postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » עיריית חולון הפסיקה את הסעות התלמידים משכונת ג'סי כהן

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

עיריית חולון הפסיקה את הסעות התלמידים משכונת ג'סי כהן

נושאים חינוך ותרבות, עלו ברשת ב 7.10.14 1:13

שכונת ג'סי כהן היא שכונת מצוקה בחולון. לפני שנתים נסגר שם בית הספר והילדים הוסעו לבתי ספר אחרים שההורים בחרו. השנה הופסקו ההסעות והילדים יושבים בבתיהם. עו"ד חוה קליין, יו"ר הועדה לזכויות הילד בלשכת עוה"ד (מחוז ת"א והמרכז), פרסמה את הדבר בפייסבוק. מערכת עבודה שחורה רואה חשיבות בפירסום העניין, כדי לקדם את פתרונו

 

הייתכן שעיריית חולון מפקירה כחמישים ילדים ללא לימודים מתחילת השנה ומאיימת על ההורים???
בימים האחרונים קיבלתי כיו"ר הועדה לזכויות הילד בלשכת עוה"ד (מחוז ת"א והמרכז) פנייה מהורי ילדים שיושבים בבית מתחילת השנה ולא יכולים להגיע אל בית הספר, כי עיריית חולון החליטה להפסיק את ההסעות, ככה סתם, כי בא לה.
הרקע הוא: כי לפני שנתיים נסגר בית הספר בשכונת ג'סי כהן בחולון, והרשות המקומית הציעה להורים בעת ההיא, שיבחרו כל בית ספר שיראו לנכון ברחבי העיר תוך הבטחה ברורה- כי תספק הסעות לכל הילדים בכל בית ספר שיבחרו.
ההורים והילדים בחרו ואכן בשנתיים שחלפו מאז סיפקה עיריית חולון את ההסעות ללא כל בעיה.
והנה ימים ספורים טרם פתיחת שנת לימודים זו, הודיעה העירייה כי הוחלט להפסיק את ההסעות.
למה? לא ברור.
לפי החוק היבש, מרחק של פחות משני קילומטרים אוויריים אינו מחייב את הרשות באספקת הסעות, אולם במקרה זה, כיוון שהמדובר בדרך מאוד ראשית ומסוכנת (לרבות הצהרת כל הגורמים האמונים על הבטיחות בדרכים כי הדרך מסוכנת מאוד לילדים!) וודאי וודאי שעה שהעירייה התחייבה לפני כשנתיים למתן הסעות לילדים אלו ללא כל מגבלת זמן וקיימה הבטחה זו במשך שנתיים שלמות, לא ברור מניין שואבת העירייה את העזות להפקיר כך את ילדי עירה.
העירייה הגדילה לעשות ואיימה הבוקר על הורי הילדים, שעליהם לקחת את האחריות במקומה ולהביא את הילדים לבית הספר גם ללא ההסעות (העברת האחריות שלה אל כתפי ההורים, סתם ככה, כי בא לה כנראה לחסוך בהוצאות שהיא חייבת בהן) וההורים אוימו- כי אם לא יעשו כן, יגיעו קצינות ביקור סדיר לבתיהם ויופעלו הליכים פליליים נגדם.
מצ"ב פניית הועדה לזכויות הילד (המשך) בלשכת עוה"ד (מחוז ת"א והמרכז) אל כל הגורמים הרלוונטיים בבקשת התערבות דחופה ומתן פתרון מיידי לילדים אלו, שכן "זמן ילד" כזכור לכולנו, הוא זמן כל כך יקר! והנזקים הנצברים לילדים שבגילאי בית ספר יסודי, בעודם יושבים בבטלה בביתם, מי יירפאם? ולמה???
אני תקווה שפנייתנו בשם הילדים תיעתר באופן מיידי וההסעות ישובו לפעילות מלאה, יסיעו את הילדים בבטחה מביתם לבית הספר ובחזרה, שמחים וטובי לב, ויחסכו מכולנו הליכים משפטיים נגד עיריית חולון.
הוועדה לזכויות הילד תפעל למיצוי זכויות הילדים כנגד כל גוף וגורם שמניעים כלכליים משבשים את שיקול דעתו אל מול טובת הילדים.
בושה.

חוה קליין, עו"ד
יו"ר הועדה לזכויות הילד בלשכת עוה"ד (מחוז ת"א והמרכז)
https://www.facebook.com/HavaKleinLawOffice?hc_location=timeline

נערך על ידי לקסי
תגיות: , ,

תגובה אחת

  1. דליה :

    חוק ההסדרים מקטין את מימון המדינה להסעות

    לפי חוק ההסדרים, המדינה מתכוונת להקטין את המימון של הסעות ושל מוסדות חינוך, במיוחד לאשכולות הנמוכים, של האוכלוסיות החלשות ביותר. זו מדיניות של הגדלת פערים והעמקת העוני.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.