות ולא יותר מאשר על ידי יו"ר ועדת החינוך של מדינת ישראל כבר בסוף אוקטובר? מה עשיתם אז כדי להיות מוכנים ל 1 לינואר, כנראה שלא מספיק……
  עוול גדול עשה משרד החינוך וועדת החינוך שהצטרפה אליו במקום לעצור אותו. מתוך שיקולים לא ברורים החליטו לוותר ביום בהיר אחד על השירותים שפיתחה עמותה שמשרד החינוך הקים אותה למען אותם ילדים. תללי"ם ברוב יושר הציגה את כל הבעיות במכרז זה בגינן לא ניגשה אליו. וראה זה פלא זכיין חדש שלא התנסה ולו יום אחד בטיפול בפנייה של ילד חולה שמאחוריו ניצבים הורים המטופלים כבר באין סוף בעיות עקב מחלתו- לוקח על עצמו להתמודד עם מאות תלמידים ומשפחות אלה בלי כל ניסיון קודם.
  מדוע אינכם מקפידים לציין שגם לכם כמו לעמותת תללי"ם אין פתרון מוכן ורשימה סדורה של מטפלים פארארפואיים (שירות שעמותת תללי"ם כן נתנה באהבה ובמסירות בכל מקום בו היה בו צורך אמיתי תוך שהיא נעזרת בהורים ובקהילה תוך גיוס כוחות מתאימים).
  עצם ציון המשפט כי אינכם ערוכים לתת שרות פארארפואי מוכיח יותר מכל את יושרה של עמותת תללי"ם, שהייתה מודעת לקושי במתן שירות זה על ידי גוף חינוכי העוסק בהוראה.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.