postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » בחסות בחירות  2015 – פשיטת רגל של הדמוקרטיה הישראלית

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

בחסות בחירות  2015 – פשיטת רגל של הדמוקרטיה הישראלית

נושאים בחירות 2015, דעות ב 31.12.14 0:30

עם סגירת ערוצי תקשורת במקביל למערכת הבחירות – הקש ששבר מבחינתה את גב הגמל,  משחזרת כאן ילידת 1948  את חייה בלופ מחניק חסר מוצאחו

מאת נטע חוצן

את האף כבר סתמו לי מזמן, עכשיו מכוונים אל העיניים והאוזניים. בחסות בחירות כאילו דמוקרטיות סוגרים לי ממש לכבוד הבחירות – את ערוץ 10 וגם את ערוץ 23 כחלק מסגירת רשות השידור כולה. סולידריות בתקשורת –  OUT . תחרות – אין (כאילו IN ובעצם NO ). מבחינתי זה קש ששבר את דבשת הגמל שלי, המרוסקת ממילא.

את הפנסיה ואת שירותי הבריאות כבר כרסמו מזמן. חסכונות צנועים של שנים מתכווצים, וכשהבנק אפילו לא מצליח לשמר את ערך הכסף, מוצאים בעלי הממון הגדול סידור מופלא חדש – קניית דירות בבתים משותפים והזנחתם המכוונת כדי להרוויח כמה גרושים מפינוי-בינוי או תמ"א 38, שלפי חשבונם יעלה את ערך דירתם (ולא כאן המקום לפרט בעיות שאיש לא מדבר עליהן). מישהו בודק כמה דירות כאלה מצויות בשוק? התקשורת עוד לא עלתה על זה וכשתעלה – כרגיל יהיה מאוחר מדי, הרי היא בעצמה תרד. אותי משלחים מביתי לא ברור לאן ואם אספיק לחזור, כי הרי אי אפשר להשאיר אותי שנה-שנתיים בתוך אתר בנייה (בהנחה שהפרויקט לא נתקע).

זוהי, לפתיחה, רשימה חלקית בלבד. אבל מי אני בכלל?

רמז – נולדתי ב- 1948 . כעבור 19 שנה התעוררתי בוקר אחד לגלות שאני יכולה לפרוש ידיים – ימה וקדמה צפונה ונגבה. כל הארץ נפרשה לרגלי במלחמת בזק מהסרטים. מי זוכר היום את הנופלים בני גילי? הרי המלחמה הזאת "רשומה"  כהצלחה מיתולוגית  שכל ניסיון לחזור עליה רק מתווסף לרשימת כישלונות גדלה והולכת. גידלתי לי צבא ענק שככל שהוא גדל כך הוא מתרחק מיכולת השחזור של אותו מהלך טהור בן שישה ימים ששינה את פני לבלי הכר. האויבים מסביבי כבר לא מתרגשים ממני והופכים חצופים יותר מיום ליום. אני מגדילה את תקציב הביטחון אבל אין לי מספיק שטח להחזיק את הצבא. עכשיו שהתורכים כבר לא כל כך רוצים לשחק איתי באווירונים, אני מרחיקה עד רומניה כדי להתאמן.

בעולם כולו כבר לא כל כך מתפעלים ממני והפרגון הגדול של 67 הופך לתחושת מיאוס. התיירות הולכת קאפוט והעברית, שפת האם שלי. מפחדת לדבר את עצמה בחו"ל. ומה היא תגובתי הציונית הולמת? אני מכרסמת את מעמדה של השפה הערבית שתחת חסותי.

כן הרבה ערבים חיים תחת חסותי מאז אותו יום שביעי של המלחמה ההיא שנמשכה שישה ימים. ניצלתי אותם וירקתי וזרקתי והם בכל זאת תקועים לי בגרון ואני לא מסוגלת להחליט – לבלוע או להקיא.

ראש הממשלה שלנו צעיר ממני בשנה. הוא לא מסתפק בניסיונות פאתטיים לשחזר את מלחמת ששת הימים. לא. הוא לא יסתפק בפחות ממלחמת השחרור. הוא, בניגוד לבן-גוריון, לא יפול בפח. אל מול החלטות או"ם למיניהן הוא יעמיד את כולנו על רגלינו האחוריות, אלה שכבר נולדנו ואלה שבדרך. הוא כבר יראה לעולם באותות ובמופתים – בדיאגראמות ובציורים מגן ילדים – מאיזה צד נשפך הצדק.

