חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הוקם ועד ציבורי לסיוע לעם הסורי

נושאים זכויות אדם, חדשות ב 20.10.14 0:09

אנשי ציבור יהודים וערבים הקימו ועד לסיוע הומניטרי לעם הסורי. הועד אוסף תרומות כספיות, שיועברו לילדים סורים במחנות פליטים מחוץ לסוריה באמצעות הארגון הבינ"ל Save the Children. היום חל יום הסולידריות הבינלאומי עם העם הסורי

מאת רביב נאוֶה

למעלה ממיליון וחצי ילדים סורים מפוזרים במחנות פליטים מחוץ לסוריה, חלקם פצועים, יתומים ומורעבים, והחורף המתקרב מאיים על חייהם. מול האסון ההומניטרי הבלתי נתפס הזה החליטו אנשי ציבור יהודים וערבים מישראל להתגייס ולגייס את דעת הקהל בישראל במטרה לעזור לשכנינו בסוריה.

התרומות תומכות בילדים בכל התחומים, ממחסה, מיטות, בגדים, אספקת מים נקיים, מזון, ערכות היגיינה, טיפול רפואי וחיסונים, ועד ערכות לימודים והכשרת מורים במחנות.

במסמך היסוד שלו כתב הועד: "האדישות של המערב עד כה, וחוסר המעש בכל הנוגע לפשעי המלחמה של המשטר הביאו להחלשת האופוזיציה החילונית, ולעלייה של אלמנטים קיצונים וג'יהאדיסטים. אין בעובדה זאת כדי למחול על הפשעים שעושה המשטר או להתנער מגורלם של הפליטים שנקלעו למצב הטרגי הזה… לעם הסורי מגיע חופש, דמוקרטיה וצדק חברתי כמו לכל יתר העמים. הצטרפו לועד הציבורי לסיוע לעם הסורי. "

הועד פועל בשני מישורים עיקריים:

 • התרמה כספית. התרומות שנאספות בישראל מועברות לפרויקטים שתומכים בילדים במחנות הפליטים מחוץ לסוריה, בעיקר בירדן ובתורכיה. הפרויקטים מנוהלים על ידי הארגון הבינלאומי Save the Children, שפתח קרן מיוחדת לסיוע לילדים סורים, ובתוכה חשבון מיוחד לועד שלנו. הארגון תומך בילדים בכל התחומים – ממתן מחסה, מיטות, בגדים, אספקת מים נקיים, מזון כולל אבקת חלב וחלוקת לחם, ערכות היגיינה, טיפול רפואי וחיסונים  – ועד ערכות לימודים, הכשרת מורים, ופתיחת מרכזים לילדים.
  כל תרומה עוזרת: לדוגמא: 180 ש' מממנים ביקור רופא אצל יולדת ותינוקה; 360 ש' מממנים תנורי חימום לשתי משפחות בנות 4 נפשות; 600 ש' מממנים מזון למשפחה של 6 נפשות לחודש. לפרטים נוספים
 • הצטרפות לפעולות הועד – ארגון ארועי התרמה ציבוריים ופניה לדעת הקהל בישראל.

בין חברי הועד הציבורי: סמי מיכאל, פרופ' יהודה באוור, ליאורה ריבלין, פרופ' רון ברקאי, ציבי גבע, שלומציון קינן, מוסי רז, רן מלמד, לילי גלילי, יוסי סוכרי.

תרומות לוועד ניתן להעביר בדרכים הבאות:

 •  העברה בנקאית  לחשבון "אתגר לשלום ולקדמה", לאומי (10), סניף 801, חשבון מס. 26556/93. אתגר לשלום ולקדמה היא עמותה רשומה בישראל, שמספרה הוא ח.פ. 580172930. כל התרומות שמגיעות אליה מיועדים לילדים הסורים.
 • שליחת צ'ק על שם "אתגר לשלום ולקדמה" לתיבת דאר 35252, תל אביב 6135102

לדף הפייסבוק של הוועד

סוריה

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , , ,

3 תגובות

 1. גיא :

  אתם רצינים!!!

  אם זה היה הפוך הם היו טובחים בנו למוות!!!!
  אנחנו צריכים להמשיך בסיוע הזמני והמינימלי שהמדינה נותנת להם שגם הוא מוגזם אבל הוא בסדר גמור כי אנחנו הומנים בניגוד אליהם.
  מה קרה ל"עניי עירך קודמים" זהו ניגמרו הבעיות במדינה שאתה צריכים ללכת ולרוץ ולעזור לסורים.

 2. לגיא :

  קידום מיזמים הומניטריים יכולים רק להועיל. אם יש יכולת לציבור הישראלי לתרום למען ילדים סורים מקופחים, זה רק לטובה. הילדים הללו כשיתבגרו יזכרו זאת לטובה.
  אל תשכח גם שלאזרחים ערבים יש קרובים בסוריה, והם מוכנים לעזור להם.
  נכון, עניי עירך קודמים, אך זה אינו מונע פעילות הומניטרית זו.

 3. ירמיהו :

  תגובה לגיא

  למה עניי עירך קודמים הוא עיקרון מוצדק מוסרית?

  האם לא מדובר בסוג של אגואיזם? האם מוצדקת טענה אגואיסטית, אני קודם לכל אחד אחר? קודם כל אני חושב על עצמי ופחות מעניינים אותי כל האחרים?

  אם לא מצדיקים טענות אגואיסטיות כאלה או נפוטיזם משפחתי "משפחתי קודמת" למה להצדיק זאת ברמה העירונית או הלאומית?

  האם היית מקבל טענה שמוצדק שאדם יגנוב או ימעל למען קרוב משפחתו שהסתבך בחובות בשוק האפור, בטענה "משפחתי קודמת" על בסיס "עניי עירך קודמים"?

  יש עיקרון אחר שנקרא "לכל אחד לפי צרכיו". אם בעיר אחרת העוני הרבה יותר חמור מאשר בעיר שלנו למה העוני הפחות חמור בעיר שלנו צריך לקבל עדיפות על העוני החמור יותר בעיר אחרת?

  למה שלא חומרת העוני תקבע ולא הקירבה האישית?

  אז אם אתה שואל מה קרה לעניי עירך קודמים, אז מה שקרה הוא שמועלות השגות על העיקרון עצמו.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.