postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » ארגון המורים – נא חתמו על העצומה נגד העלאת שכר היו"ר רן ארז

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ארגון המורים – נא חתמו על העצומה נגד העלאת שכר היו"ר רן ארז

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, חינוך ותרבות, על עצמנו ב 4.12.14 0:48

בעקבות המידע על הצמדת שכר יו"ר ארגון המורים רן ארז לשכר מנכ"ל במשרד ממשלתי במקום הצמדה לשכר עובדי הוראה עד כה, פורסמה עצומה הקוראת להתנהלות שקופה בארגון המורים ולהפסקת חגיגת השכר בארגון. המורים החברים משלמים מדי חודש דמי חבר, אך נמנעת מהם שותפות אמיתית בארגון

 להלן העצומה:

קריאה לשקיפות והפסקת "חגיגת" המשכורות בהנהלת ארגון המורים.

אנחנו מורים, החברים בארגון המורים, החתומים מטה, קוראים לשקיפות בארגון המורים והפסקת "חגיגת" המשכורות של הנהלת ארגון המורים על חשבון המורים משלמי המיסים והצמדת שכרם חזרה לדירוג עובדי ההוראה.

הזכות לקבל מידע היא אחת מזכויות היסוד בכל חברה דמוקרטית.

אי לכך אנו יוצאים בקריאה להנהגת ארגון המורים, לפעול לשקיפות בכל פעילותה.

כפי שחוק חופש המידע מחייב את הכנסת וועדותיה לפרסם פרוטוקולי הדיונים ומחייב את הרשויות המקומיות לפרסם, לכל המאוחר תוך יומיים ממועד ישיבת המועצה, את פרוטוקול הדיונים במועצה המקומית. אנחנו קוראים להנהלת ארגון המורים כצעד ראשון לפרסם את הפרוטוקולים של ישיבות המועצה,  באתר ארגון המורים, לכל המאוחר תוך יומיים ממועד הישיבה.

יש לפרסם מראש את מועדי ישיבות המועצה באתר ארגון המורים, כדי לאפשר לחברי הארגון להודיע על השתתפותם בישיבות המועצה כאורחים – ללא אפשרות הצבעה והבעת דיעה.

שקיפות זו תאפשר בקרה טובה יותר של ציבור המחנכים בפעילות נבחריהם ותבטיח את אמוננו בהתנהלות הדמוקרטית של הארגון, שלצערנו מתנהל עד עתה ללא פיקוח של מבקר המדינה.

אנו כמורים המחנכים את התלמידים לדמוקרטיה משוכנעים שזכות המורים לדעת מה מתרחש,  כיצד מנוהלים כספי הארגון

לאור הפרסומים בתקשורת, שחשפו את המחטף האחרון להעלאות שכרם של בכירי הארגון באלפי שקלים,  אנו קוראים למועצת ארגון המורים להתכנס ולחזור בה מההחלטה לאשר את ניתוק שכר ההנהלה מדירוג עובדי ההוראה, ולבטל את העלאות השכר המנותקות מהעלאות במשק, המקוממים את הציבור בישראל מחד ואת ציבור המורים מאידך.

לחתימה על העצומה

העצומה פורסמה בפייסבוק "הנהגה חדשה בארגון המורים"

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

7 תגובות

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  העצומה לא בדיוק מתרוממת…
  כנראה שהמורים כבר נכנסו למצב של אפטיות.
  מעניין למה?….

 2. ס. איתי :

  כל מורה יודש שבארגון המורים אין דמוקרטיה ואין מנהל תקין. רן ארז השליט שלטון פחד, שלטון יחיד – משטר דיקטטורי חשאי. אני קורא לחברי בארגון המורים להפסיק את שלטון הפחד בארגון ולחתום על העצומה. בעוד רבים מאיתנו עובדים עבודה נוספת והשכר נמוך, בארגון המורים מפזרים את כספי מיסינו על משכורות עתק, ומקבלים על כך אישור בישיבות מועצה שהתנהלותם במחשכים. העצומה היא בקשה אלמנטרית לפרסם פרוטוקולי ישיבות מועצה, ולאפשר למורים לצפות בישיבות. תחילה של דמוקרטיה בארגון הפועל כמו משטרים אפלים.

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  חיתמו על העצומה, ככל שירבו כן יגבר הסיכוי לנצח

 4. משה אברהם :

  לא יאמן המורים נשלטים ע

  הופתעתי לקרא עצומה הקוראת לשקיפות בארגון המורים שהיא בסיס כל חברה דמוקרטית. חיפשתי באתר ארגון המורים ובגוגל ולא מצאתי פרוטוקול אחד של מועצת ארגון המורים. מצאתי פרוטוקולים רבים של כל מיני מועצות אך לא של גוף האמור לייצג מחנכים. ראיתי את שפתו העילגת ודרישתו המקוממת של רן ארז לתוספת שכר בתמונה המצורפת לעצומה, וצפיתי בכתבה מחדשות ערוץ 2 שגם צורפה לעצומה. והמסקנה אחת מורה שלא חותם על העצומה לא ראוי לחנך.

 5. חינוכאי לדמוקרטיה :

  די לבושה! רן ארז חזור למשכורת הוגנת

  הפרוטוקולים של ארגון המורים בסיווג ״סודי ביותר״???!!!! שקיפות היא מילה גסה??!!!!? בכל ארגון דמוקרטי חופש המידע הוא הכרחי! רן ארז חושש שהמורים ידעו כיצד מתנהלים במועצת הארגון שהיא הגוף העליון של ארגון המורים. הוא מאמין שלמורים לא אכפת מדרך ניהולו את הארגון, הם הרי עסוקים בעבודתם החינוכית. אחרי שנחשפנו לדרך בא העלה את שכרו אני רוצה שקיפות ומבקש ששכרו יוצמד לשכרם של מנהלי בית ספר ולא של מנכ״ל במיוחד שזה על חשבון מיסי המורים.

 6. סיון אטיאה סאיג :

  חותמת על העצומה

  גם אני מתנגדת נחרצות להעלאת השכר של רן ארז.

 7. אילנה אליאב :

  דואג רק לעצמו.

  לפני שאתה דואג לעצמך, תדאג קודם למשכורות של מורים בפועל ופנסיונרים ולביטול העבדות של מורי קבלן.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.