עמרם מצנע, טפל בהכנסת השפה הערבית לאתר משרד החינוך

עיתון הארץ חשף כי האתר החדש של משרד החינוך מעלם מאזרחים דוברי ערבית. דליה בלומנפלד, חברת "עבודה שחורה" קוראת ליו"ר ועדת החינוך של הכנסת לפעול לתיקון המעוות

לכבוד

ח"כ עמרם מצנע

יו"ר וועדת החינוך

amitzna@knesset.gov.il

v2@knesset.gov.il

 

הנדון:  התעלמות מדוברי ערבית באתר האינטרנט החדש של משרד החינוך

א.נ.

משרד החינוך השיק לפני כחודשיים אתר אינטרנט חדש ומפואר, תוך התעלמות כמעט מוחלטת  מדוברי השפה הערבית, שהיא שפה רשמית במדינת ישראל. באתר שולטת השפה העברית ויש בו רק מספר מצומצם של דפים בערבית שהופיעו באתר הישן ונקברו עמוק בתוך האתר החדש.

בתגובת משרד החינוך לפנייה של עיתונאי "הארץ"  בעניין הובטח שהנושא יוסדר תוך מספר ימים, אך מאז ההבטחה עברו כבר חודשיים והבעיה לא טופלה ולא תוקנה.

לאור הסחבת וההתעלמות עולה החשש שאי הנגשת האתר לדוברי ערבית היא לא עניין של תקלה נקודתית ולא טעות שנעשתה בתום לב – ×›×™ אם מדיניות מכוונת של הדרה והתעלמות מתלמידים, הורים וקהילת עובדי הוראה דוברי ערבית המהווים 20 אחוז מתושבי המדינה.

חשש ×–×” גובר כשמשווים את את התחמקות משרד החינוך בהנגשת הערבית, להתייחסותו המהירה יותר למחאה שהתעוררה על כך שברוב התמונות באתר החדש הופיעו רק ילדים לבנים ובלונדינים מאד …

בחודשים האחרונים נחשפנו ביתר שאת לשסעים העמוקים שבין חלקי החברה בישראל, ובצורך בטיפול אמיתי בתופעות קשות של הסתה, גזענות ואלימות. הפתרון לא יגיע מפמפום סיסמאות ריקות מתוכן מבית היוצר של משרד החינוך בסגנון "האחר הוא אני" מצד אחד, ומצד אחר התעלמות וזלזול באזרחי ישראל הערבים.

למרבה הצער, התנהלות פסולה זאת של משרד החינוך מובילה ומחזקת את תופעות השנאה והניכור ואינה מקדמת תהליך של הדברות וקירוב.

אני פונה אלייך בבקשה לדאוג לקדם במהירות הכנסת השפה הערבית לאתר משרד החינוך.

מאת

דליה בלומנפלד

אשת חינוך ופעילה חברתית

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , ,

One Response to “עמרם מצנע, טפל בהכנסת השפה הערבית לאתר משרד החינוך”

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

    שי פירון אינו מקיים את ערך השוויון שאליו הוא מטיף בנושא "האחר הוא אני". האחר הוא לא אני. ערבי הוא לא יהודי, ולא מגיע לו שיעיין באתר האינטרנט של משרד החינוך בערבית. הגזענות והאפלייה מתחילים מלמעלה.

Leave a Reply