הוא יחזיר את התושבים  הערבים לג'מאסין אל ע'רבי, רק כדי לגרש אותם ולמסור את השטח בפרוטות ישר לידיים של  משפחת כוזהינוף. הוא לא יחזור על הטעות המטופשת ולא ישכן במקום יהודים מפונים מאזורי הקרבות בדרום העיר, שעוד יקומו יום אחד וידרשו מיליונים תמורת פינוי נוסף. כוזהינוף יבנה ישר מגדלי יוקרה לעשירים מאמריקה. חלק מהכסף שהם ישקיעו פה ישמש לתעמולת הבחירות של ראש הממשלה שיבטיח לפתור צ'יק צ'ק את בעיית הדיור, אם רק אחד בעל בלורית פלמ"חניקית לא יפריע לו. כן, את הפלמ"ח הוא יפרק על בטוח, אפילו שבן-גוריון כבר עשה את זה. (יאיר שטרן (הבן של) מנהל התזמורת של רשות השידור שלא הוכללה בהסדרי השידור הציבורי החדש (מה זה? מתי? איך?) יגלה שגם קרבה ללח"י לא עוזרת).

אלה בקיצור תולדות חיי: חיה בלופ מתהדק על צווארי, מתקדמת לאחור, בחדר אחר חדר האור הולך וכבה. את חיי מנהלים חוזים לעבר ונביאי שקר שחיים מחוץ לגבולות החוק של המדינה, חוק שהפך מזמן לצחוק.

בינתיים הצליח נתניהו להחזיר אותנו רק עד- "1984" – השקר הוא אמת, מלחמה היא שלום, דמוקרטיה  זה לסגור את הפה לתקשורת בדיוק במקביל לבחירות , וראה זה פלא –  בשביל לסתום לנו את הפה, החוק הופך פתאום מפלטו של הנבל. פתאום החוק איננו מעשה ידי אדם אלא ירד מהשמיים ונחת ישר לידיה של ח"כ  אלמונית, קארין אלהרר עד לא מזמן משרתת של נתניהו, שסגרה את רשות השידור תחת אש, כשהיא ספונה לה תחת המזגן של הכנסת

 

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , ,

5 תגובות

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  המשפטיזציה - סימפטום להתרסקות המנגנונים הדמוקרטיים.

  1. ערוץ 10 ימשיך לשדר בחצי השנה הקרובה. היועץ המשפטי לממשלה, ויינשטיין, קבע כי ההחלטה בעניינו של הערוץ תידחה בחצי שנה עד אחרי הבחירות והקמת הממשלה החדשה.
  http://www.iba.org.il/bet/bet.aspx?type=1&entity=1065683&topic=912

  2."בעוד כמה שבועות – חיפושי נפט גם בגולן
  עידן אבני
  פרסום ראשון:
  13:13 ,30.12.14
  | עדכון אחרון:
  14:00 ,30.12.14
  ביהמ"ש העליון דחה את התנגדויות התושבים
  בדרום הגולן החלו הבוקר העבודות לקראת קידוח לחיפושי נפט באזור, לאחר שבית המשפט העליון דחה בשבוע שעבר את התנגדויות התושבים לביצוע הקידוחים. צופים שהקידוחים עצמם יחלו בשבועות הקרובים."
  http://www.iba.org.il/bet/bet.aspx?type=1&entity=1065492

  בית המשפט גם אישר כזכורסילוק בכוח של תושבי גבעת עמל, ללא כל פיצוי.

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  איפה הכי כדאי להשקיע? (אם יש לך מה להשקיע)

  ערוץ 23, "סוגרים חשבון" 30.12.14

  מומחה מידיעות אחרונות, אחרי שהשווה כדאיות השקעה ב-10 השנים האחרונות בין מניות לנדל"ן – נדל"ן משתלם יותר.
  המלצתו:
  למצוא דירה ישנה במחיר סביר בת"א. לחכות בסבלנות עד לפינוי בינוי/תמא 38 .
  בעלי סבלנות ישלשו את ערך ההשקעה שלהם.

  המגמה – הזנחת בתים שמצבם הכללי סביר. פגיעה בדיירים בעלי דירה אחת שהם גרים בה.
  עידוד הזנחה במקום עידוד תחזוקה (האגודה לתרבות הדיור לא משתתפת יותר בפעולות לתחזוקת הבניין, כפי שהיה בעבר).

  רחובות שלמים יהפכו לאתרי בנייה. בית אחד יגמר, בית שני יתחיל, בית שלישי יתקע.
  השקעה מצוינת. לבעלי סבלנות.
  קורת גג, זכות יסוד מוגנת עוד מימי חמורבי, הפכה לעסק.

 3. מנחם לוריא :

  לכבוד השנה החדשה - ונכון תמיד...

  "לפרסם צדק בארץ, לאבד את הרע והמזיק, למנוע את שיעבוד החלש לחזק"

  מתוך הפרולוג לחוקי חמורבי 1750 – C לפנה"ס.

  מנחם

 4. מיכאל לינדנבאום :

  חמורבי - עוד "שמאלן"?

  מה אתה אומר מנחם?
  היו מקבלים את חמורבי למרכז הליכוד?…..

 5. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  מיכאל
  רוב החוקים בחמורבי עוסקים ברגולציות למיניהן – הליכוד אוהב רגולציות?

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.