שביתת מורי המוסיקה בראש העין – הזמנה לקונצרט מחאה

מורי המרכז למוזיקה בראש העין פותחים בשביתה ומקיימים קונצרט מחאה ביום שלישי ה-4.11.14 בשעה 18:00 ברחבת המרכז החדש למוסיקה, רח' זכריה משה 2. ההחלטה על השביתה התקבלה בשיתוף ארגון העובדים מען

מתוך ההודעה לתקשורת:

ביום שלישי, ה-4.11 פותחים מורי המוסיקה של הקונסרבטוריום בראש העין בשביתה, ומקיימים קונצרט מחאה בשעה 18:00 ברחבת המרכז החדש למוסיקה, רח' זכריה משה 2. ההחלטה על כך נפלה באסיפה שהתכנסה ב- 19.10 בהשתתפות המורים ונציג ארגון העובדים מען. המטרה היא להגיע לחתימה על הסכם קיבוצי שישפר את תנאי העסקתם של המורים ואת שכרם, זאת לאחר שההצעה שהגישה העיריה באחור רב ולאחר גרירת רגלים, לא רק שלא פתרה את הבעיות אלא אף החריפה חלק מהן:

בפניה ששלחו המורים להורי התלמידים ולציבור לאחר שהכריזו על סכסוך עבודה, הם כתבו:

"מורי המרכז למוזיקה בצומת דרכים קשה; צוות המורים – מחלוצי ומקימי תשתית המוסיקה בראש העין – אשר עובדים מזה שנים בתנאים ירודים, פתחו בקיץ 2013 בתהליך משא ומתן לשיפור תנאי עבודתם של המורים וחתימה על הסכם קיבוצי. לאחר מעל לשנה של משא ומתן על הסכם קיבוצי שנפתח בתרועה רמה בלשכת ראש העיר וחברי המועצה ובהצהרה על ״תיקון עוול היסטורי״, הגישה עיריית ראש העין טיוטת הצעה בלתי ראויה להסכם, שנדחתה על ידי כלל מורי המרכז."

על פי ההצעה של העיריה, שכרם של חלק נכבד ממורי המרכז למוסיקה בשיעורים פרטניים יורד; השכר על ניצוח על הרכבים עולה רק באחוז זעיר; מרבית המורים אינם מקבלים שכר על מחצית אוגוסט, והם נאלצים לממן את השכר על-ידי פדיון ימי החופשה; בסעיף הנסיעות יש ירידה של יותר מ-50% בתשלומים; בשקלול כלל הנתונים של הצעת המעסיקים, אין שיפור בשכר מורי מרכז המוסיקה. במקום תוספת שכר משמעותית, העיריה מציעה הסכם שעלותו דומה לעלות השכר כיום, או במקרה הטוב תשופר ב- 4% בלבד. הצעה זו אינה מתקרבת למינימום שניתן לשאת ולתת עליו.

במסגרת מאבקם מבקשים המורים את תמיכת ציבור ההורים, מזמינים אותם לקונצרט המחאה, ומבקשים מהם לכתוב לראש העיר שלום בן משה, ולמנהל מרכז המוסיקה מאיר צרויה על תמיכתם בדרישות המורים.

לדף הפייסבוק של המחאה – לחצו כאן

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , ,

Leave a Reply