postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » תופסים טרמפ: מפוטרי ערד מוזמנים לעבוד  – כעובדי קבלן

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

תופסים טרמפ: מפוטרי ערד מוזמנים לעבוד  – כעובדי קבלן

נושאים דעות, זכויות עובדים ותעסוקה, על עצמנו ב 21.10.14 0:55

הודעה לעיתונות שהגיעה למערכת "עבודה שחורה" מלמדת לא רק על הציניות של אנשי יח"צ וחברות כח-אדם, אלא גם על הדינמיקה של שוק התעסוקה בישראל

מאת רביב נאוֶה

למערכת עבודה שחורה מגיעים מדי יום פרסומים של שירותי יח"צ למיניהן  המנסים לקדם חברות מסחריות במסווה  של ידיעות חדשותיות. ידיעה כזו שהגיעה אתמול מאיש יחסי הציבור של חברה מסוימת הבטיחה שהחברה מוכנה "לקלוט עשרות עובדים ממפוטרי טקסטיל ערד במפעלים בדרום". קריאה של ההודעה מבהירה כי החברה אינה מתכוונת להעסיק את העובדים במפעליה, והיא גם לא חברת השמה הבאה "לשדך" ביניהם למעסיקים פוטנציאליים. כוונתה להעסיק את המפוטרים כעובדי קבלן במפעלים שונים, אולי אפילו במקום עובדים אחרים שפוטרו מאותם מקומות.

חלקו העיקרי של הקומוניקט מוקדש לדברי שבח והלל לחברה. "ב-20 סניפי החברה, הפרושים ברחבי הארץ", כך מסופר שם, "מוצעות כיום כ-1000 משרות הממתינות לעובדים במגוון התחומים (מחסנאים, נהגים, פועלי ועובדי ייצור, רתכים, חווטים, קופאיות, עובדי מנהלה, עובדים בחקלאות ועוד)".  מה שלא מסופר שם, אך מתברר משיטוט קצר באתר החברה הוא שמרבית פעילותה מתרכזת דווקא בצפון הארץ ושם גם נמצאים משרדיה הראשיים. מפוטרי ערד מוזמנים לפנות לסניף החברה באשדוד. מה לעשות, הסניף הדרומי ביותר של החברה נמצא במרחק של יותר משעה וחצי נסיעה מערד (אבל אפשר לשלוח פקס). בהמשך הקומוניקט מצוטט המנכ"ל: "אצל לקוחותינו יש כיום ביקוש לכ-1000 משרות חדשות . "אנו מעסיקים כ-4000 עובדים המועסקים בחברות שונות, במסחר ובתעשיה ברחבי הארץ. ההיצע הרב של משרות לאיוש מיידי עשוי להפריך את הטענה בדבר העדר מקומות עבודה פוטנציאליים לכל מי שאכן מעוניין לעבוד".

הנה, יצא המרצע מן השק. מבלי דעת ביטא פה המנכ"ל את הגישה הרווחת של קברניטי המשק הישראלי: מי שיישאר מובטל מבין מפוטרי המפעלים בערד, לא באמת מעוניין לעבוד, אחרת הוא כבר היה פונה למשרד שנמצא 110 ק"מ מביתו כדי שיסדר לו עבודה כעובד קבלן בשכר מינימום וללא זכויות, במפעלים שמעסיקים במיקור חוץ גם עובדים בתפקידי הליבה שלהם. אותם קברניטים גם ינופפו בוודאי בנתוני האבטלה הנמוכים בישראל. אם הם יהיו הגונים הם גם יודו לאנשים בעלי מעוף, כמו מנכ"ל החברה שלנו, שבזכותו המספרים נשארים נמוכים, לא רק בנתוני האבטלה – גם בנתוני השכר.

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , , , ,

4 תגובות

 1. דליה :

  הפתרון שמציעה החברה הזו למפוטרי מגבות ערד אינו פתרון. לאט לאט הופכים יותר ויותר אזרחי מדינה לעובדי קבלן או למובטלים. מי שאשם בכך היא הממשלה שאינה מנהלת מדיניות תכנון בשוק התעסוקה.

