ויינשטיין, היועץ המשפטי של ראש הממשלה, לא היועץ המשפטי לממשלה

ק. טוכולסקי מבקר את החלטת היועץ המשפטי לממשלה שלא להעמיד לדין את ראש הממשלה בנימין נתניהו

החלטת היועץ המשפטי לממשלה שלא להעמיד לדין את ראש הממשלה מפתיעה בערך כמו זריחה בבוקר. לא צריך לקרוא את החומר הרב שהמשטרה/עיתונאים/ספינולוגים מדליפים. מספיק להבין שלא בכדי מונה ויינשטיין להיות היועמ"ש, הוא שם כדי שלא ביבי לא ליברמן ולא שאר משרתי ההון סביב שולחן הממשלה יעמדו לדין אי פעם על כלום. אל תאמרו היועץ המשפטי לממשלה אמרו היועץ המשפטי של ראש הממשלה. הוא כבר ידאג לרדוף את המתחרים הפוטנציאלים כמו אולמרט ואשכנזי \(אולמרט מושחת אבל לא יותר מביבי בכלום, ואשכנזי נרדף על שטויות), כדי שחס וחלילה במרכז או בשמאל מרכז לא יהיה מנהיג או לפחות מועמד שעשוי להוות תחרות (אין כמו ליבני הרצוג ולפיד נוחים לביבי, כל אחד מהם הוא יותר שותף לקואליציה מאשר מתחרה).

בנוכחות ראש הממשלה הועבר כסף לנהגו, כך עולה מחומר החקירה, זה לא מעניין את ויינשטיין. בדיוק כמו ששופטי בית הדין בירושלים לא מצאו פסול בכך שאולמרט קיבל מעטפות. סילבן שלום באישור ראש הממשלה ושר האוצר מאריך את זיכיונות הגז של תשובה ונובל אנרג'י, מתנה קטנה בשווי כמה מיליארדי דולרים, וליועץ ויינשטיין לא אכפת. הקונסליירי לא מבין ממש את מהות תפקידו, ושחיתות השלטון שבה ומשגשגת בעת כהונתו.

גם המשטרה מגויסת לטובת השלטון כפי שניתן להסיק מההמלצה להעמיד לדין את גבי אשכנזי. אשכנזי סומן לאחר פרישתו כמועמד אפשרי של גוש השמאל מרכז לאחר סיום תקופת הצינון, ביבי ואנשי החוק שלו כבר דואגים שזה לא יקרה. "פרשת הרפז" היא אות ומופת לחיסול פוליטי באמצעות מנגנוני החוק. משטרת ישראל בשפל של שנים, האמת אני חושב שתחת השר והמפכ"ל הנוכחים היא שוברת כל שיא אפשרי של התנהלות כושלת. המשטרה לא מסוגלת לעשות כלום חוץ מלשרת את הממשלה, אם בהכאת מפגינים נגד השלטון ברחוב ואם בהמלצות מגמתיות להגשת כתבי אישום.

את השלטון הזה לא נחליף באמצעות בתי משפט כי השלטון הזה קנה את בתי המשפט, ולא רק אותם. המשטרה אולפה בכהונת ביבי ואהרונוביץ שנמשכת כבר למעלה מחמש שנים, הפרקליטות אולפה תחת ידו של ויינשטיין, שלטון החוק הפך לבדיחה ועל הדרך גם מפריטים אותו, יותר תיקים שנמסרים בידי התביעה לפרקליטים פרטיים, מדיניות של הכוונה לבוררות, משטרות עירוניות. שלטון החוק נחלש והולך והציפיה שאנשים כמו ויינשטיין ודנינו יעשו משהו בעל משמעות היא די נואלת.

את השלטון הזה צריך להחליף, את ראש הממשלה הנוכל והכושל הזה שיודע רק להגן על עצמו ולשרת את טייקונים ותאגידים. את האיש הזה שבדיון על המצב הכלכלי עולה ונואם על ארגון המדינה האסלמית כדי להפחיד אותנו ולא חושש כלל שנחשוב איך הוא במדיניותו הכושלת הביא את הארגון הזה אל גבולותינו. היועץ המשפטי שלו, דואג לכסות את עקבותיו ולספק גושפנקא, מעטה של חוקיות טכסית לפעולותיו. זה שלטון מושחת שפועל בחסותה של מערכת "אכיפת צדק" מושחתת לא פחות.

ויינשטיין לא ילך מעצמו, גם לא דנינו, גם לא הבוסים שלהם, לא ביבי, או אהרונוביץ, לא ליבני ולא סילבן שלום. הם ימשיכו לדפוק אותנו וגם לדאוג לעצמם, וכשיתעורר חשד לאי חוקיות, כבר ימצאו איך לכסתח את זה. אם אנחנו נמשיך להפקיר את השלטון בישראל בידי חבורה של משרתי הון מושחתים, נמשיך לסבול מידם.

Tags: , , ,

3 Responses to “ויינשטיין, היועץ המשפטי של ראש הממשלה, לא היועץ המשפטי לממשלה”

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  ריח לא טוב נודף מזיכוי זה כמו מהזיכוי של אביגדור ליברמן. ההנחות המשפטיות המוענקות לבכירי השלטון מעמידים לחוכא וטלולא את שלטון החוק בישראל.

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  סוכנת הביצוע, איילה חסון, קודמה להיות מנהל החדשות בערוץ הראשון.
  עכשו נכנסים לסובב את הסכין שננעצה, כותרות ב"הארץ" הבוקר:
  1.
  הותרו לפרסום תמלילי שיחות מפרשת הרפז
  תמלילי השיחות בין גבי אשכנזי, ארז וינר, אבי בניהו, רוני דניאל ובכירים נוספים, שופכים אור על התנהלותם של המעורבים ב"פרשת הרפז", ואף חושפים את הקשר הישיר בין אנשי תקשורת לרמטכ"ל וללשכתו
  2.
  נתניהו שוקל את מועמדות גלנט לרמטכ"ל
  האלוף במיל', שהיה אמור לכהן כרמטכ"ל אך נפסל ברגע האחרון, שב למרוץ; יעלון תומך באייזנקוט, אך העובדה כי הוא נחשב דומה לגנץ עשויה לפגוע בו

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  … מנהלת החדשות…

Leave a Reply