חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הבעל גויס והנופש בוטל – מי יחזיר את הכסף?

נושאים חדשות, שאלות גולשים ב 23.10.14 0:41

בני הזוג מ' ו-ס' תכננו הפלגת נופש בחחברת "מנו ספנות", אולם לפני היציאה גוייס מ' בצו 8 למבצע "צוק איתן" כעת בני הזוג טוענים: התנהגות החברה והתחליף שהציעו היו מעליבים

מאת מערכת עבודה שחורה

מ' ו-ס' חיכו בקוצר רוח להפלגת הנופש ליוון. לדבריהם הם גם שילמו לחברה 8,000 ש"ח במזומן, אלא שלמזרח התיכון היו תכניות אחרות ויום לפני נסיעתם המיועדת פרץ מבצע "צוק-איתן". מ' נקרא למילואים בצו 8 ובילה את 43 הימים הבאים כשהוא מגוייס.

בני הזוג פנו לחברת "מנו ספנות", מארגנת הנופש ועל המגעים מולה מספרת ס': "חברת מנו ספנות לא הסכימה להחזיר לנו את הכסף אלא אמרה שאנו יכולים לצאת לחופשה אחרת בזמן אחר כל עוד זה לא באוגוסט ובחגים.  לא עניין אותם שאנו זוג נשוי עם ילד שעובד במשרה מלאה וסטודנטים כך שהזמן היחיד שאנחנו יכולים לנסוע הוא באוגוסט ובחגים. ניסינו לדבר איתם ,ניסינו לשכנע , הפעלנו לחץ בפייסבוק ולא עזר כלום. אפילו עם מנהל לא נתנו לנו לדבר. ניתקו לנו בפרצוף ולא הסכימו לעזור".

בני הזוג כבר החליטו לוותר ולקבל את תנאי החברה ולנסוע בהזדמנות אחרת, אלא שכאשר מ' התקשר לחברה על-מנת לקבל אסמכתא על הנסיעה שמגיעה להם ציפתה לו הפתעה נוספת: את הנסיעה, כך נאמר לו, תצטרכו לממש רק עד חודש מאי הבא. לאחר מכן, ההצעה מבוטלת. "זה הרתיח אותנו נורא", מספרת ס', "זה כסף ששילמנו והם רוצים לגנוב לנו אותו. פשוטו כמשמעו. לא משנה כמה צעקנו התחננו בכינו וביקשנו. הם לא מוכנים להקשיב.אנחנו כבר מיואשים".

ליאורה חקלאי, המטפלת בפניות ציבור בנושאי תיירות ונופש במועצה הישראלית לצרכנות, הסבירה, בתגובה לשאלת "עבודה שחורה" כי החוק מחייב החזר כספי למי שנאלץ לבטל נופש עקב גיוס בצו 8, אולם ההחזר חל רק על המגויס עצמו, ולא על שותפיו לנסיעה. עם זאת בחוות דעת משפטית שהוציאה המועצה לצרכנות בתקופת מבצע צוק-איתן היא קראה לחברות התיירות לפעול בהגינות, ברגישות ובסולידריות כלפי הציבור שנאלץ לבטל עסקאות עקב המצב הביטחוני. לעמדת המועצה הישראלית לצרכנות, גם במקום שבו החברה נאלצת לגבות דמי ביטול, ראוי לאזן בין  האינטרסים – של העוסק ושל הצרכן – ולגבות דמי ביטול סבירים שישקפו את הנזק שנגרם לחברה בפועל, כל מקרה – לפי הנסיבות.

מחברת "מנו ספנות" לא נמסרה תגובה.

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , ,

2 תגובות

  1. ק. טוכולסקי :

    בושה וחרפה, אבל לא מפתיע. היחס למשרתים פה מחפיר.

  2. איתן מיכאלי :

    פטריוטיות היא מקלטו של נוכל

    אני רוצה להזכיר לכולנו שבמפגן של פטריוטיות נתקה מנו ספנות את קשריה עם הפרזנטורית שלה, אורנה בנאי, במהלך "צוק איתן". לטעמה של מנו ספנות בנאי גלתה רגישות מוגזמת לסבלו של האחר.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.