חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

תקציב של שקרים

נושאים דעות, כלכלת בית ב 19.10.14 1:05

תקציב 2015 נועד לשרת את ההון ולגבות את המחיר על-כך מהאזרחים. ראש הממשלה שהזהיר שבלעדיו ישראל תלך בדרכי יוון, עוד יגרום לנו לקנא ביוונים

מאת קורט טוכולסקי

זכתה מדינת ישראל ובדור אחד שני מאחזי עיניים שקולי כוחות, משל רב ותלמידו, אוחזים בניהול מדיניותה הכלכלית. נתניהו ולפיד מנהלים את המדיניות הכלכלית תוך הקפדה על שני עקרונות יסוד: א. ניהול מדיניות מיטיבה עם טייקונים, האלפיון העליון והתאגידים. ב. שוד נכסי הציבור והרדמתו בתעמולת רמייה. התקציב הנוכחי הולך להיות, כראוי לממשלה הגרועה בישראל שהסתאבותה הולכת ומתבררת במלוא הקפה מדי חודש, הגרוע בתקציבי המדינה שעברו כאן עד כה. לשני משרתי ההון ונוגשי ההמון העיקריים יש עוד עוזרים, שר הכלכלה בנט שכשהוא לא עסוק בהכנסת שומרים לבתים בסילוואן יוזם מפעם לפעם גזירות על ציבור העובדים ומתן מתנות למעסיקים. שר התשתיות, האנרגיה והמים, הפיתוח האזורי והנגב והגליל שבכל אחד מתחומי אחריותו נותן מתנות לתאגידים וטייקונים, גם בתחום האנרגיה והמים (חידושי רישיונות ללא תשלום, תמיכה בפרויקטים מזהמים של חיפוש נפט), גם בנגב והגליל (תמיכה בתשלום מסים נמוכים ככל הניתן של כורי מחצבים בנגב ובגליל), גם בקשרים עם מדינות שכנות (תמיכה ביצוא גז לירדן ומצרים בלי תשלום מס נאות). אין ספק הממשלה הזו מתעלה בשרות שהיא נותנת להון ובזריית אשליות בעיני הציבור. מע"מ אפס בלי הבטחת  מחירי הדיור לציבור הרחב, הודעות על כך שלא יוטלו מסים חדשים בעצם הימים בהם מוטלים מסים חדשים, קיצוץ בשירותים הניתנים לעם. על הכל מנצחים כאמור שני טובי הספינולוגים ומעצבי דעת הקהל של ישראל, ביבי ולפיד.

וכראוי לספינולוגים יש לנו עכשיו את תקציב המדינה, לטענתם תקציב ללא גזירות, תקציב ללא מסים וקיצוצים, תקציב של התפתחות וצדק חברתי, תקציב שיוביל לצמיחה ולשגשוג. הם יודעים ובצדק שרוב האנשים, כולל רוב חברי הכנסת שיצביעו בעד או נגד אישורו לא יטרחו בכלל לקרוא את התקציב. כך שהם מרשים לעצמם לשקר. ביבי כבר הצליח לנצח (בקושי אמנם ובכל זאת) את מערכת הבחירות האחרונה עם בור תקציבי של 40 מיליארד וגזירות שבאו מיד אחר כך כי למרות שראש האופוזיציה חזר ואמר שזה המצב, לאף אחד לא היה אכפת. כך שאפשר לעשות זאת שוב, לשחק במספרים, להגיש תקציב שנועד לצרכי דירוג אשראי ובינו ובין המציאות אין שום קשר. עם רזרבות שיתחלקו בין תקציב הביטחון והחטיבה להתיישבות, עם קיצוצים זוחלים בתקציב המובטח למשרדים. עם כל מה שיש לנו מדי שנה רק שהפעם באופן הרבה יותר גרוע. כי יש גרעון אמיתי ויהיו חובות שצריך להחזיר ומאחורי מדיניות הלא להעלות מסים על כל ההון שבורח מפה שנייה לפני שהוא נמלט, הממשלה הנוכחית יצרה חור שהממשלה הבאה, תבקש מאתנו (ה-99%, לא מי שיש להם) למלא.

חבל על הנייר, למען האמת חבל גם על קבצי PDF  שרק יכבידו על מחשבים. התקציב הזה לא אומר כלום. היושרה של פקידי האוצר הבכירים הגיעה לשפל שלא היה כדוגמתו וחוסר האחריות של מי שאמורים לשמור על אוצר המדינה כבר כל כך מוחלט שלא פלא שהציבור אפאטי. גם בבנק ישראל המצב לא יותר טוב. ישנן שתי אפשרויות, הראשונה שהפקידים נואשו מלהסביר לפוליטיקאים ציניים את גודל הברוך שהם מכניסים אותנו לתוכו והם יושבים בשקט ומחכים שהכל יקרוס כדי שהם יוכלו להמשיך במכירת החיסול של ישראל בסגנון מה שעשו ביוון. השנייה, הגרועה אף יותר, שהם עושים זאת בחפץ לב כדי להביא אותנו למצבה של יוון. מדינת ישראל, 11 שנים אחרי הנחיתה הקודמת של גרזן גזירות מטורף, עומדת שוב לפני גרדום של גזירות וקיצוצים. היוונים עוד יסתכלו עלינו ברחמים אחרי מה שיקרה לנו אם נמשיך לתת לממשלה הנוכחית ללכת בדרכה.

לתקציב הנוכחי מטרה אחת, לקרב אותנו לאסון כלכלי בסגנון יווני, להוריד את דירוג האשראי של ישראל ולהביא להעלאת הריבית על חובותיה, לפרוץ את גבולות הגירעון ולאפשר לממשלה הנוכחית או לזו שביבי ולפיד מתכננים לאחרי הבחירות לפתוח במכירת חיסול בסגנון יווני של נכסי המדינה, נמלי התעופה ונמלי הים, חברות החשמל והמים, כל חברה ממשלתית שיש לה ערך הכל ימכר בסיבוב הבא במקביל להורדת מסים נוספת לטובת תאגידים וטייקונים בתירוץ של עידוד צמיחה והטלת גזירות נוספות על הציבור כולו. זאת המטרה של התקציב הנוכחי וזה מה שיקרה אם הוא יעבור, ושלא יעבדו עליכם.

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , , , , ,

2 תגובות

  1. דליה :

    מכירת החיסול של החברות הממשלתיות החלה. הרי אורי יוגב העביר החלטה להפריט את כל החברות הממשלתיות. לא שמעתי אף מפלגה שמגיבה לתופעת ההפרטות המזיקה לציבור. מה עושים כדי למנוע את הנזק?

  2. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

    אחת המהפכות החברתיות מן הגדולות שידע המין האנושי התחוללה בעקבות מגפת הדבר.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.