חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

המאגר הביומטרי – התקנות שאושרו אינן עומדות בתנאי האבטחה הנדרשים

נושאים זכויות אדם, חדשות ב 2.12.14 1:10

ועדת הכנסת המשותפת ליישום הפיילוט של המאגר הביומטרי אישרה תקנות שלפני חודש התנגדה להן. התקנות שאינן עומדות בתנאי האבטחה המחויבים למאגר הביומטרי. התנועה לזכויות דיגיטליות מתריעה על הסכנות. ח"כ תמר זנדברג מבקרת את ההיתר להעניק סמכות שלטונית למתנדבות שירות לאומי

המאגר הביומטרי – התנועה לזכויות דיגיטליות: לעצור את המאגר מיד

התנועה לזכויות דיגיטליות הופיעה בוועדה המיוחדת לעניין החוק הביומטרי: סדרת הכשלים מראה כי יש לעצור את המאגר הביומטרי מיד

לקריאה נוספת

התנועה לזכויות דיגיטליות מגיבה על אישור התקנות לחוק הביומטרי: משרד הפנים מודה כי הוא אינו יכול לעמוד בתנאי האבטחה הנוקשים המחוייבים למאגר. חברי הועדה יהיו אחראים לדליפה שתתרחש.

לאחר שלפני כחודש לא אישרה ועדת הכנסת המשותפת ליישום הפיילוט של המאגר הביומטרי את הצעת משרד הפנים להקטין את מערך האבטחה מסביב למאגר הביומטרי ולאפשר למתנדבים ובנות שירות לאומי לבקש מכם את טביעת האצבע ולקבל גישה לתעודות הזהות שלכם, הפכה היום הועדה את ההחלטה ואישרה תקנות אלו.

בהצעה, שכוללת הקטנה משמעותית של חובות האבטחה, נקבע כי ניתן להרשות לבנות שירות לאומי ומתנדבים למסור לאזרחים את תעודות הזהות הביומטרית, וליטול מהם את טביעות האצבע כחלק מהליך הזיהוי לפני מתן התעודה.

עו"ד יהונתן קלינגר, שנכח בדיון מטעם התנועה לזכויות דיגיטליות מסר: "משרד הפנים הצדיק את מתן הגישה לבנות שירות לאומי בטענה כי מצוקה תקציבית משמעותית מונעת ממנו את האפשרות לספק לאזרחים את השירות הראוי. האם אותה מצוקה תקציבית היא זו שהובילה את משרד הפנים בשבועיים האחרונים לתקצב את פרויקט המאגר הביומטרי במיליוני שקלים נוספים לרכישת תוכנות בפטור ממכרז מחברת אורקל? ברור שלא. משרד הפנים מודה שהוא לא יכול לעמוד בתנאי האבטחה הנוקשים של אחזקת המאגר, ומצד שני מנסה לעשות הכל כדי לגרום לדליפה הבאה לקרות. אנו רואים את חברי הועדה שהצביעו בעד התיקון כאחראים אישית לדליפה, כשזו תקרה".

ח"כ תמר זנדברג אמרה בתום הדיון כי: "הוועדה אישרה במחטף הענקת סמכות של עובדי מדינה לבנות שירות לאומי, שעם כל הרצון הטוב אין להן את ההכשרה, האחריות והסמכות המוענקת בתקנות שירות המדינה. זה חלק מההפרטה הזוחלת של סמכויות מדינה למתנדבות שירות לאומי ועומד בניגוד להצהרת סגנית שר הפנים. בדיון הקודם. אי אפשר לתת סמכות שלטונית ועוד בתחום כה רגיש בידי מתנדבות. זוהי עוד דוגמה לחוסר הרצינות, עיגול הפינות ושיטת הסמוך של המדינה".

הודעה מאת ניר הירשמן

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.