postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » חיליק בר משיב לרָבִיב נָאוֶה: איני חתום על הצעת "חוק זועבי"

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

חיליק בר משיב לרָבִיב נָאוֶה: איני חתום על הצעת "חוק זועבי"

נושאים מכתבים, פוליטי ב 2.11.14 1:10

ביום חמישי פרסמנו את מכתבו של רָבִיב נָאוֶה אל ח"כ חיליק בר שבו טוען נָאוֶה, כי ח"כ בר, שהוא מזכ"ל מפלגת העבודה (שנָאוֶה חבר בה), שוגה בהצטרפותו לחקיקה זו שהיא אנטי דמוקרטית. ח"כ בר משיב שבדיוק משום כך שבנוסחה הסופי נשארה הצעת החוק עמומה ופתוחה מדי – למרות דרישתו של ח"כ בר מהמנסחים – הסיר ח"כ בר את תמיכתו מההצעה

חיליק בר, מה לך ולחוק זועבי

רָבִיב נָאוֶה, חבר מערכת "עבודה שחורה" וחבר מפלגת העבודה כותב לח"כ חיליק בר, מזכיר מפלגת העבודה, ומביע את אכזבתו מהצטרפות ח"כ בר למציעי החוק שנקרא חוק זועבי. נָאוֶה רואה בחוק זה ציון דרך רע במדרון החלק שבו גולשת החברה הישראלית מהיותה חברה דמוקרטית וסובלנית. "זוהי הצעת חוק לא דמוקרטית, ומכאן שגם לא ציונית", הוא כותב

לקריאה נוספת

רביב היקר,
אני מודה לך על פנייתך אליי (לצערי לא ישירות, אלא באמצעות מאמר) כמובן שאשיב לך לגופו של עניין.

ראשית, חבל לי שלא ביררת איתי העובדות טרם כתיבתך את המאמר, שכן אינני חתום על חוק זה.

נכון הוא, שעת גיבשו מציעי החוק את החוק האמור, הבעתי עניין ממשי להצטרף ליוזמי החוק ואף התבטאתי פומבית הן בנושא הזה והן בנושא ח"כ זועבי. שכן התנהגותה, התנהלותה ודבריה של ח"כ זועבי עברו לטעמי את גבול הטעם הטוב וחופש הביטוי ועברו הישר למחוזות ההסתה החמורה ולהצדקת מעשי טרור והתנגדות אלימה ופושעת.

יחד עם זאת, כאשר באו אלי יוזמי החוק, דרשתי מהם לחדד את הגדרות החוק ולהפוך אותו מרחב ונתון לפרשנות, לכזה שהוא הרבה יותר ספציפי ומוגדר.  בעת שהציעוני לחתום על ההצעה, ביקשתי לקבל מספר הבהרות, אשר לצערי, לא קיבלתי. למשל, מה נחשבים "דברי תמיכה במאבק מזוין או ארגון טרור" וכן פרטים בעניין ההליך בכנסת ובוועדת הכנסת. מאחר והבהרות אלו שביקשתי לא הובהרו בנוסח הסופי של הצעת חוק, לא חודדו מספיק לצערי, והחוק נשאר עמום ו"פתוח מידי", פניתי ליו"ר הכנסת, הבהרתי לו כי תמיכתי בחוק הייתה מותנית בהבהרות ובחידודים שדרשתי, ומשאלו לא ניתנו לי, ביקשתי מיו"ר הכנסת, ע"פ סעיף 96 לחוק להסיר את שמי מתומכי החוק. כך שבסופו של הליך אתה יכול להיות סמוך ובטוח כי שמי לא יהיה בין יוזמי ותומכי החוק עת שזה יעלה להצבעה בכנסת, וכי שמי אינו מופיע כתומך בחוק.

מכל מקום, אני שוב מבקש להדגיש כי אני רואה בחומרה שאין לתארה את דברי ההסתה החמורים של ח"כ זועבי, אשר לא רק פוגעים במדינת ישראל, אלא לא פחות חשוב מכך, הם גם פוגעים במרקם העדין והשברירי שבין תושבי ישראל היהודים לאלו הערבים. וכן פוגעים בצורך הכ"כ מידי שלנו, לחזק ולחבק את הקשר בין ערביי ישראל לבין תושבי ישראל היהודים, ומציגים מצג שווא כאילו זועבי והתבטאויותיה החמורות מייצגת את כלל ערביי ישראל, מה שכמובן לא נכון.

רביב היקר, אני מודה לך על מכתבך עבורי ומזמינך לפנות אליי בעתיד באופן אישי בכל סוגיה אשר אתה חפץ לברר עמי טרם העלאת דברים שאינם נכונים על הכתב. אני מאחל לכולנו שנדע במהרה ימים שפויים וטובים יותר אל מול תושבי ישראל הישראלים והפלסטינים והן ביננו לבין הפלסטינים עצמם. וכי נדע לקבל את ההחלטות הנכונות שיביאו לחידוש המשא ומתן והפשרת הקיפאון הנוראי והמסוכן שאנו חווים בתהליך (או באי התהליך) המדיני.

שלך בברכה, חיליק

———————
ח"כ יחיאל (חיליק) בר
סגן יושב ראש הכנסת
מזכ"ל מפלגת העבודה

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.