מעון מסובסד של ויצ"ו למקושרת רותם סלע במקום לאוכלוסיה הנזקקת

רשומה בפייסבוק חושפת את ההטבה ממנה נהנית הדוגמנית המקושרת רותם סלע, שילדיה התקבלו למעון מסובסד של ויצ"ו, על חשבון ילדי הורים זכאים לסבסוד שאינם מתקבלים בשל חוסר מקום. משרד התמ"ת אינו מפקח, וכך מתקציב ציבורי נהנים מקושרים במקום ילדי הורים הנזקקים באמת לשירות זה

לפני כמה חודשים, חשפה רשת ויצו בסרטון שיווקי את העובדה שבתה של הדוגמנית והמיליונרית רותם סלע, כמו גם ילדי מחוברים אחרים, נמצאת בגן מסובסד של הרשת. בעקבות אובדן הבושה של ויצו, הצלחנו ליזום דיון בכנסת בנושא הפיכת הגנים המסובסדים לגנים המשרתים את המקורבים והמקושרים. בדיון נכחו נציגי העמותות שהכחישו את מה שכבר הוכיח מבקר המדינה, וטענו שאינם משתפים פעולה עם הפרוטקציונרים; אפילו הלוביסטית של ויצו התחייבה בשיחה אישית שקיימנו לאחר הדיון, שהמקרה של הבת של רותם סלע ×”×™×” מקרה חריג ולא דוגמא לשימוש בקשרי האלפיון העליון ו/או התקשורת ו/או הפוליטיקה, והבטיחה שאוכל להיווכח בכך כשאראה שהבת הקטנה של סלע הולכת לגן פרטי רגיל. תנחשו מי לא הולכת לגן פרטי רגיל… ×”× ×” מייל שקיבלתי לפני כמה שעות:
"הי, אני זוכרת שבעבר הרמתם כפפה בעניין ולכן כותבת לכם הפעם על זה. סתם, ארוע קטן (גדול מאוד? תלוי את מי שואלים) בגן שלנו: אחרי מלחמה עיקשת הצלחנו להתקבל למעון ויצו שברחוב ארלוזורוב. אנחנו אמנם לא מוגדרים משפחת רווחה (תודה לאל) אבל אנחנו זוג צעיר שלא מצליח בישראל לסגור את החודש, והקבלה היתה מתנה משמיים. אנחנו יודעים שכמו שאנחנו התקבלנו, הרבה משפחות במצב דומה לשלנו לא הצליחו, וחבל מאוד שהמדינה לא ערוכה לעזור.
לפני כשבועיים התפנה מקום בכיתה- כיתת התינוקות.
אני מכירה כמה זוגות שהתדפקו על דלתה של המנהלת בתחינה שתאפשר להם להיות מיחידי הסגולה המתקבלים למעון. חיכו כולם בקוצר רוח לראות מה יוליד יום. השבוע התבשרנו על המשפחה שהצליחה לקבל את המקום הנכסף. הפלא ופלא- לא אחד מעשרות הילדים שמבקשים מאז תחילת השנה או אחד ממאות הילדים שניסו טרם פתיחתה.
לגן שלנו התווספה ביתה השניה של הדוגמנית רותם סלע.
מזכירה- אותה דוגמנית שמרוויחה בחודש מה שרובנו מרוויחים בשנה, אותה דוגמנית אשר בעלה הוא הבעלים של חברת אופנה גדולה, מהמשפחות היחידות בישראל שניתן להגדירן כאלפיון עליון.
אגב- אין לי טענות כלפי רותם סלע ובן זוגה- שניהם עובדים קשה למחייתם, וזכותם המלאה לנסות ולהשיג את המסגרת הטובה ביותר עבור ילדיהם- כפי שעשו. טענתי היא כלפי ויצו, כלפי משרד התמ"ת וכלפי המדינה, שמתעקשים לעשות איפה ואיפה, להתעלם מהנהלים כשנוח, ולפעול בדרך לא אתית.כיוון שאנחנו גם במסגרת הנ"ל, אני מבקשת להשאר בעילום שם."
למי שלא יודע, השיטה של רשתות הגנים המסובסדים עובדת כך, שמי שמצליח לנצל את המערכת פעם אחת, יוכל להכניס את ילדיו הבאים ביתר קלות, כיוון שאחים קטנים של ילדים שכבר הצליחו להיכנס לגן מקבלים עדיפות בהרשמה. ככה, כנראה, גם הבת השנייה של רותם סלע הסתדרה, אני אומר כנראה כי משפחתה היא לא אוכלוסיית היעד של ויצו, אני לא באמת יודע איך היא הצליחה להתקבל לויצ"ו בפעם השנייה.
לצערי, אני יכול להוסיף ולספר גם, שבמכתב שקיבלתי ממשרד התמ"ת, המשרד ממשיך להתעלם מאחריותו לסיפור. אני אומר ממשיך להתעלם, כי כך אמר מבקר המדינה וגם משום שלדיון בכנסת האחראית מטעם התמ"ת בחרה שלא להגיע, ואפילו הכחישה במכתב ששלחה לי, שיש בכלל בעיה של רמאות בכניסה לגנים המסובסדים. חבל שהיא לא תיאמה את הגרסה עם העוזרת שלה, שכן הייתה בדיון בכנסת, והודתה שם שהמשרד מודע לבעיה ואולי מתישהו יחליט כן לעשות משהו.
בניגוד לאמא שכתבה אליי, לי דווקא יש טענות כלפי רותם סלע, כי לכל אחד מאיתנו יש אחריות למעשיו, אבל אשמח מאוד אם תשתפו את הפוסט הזה כדי שנגלה מה עושים נבחרי הציבור שחלקם הבטיחו לנו בחודשים האחרונים לטפל בבעיה:
Asaf Zamir סגן ר"ע תל אביב והאחראי על החינוך בעירייה, אותה העירייה שנתנה לויצו את המבנה המדובר של הגן בארלוזורוב,
מהרטה ברוך רון, סגנית ר"ע תל אביב והאחראית על תחום הגנים המסובסדים,
עדי קול, חה"כ שלזכותה יאמר שהייתה הראשונה להגיב ולהעלות את הדיון בכנסת,
שולי מועלם, חה"כ היחידה חוץ מעדי קול שטרחה להגיע לדיון בנושא בכנסת. אשמח אם סוף סוף נשמע על הנושא גם בתקשורת, שעד עכשיו בד"כ שותקת בנושא (הופתעתי לגלות בחודשים האחרונים כמה ילדים של עיתונאים הצליחו איכשהוא להתקבל לגני ויצו/נעמת).
בזמן שאנחנו מתעסקים בכמה שקלים של המילקי, בשקט בשקט חבורה שלמה של מקורבים לא רק נהנית מתקציב ציבורי של מאות מיליונים, אלא גם מאלצת את כולנו לשלם מחיר יקר על החינוך של הילדים שלנו.

 

הביאה לפרסום: ענת

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , ,

Leave a Reply