חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

עוטף תחנה מרכזית – סוכת שלום להידברות על בעיית השוהים בדרום תל-אביב

נושאים זכויות אדם, חדשות ב 14.10.14 0:47

תושבי דרום תל-אביב הקימו סוכת שלום להידברות על בעיית השוהים שמעמדם אינו מוסדר בשכונתם. המידע פורסם באתר המאבק: עוטף תחנה מרכזית – דף המאבק של תושבי דרום תל-אביב. צילומים מהאירוע

עוטף תחנה מרכזית – דף המאבק של תושבי דרום תל-אביב, זה שמו של אתר הפייסבוק שפתחו תושבי דרום תל-אביב במאבקם להסדרת בעיית השוהים שמעמדם אינו מוסדר. רבים מהם מתגוררים בשכונה. בעקבות החלטת בג"צ לשחרר אותם ממתקן "חולות", גברו חששות התושבים לשגרת יומם, אם כל השוהים ישובו לדרום תל-אביב. ביום שני 13 באוקטובר הקימו הפעילים סוכת שלום והזמינו את האזרחים לסוכת הזדהות והידברות.

מטרת הקמת הסוכה ליצור מפגש בין ידידים ויריבים. תושבי תל-אביב רצו לדבר, לשמוע, להציג את תמונת המצב בעיניהם ולחשוף את דרישותיהם מהממשלה.

בכתבה שפורסמה במגזין מעריב דווח על מסמך שניסחו ארגוני מהשמאל ומהימין. אחד הסעיפים במסמך דורש ממדינת ישראל לתת פתרון יעיל ומהיר למצוקת תושבי דרום תל-אביב ושאר תושבי ישראל המתגוררים במקומות בהם ריכוז גבוה של שוהים שמעמדם אינו מוסדר.

מעיון באתר הפייסבוק של המאבק, מתבררת נטייתם של אמצעי תקשורת הגמוניים לסקר באופן חד צדדי את יחס התושבים לנוכחות השוהים בשכונתם. נראה שהגזענות הצועקת מן הכתבות אינה משקפת דעתם של רבים מתושבי השכונה.

אחד הסטאטוסים באתר מ-5 באוקטובר מתאר את ההפגנה שהתקיימה בשכונה, אך התקשורת לא באה לסקר:

"שלשום התקיימה בשכונת התקווה הפגנה מרשימה, מכובדת ונטולת קריאות גזעניות. הטלוויזיה לא חשבה שזה ראוי לסיקור. היום צעדה קבוצת אנשים, שרבים מהם אינם תושבי השכונות, וכל הערוצים מיהרו לתת להם במה ולהכתירם כמפגינים משכונות דרום תל אביב. מחר יבואו אלינו מאותה תקשורת ויאשימו אותנו שאנחנו גזענים ומתלהמים. ומה נאמר להם? שזה לא אנחנו? שזה תוצר של חוסר האחריות שלהם?
כי זה באמת לא אנחנו. האנשים עם הדגלים השחורים שבאו מבחוץ להסית ולעשות כותרות לא שייכים לפה, ואחרי שהם מסיימים לזרוע פחד והרס ושנאה הם ממשיכים לתחנה אחרת ולא מסתכלים לאחור. עד שהם שוב זקוקים לזריקת מרץ פוליטית.
אנחנו מבקשים להצהיר פה חד-משמעית שזו לא הדרך שלנו וזה לא הסגנון שלנו. גם כשנלחמים על הבית חובה לשמור על צלם אנוש."

כתבה: דליה

סוכת שלום 1

סוכת שלום 2

צילמה: ענת

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

4 תגובות

 1. דליה :

  סוכת השלום היא דוגמא שפויה להתנהלות תושבים בדרום תל אביב. לא מתלהמים, לא משתלחים בשוהים המסכנים. מודעים לבעיה ודורשים בצדק פתרונה. נראה כי חברי כנסת מסוימים החליטו להיבנות מהפגנות שהיו בשכונה כדי להגדיל את תמיכת התושבים בהם כשהפתיל המבעיר הוא גזענות.

 2. שניר :

  כל הכבוד- שימו לב לקונצנזוס הישראלי

  הגיע הזמן למידיניות מסודרת, מאוזנת וציונית בנושא מבקשי המקלט/מסתננים/מהגרי עבודה/ מילים אחרות ראיון בערוץ הכנסת עם מירי רגב, תמר זידנברג ויניב כרמל מ"הקונצנזוס הישראלי" שמציע מדיניות ששתיהן מסכימות עליו. בקטע מוזר זה עוד לא קרה. https://www.facebook.com/video.php?v=734705539941633&set=vb.680326928712828&type=2&theater

 3. גפן :

  הכתבה שפורסמה במעריב

  הכתבה שפורסמה במעריבhttps://www.facebook.com/media/set/?set=a.733462176732636.1073741830.680326928712828&type=1

 4. נדב :

  יוזמה מבורכת

  כל הכבוד לעושים במלאכה.
  קראתי גם על הקונצנזוס הישראלי, אכן הצעה מרשימה שיכולה לשנות!

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.