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  דיווח חשוב

  השלב הבא – איך מתמודדים עם כל "בעלי הלב החם הזה"?

 3. אורי :

  ולמה לא לעשות אאוטינג לצדיקים האלה?

  ל"מעוף משאבי אנוש", שיש להם כ"כ הרבה המעוף, יצירתיות מופתית ממש… למען ידע הציבור מיהם הנצלנים והציניקנים

 4. תושב ערד - מפוטר :

  המכתב המדובר

  מעוף משאבי אנוש: מוכנים לקלוט עשרות עובדים ממפוטרי טקסטיל ערד במפעלים בדרום

  במאגרי החברה כ- 1000 משרות חדשות ממתינות לדורשי עבודה במגוון תחומים .

  בעקבות סגירת מפעל טקסטיל ערד ופיטורי 200 העובדים אומר עמית רשף, מנכ"ל קבוצת מעוף כי החברה יכולה להציע לכמחצית מהמפוטרים פתרון תעסוקתי במפעלים בדרום הארץ . לדבריו, ב-20 סניפי מעוף, הפרושים ברחבי הארץ, מוצעות כיום כ-1000 משרות הממתינות לעובדים במגוון התחומים (מחסנאים, נהגים, פועלי ועובדי ייצור, רתכים, חווטים, קופאיות, עובדי מינהלה, עובדים בחקלאות ועוד). מאגר המשרות במעוף מתעדכן ומתחדש מדי יום, ומהווה מאגר משרות, העשוי לספק פתרונות תעסוקה מיידיים ברחבי הארץ, כאשר בחלק מהמשרות אף אין צורך בניסיון קודם או בהכשרה.
  עוד מוסיף רשף אצל לקוחותינו יש כיום ביקוש לכ-1000 משרות חדשות . "אנו מעסיקים כ-4000 עובדים המועסקים בחברות שונות, במסחר ובתעשיה ברחבי הארץ. ההיצע הרב של משרות לאיוש מיידי עשוי להפריך את הטענה בדבר העדר מקומות עבודה פוטנציאליים לכל מי שאכן מעוניין לעבוד. בקבוצת מעוף אף מקיימים הכשרות מקצועיות באמצעות שיתופי פעולה נרחבים, המאשפשרים גם למי שאינו בעל השכלה מקצועית למצוא עבודה שהכנסה יפה בצידה".

  מפוטרי טקסטיל ערד מוזמנים להתקשר לסניף מעוף באשדוד לטלפון: 08-8646161 או בפקס' להעברת קורות חיים 08-8646145. כמו כן מוזמנים להיכנס לאתר מעוף http://www.maof-group.co.il
  קבוצת מעוף פועלת משנת1999 ונמנית על החברות המובילות במשאב האנושי בישראל. מוחזקת ומנוהלת ע"י מקימיה, עמית רשף (42) ויניב נדלר (42) . במהלך שנת 2013 העסיקה הקבוצה למעלה מ- 20,000 עובדים.
  קבוצת מעוף כוללת: מעוף אאוטסורסינג – מנהלת אופרציות במיקור החוץ ומנהלת פרויקטים ציבוריים, מעוף פרויקטים – מבצעת פרויקטים טכניים והנדסיים. אקזקיוטיב – עוסקת בגיוס והשמת מנהלים וכח אדם בכיר.

  אקזקיוטק – עוסקת בגיוס, השמה ושרותי מיקור חוץ, בכל תחומי ההי-טק,
  אג'נדה – מספקת מעטפת מקצועית לתחומי המשאב האנושי, ביניהם בדיקות התאמה ואמינות, שרותי פסיכולוגים תעסוקתיים, סדנאות והרצאות, מרכזי הכוון תעסוקתי וכו'. מעוף רומניה – פועלת בכל תחומי ההתמחות של הקבוצה הישראלית באמצעות מטה הקבוצה בבוקרשט, רומניה.
  לקבוצת מעוף גב כלכלי חזק ומפעילה פעילויות עסקיות נוספות ומגוונות באמצעות קבוצת NYAR.

  למידע נוסף: אהרון כפיר לוטם יח"צ 052-5671281.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.