חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

האם השנה הבאה תהיה טובה יותר?

נושאים דעות, כלכלה ותקציב, רווחה ושירותים חברתיים ב 23.09.14 1:47

השנה התחילה רע מאוד. בחסות משברים ומצבי מתח ביטחוניים ממשיכים להפריט את שירותי הרווחה, הבריאות, החינוך. יש מה לשפר. ק. טוכולסקי מאחל לציבור לקראת השנה החדשה לדעת להבחין בין עיקר וטפל, להיאבק למען שלום והסדר מדיני, להיאבק למען צדק ואחווה

ShanaTova09

שנה שמתחילה רע מאוד

ברכות השנה הטובה מציפות את הארץ ואחרי שנה של הרס וחורבן תחת שלטונה של הגרועה שבממשלות ישראל, צועדים אנו לשנה חדשה.

נוראה הייתה השנה שחלפה לה, מלאה בהרס וחורבן, לקראת סופה שלחנו את מיטב בנינו למות במלחמה מיותרת שחשפה לרגע את קלונו של ביבי, כמנהיג שהוא אמנם צמא דם אבל בעיקר פחדן, והופ, שכחנו הכול. מי בכלל זוכר שלפני חודש עוד בערה הארץ. בארץ ספין, הכול כרגיל, במהירות עברנו מדיון אחד ל-15 אחרים. שכחנו את הנופלים, את האימה בדרום, את יישובי הגדר המופקרים. ואיך לא נשכח, הרי כבר מציפים אותנו בהפחדות חדשות, דאעש, שוב איראן, וילה בג'ונגל, ואנחנו, כך מתקבל הרושם מהרחובות הריקים, עסוקים במלחמת ההישרדות בשילוב עם התמכרות לפחד הבא.

שנת תשע"ד נגמרת בספין של קרבות תקציב. ביבי ימשוך לפה בשביל כותרת, לפיד ימשוך לשם בשביל שנייה, בסופו של דבר כשהאבק יתפזר, הרווחה והבריאות לא יקבלו לא את מה שגרמן הבטיחה ולא את מה שאללוף המליץ. הביטחון יקבל בוכטה שמנמנה עכשיו ועוד כמה העברות אחר כך, אלוהים יודע בשביל מה? בשביל להפסיד גם את המלחמה הבאה? לאור הביצועים של צה"ל במלחמה האחרונה, יכול להיות שהגיע הזמן לקצץ בביטחון. שום דבר מהותי לא ישתנה, הממשלה הזו תמשיך לדרדר אותנו למצב משברי כי המיתון שבו שרוי המשק הישראלי בשנים האחרונות לא מספיק. בשביל להפריט כמו שצריך, לתת עוד מתנות לבעלי הון ולקחת עוד מעובדים ונתמכים צריך משבר. אז יגדילו את הגירעון, ויחכו שפחות מסים ישולמו ודירוג האשראי ירד ואז לקול מצהלות השטרסלרים, הפלוצקרים והרולניקים, יקצצו בתקציב, יפריטו כל מה שזז, ימכרו את נכסי הלאום, בקיצור יעשו לנו יוון. לשם לוקחים אותנו ביבי ולפיד, כי המתנות שההון קיבל מהם עד עכשיו לא מספיקות. הם לא יעלו מסים לבעלי היכולת ולא יבטלו פטורים לתאגידים וטייקונים. בשנה הבאה אם לא נעיף אותם, הם כבר יחכו לנו מעבר לפינה.

בשנה הבאה תימשך ההפרטה של מערכת החינוך, החלשים יקבלו פחות, העשירים יקבלו יותר. בהתחלה עוד יקצצו ל-99% המון ואז יחזירו כמה פרוטות כדי שננשום ברווחה שהצלנו את ה"פריבילגיות" העלובות שלנו ולא נשים לב כמה נותנים לבעלי היכולת. אותו דבר יקרה גם בבריאות. את תשע"ד סוגרים אנו בפינויים בגבעת עמל, פינויים שמסמלים יותר מכל את מצב המדינה היום. כולנו מופקרים לתאוותיהם של הטייקונים והתאגידים שמנהלים את ממשלת ישראל הנוכחית. מביבי ועד ליבני, מליברמן עד לפיד, מבנט ועד פרץ, מסילבן ועד גרמן, כל שרי הממשלה הזו עבדים לשלטון ההון.

השנה הזו מתחילה רע מאוד בכל תחום שהממשלה הזו פעילה בו. ההפרטה הולכת להגיע לפי חוק ההסדרים לכל חברה ממשלתית, במקביל כאמור נמשכת הפרטת שירותי הרווחה הבריאות והחינוך. תופי המלחמה רועמים וימשיכו לרעום ושוב אנחנו משותקים מפחד, ננסה להעביר את החגים בלי שהמינוס יחרוך מדי את הכיסים, בלי לחשוב על הכסף שהממשלה הזו מוציאה מכיסנו בעוד תשלומים על פחות שירותים. נתפלל לשלום ומנוחה, בלי להקדיש זמן לכך שהאינטרס של הממשלה שבחרנו לנו הוא מלחמה ואימה.

היתרון של שנה שמתחילה רע מאוד הוא שיש הרבה לאן להעפיל ולשפר, כרגיל אנחנו תלויים בעצמנו. בשנים האחרונות לא התעסקנו בעיקר, המחאה החברתית התמוססה בוויכוחי סרק ונווטה בידי התקשורת של שלטון ההון להצבעה ליש עתיד, מפלגה שמייצגת את האינטרס של ה-99% בצורה הכי גרועה. ספין אחר ספין הפעילו עלינו, מלחמות ואיומים במלחמות, השד העדתי, הגיוס החרדי, כל דבר העיקר שלא נחשוב על מצבנו ההולך ומדרדר.

אני מאחל לכולנו שבשנה הקרובה לא נתפתה אחר הספין והטפל אלא נדע להתמקד במה שחשוב, במאבק מעמדי, במאבק לשלום והסדר מדיני, במאבק לצדק ואחווה. אם נעשה כך, לכו תדעו, עוד תהיה לנו באמת שנה יותר טובה.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , , , , ,

2 תגובות

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

    התחושה שלי היא שהשנה הבאה לא תהיה כל כך טובה. מצבו הכלכלי של האזרח המצוי הולך ומידרדר והממשלה ממשיכה בהפרטות ובהרס מדינת הרווחה. גם להשגת הסכם שלום לא עושים בממשלה. מציאות של מלחמה מתמדת ועוני הולך וגובר, זה מה שהממשלה מעניקה לנו לקראת השנה החדשה.

  2. ק. טוכולסקי :

    אנונימי
    זאת גם התחושה שלי אבל אפשר להתחיל לעבוד על הקונטרה תוך כדי ההדרדרות

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.