מען – הזמנה לערב תמיכה בעובדים וביו"ר עובדי מוסך צרפתי במישור אדומים

מהיו"ר חאתם אבו זיאדה נשלל היתר כניסה למוסך לאחר שניהל מו"מ להסכם קיבוצי. הערב יתקיים ביום ראשון 16 בנובמבר בשעה 20.30 ברחוב המשביר 22 בתל-אביב

[בוקסה=55053]

-          ביום ראשון ה- 16.11.14 בשעה 20.30 יתקיים בתל אביב ערב תמיכה בחאתם אבו זיאדה, ראש ועד העובדים של מוסך צרפתי במישור אדומים, בחסות ארגון העובדים מען ו"מקום לשבט". הכתובת: המשביר 22, תל אביב.

-          ידברו בפאנל: חסן גלאיטה, חבר וועד העובדים; עו"ד מיכל פומרנץ. ינהל את הדיון אחרי הפנל, ארז וגנר, נציג מען בירושלם.

-          אחרי הפנל יוקרן סרטו הקצר של נדב הראל על על מאבק עובדי צרפתי.

-          מען קורא למשטרת ישראל ולמנהל האזרחי להחזיר לחאתם אבו זיאדה את אישור העבודה שלו, ולהפסיק את ההתנכלות להתארגנות עובדים פלסטינים בגדה.

רקע:

מוסך צרפתי במישור אדומים נהנה מכוח העבודה הפלסטיני הזול והנוח לניצול שמספק הכיבוש הישראלי בגדה המערבית. ביוני 2013 החליטו עובדי מוסך י.צרפתי לשים קץ לתנאי העבודה הפוגעניים והתארגנו בארגון העובדים מען. התארגנות העובדים הצליחה להכניס את הנהלת המוסך למו"מ על הסכם קיבוצי עם מען ונציגות העובדים בראשות חאתם אבו זיאדה. עם התקדמות המו"מ החל המוסך לראשונה לשלם שכר מינימום לכלל העובדים, ולספק תלושי שכר.

אולם בחסות המלחמה בעזה פתחה ההנהלה בניסיונות בריוניים לפרק את וועד העובדים, וזמנה את חאתם אבו זיאדה, העובד במפעל 17 שנה, לשימוע לקראת פיטורין. התגובה הייתה שביתה מיידית.  בעקבות זה גייסה ההנהלה את משטר ההיתרים הצבאיים בגדה לטובתה, והגישה במשטרה תלונה מופרכת כנגד חאתם אבו זיאדה. בעקבות התלונה נשלל אוטומטית אישור הכניסה של חאתם לאזור התעשייה עד למיצויי "החקירה", שתסתיים אי שם בשנת 2015.

ועד העובדים בצרפתי וארגון העובדים מען ממשיכים במאבק להגיע להסכם קיבוצי, להחזיר לעבודה את חאתם אבו זיאדה, ולסיים את תנאי הניצול של העובדים הפלסטינים.

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , ,

Leave a Reply