postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » להעיף את הטייקונים מכי"ל

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

להעיף את הטייקונים מכי"ל

נושאים דעות, כלכלה ותקציב ב 2.09.14 1:00

במלחמה או שלום, ימי שגרה או חירום, הטייקונים רוצים עוד ממון על חשבון כולנו. הגיע הזמן לעמוד מולם ולהגיד לא עוד. לדעתו של ק. טוכולסקי, אם הטייקונים לא רוצים את משאבי ים המלח והממשלה לא מוכנה גם היא לקחת אחריות, צריך לתמוך בעובדים כדי שהם יעשו זאת

חברת כי"ל מאיימת בחיסול מפעלים בנגב אם מדינת ישראל תעז לגבות ממנה יותר תמלוגים מהכלום שהיא משלמת. חברת כימיקלים לישראל היא אחת החברות בעלות השם היותר אורווליאני בישראל בפרט אם לא בעולם. זאת חברה שעוסקת באופן שיטתי בחיסול משאבי הטבע בישראל תוך ניצול מסיבי של משאבי טבע ועובדים, השארת נזק סביבתי כבד ותשלום כמה שפחות מסים. החברה הזו העשירה ועוד תעשיר בעתיד את הטייקונים העומדים בראשה, והם שכבר רגילים בכך שהמדינה עושה מה שהם אומרים, לא מתביישים פעם אחר פעם לירוק בפרצופו של הציבור וללעוג לו באיומי סרק.

בטור זה נשמעו פעמים לא מעטות בעבר הקריאות להלאמת חברות ולהלאמת כימיקלים לישראל. יש לי הרגשה שהממשלה הנוכחית לא תעשה את זה. לא צריך להיות נביא וגם לא שוטה כדי להניח זאת. ממשלת הזדון שלנו כאן בשביל לשלוח את בנינו למות במלחמות סרק, בזמן שהיא מרוקנת את כיסנו ומעניקה מתנות לאילי הון. האמת, גם מההסתדרות הכללית אין יותר מדי למה לצפות. הארגון הזה הפך מזמן לארגון משת"פים של שלטון ההון. העומד בראשו כיום לא מפגין איזושהי יכולת עמידה מול כלום עד כה. אפשר לקוות שאתבדה ושבקרוב ממשלת ישראל תלאים את כי"ל או תגבה ממנה תמלוגים הוגנים, אולי אפילו לקוות שההסתדרות תשבית מחר את כל המפעלים שבבעלות משפחת עופר, עד שהם ייכנעו ויפסיקו לאיים. אבל זה כנראה לא יקרה. התסריט היותר הגיוני הוא שאת מסקנות ששינסקי 2, שמן הסתם כמו אלו של הוועדה הראשונה, לא ירחיקו לכת מספיק ולא יהיו הוגנות באמת מראש, יקצצו ויותירו אותנו עם העלאה סמלית של התמלוגים ומנגנון שיאפשר לכל יועץ מס רציני להראות לטייקונים איך לא לשלם עוד כלום, ואולי אפילו לצאת מהעסק עם הטבות מס חדשות.

מה שנשאר לעשות הוא להשתלט על המפעלים. שהוועדים יסגרו את השערים ויודיעו שהם המנהלים והבעלים החדשים והתאגיד יכול ללכת לחפש. אם לתאגיד לא ריאלי להפעיל את המפעלים אז אולי העובדים יחשבו אחרת. בשביל דבר כזה צריך ועד חזק ואמיץ שבמקום לשתף פעולה עם הטייקונים והמנהלים שמשרתים אותם בקריאה להוריד את המסים בכדי לשמור על המשרות, ישתלט על המפעלים. צריך שההסתדרות לא תפריע לפחות, ועם קצת מזל גם תיתן גב. צריך תמיכה ציבורית של ארגונים, וועדים ומפלגות שיתנו גב לעובדים במאבקם. צריך הרבה דברים שהחברה הישראלית נותנת במשורה. אחרת מה שיקרה הוא שששינסקי יתייצב בצד שר האוצר וראש הממשלה ויגיש מסקנות שיותירו את עוגת הרווחים כמעט בשלמותה בידי הטייקונים.

מדינת ישראל נמצאת כרגע דקה אחרי ההפסד לחמאס בעזה. הפסד שנגרם ממדיניות ממשלתית פחדנית וצמאת דם, שרגילה להיעשות ממדינתנו מדינה מוכה. עכשיו בזמן שהזעם עשוי להתפוגג וההלם של גזירות לצורך מימון המלחמה הכושלת עומד להיות מופעל בידי שלטון הדמים של משרתי הטייקונים, אנחנו צריכים לתעל את הזעם על הממשלה הזו כקודמתה, שבנוסף לכל פשעיה האזרחיים לאורך השנים, שלחה גם את מיטב בנינו למות ועכשיו הולכת להכות בנו גזירות כדי שלא נחשוב עד כמה היא מחורבנת. הטייקונים בשלהם, מלחמה או שלום, ימי שגרה או חירום, הם רוצים עוד הנחות, עוד נכסים, עוד ממון על חשבון כולנו. הגיע הזמן לעמוד מולם, הם מאיימים כדי שמשרתיהם על כסאות הממשלה ייכנעו לרצונם, עלינו לעמוד ולהגיד לא עוד. אם הטייקונים לא רוצים את משאבי ים המלח והממשלה לא מוכנה גם היא לקחת אחריות, צריך לתמוך בעובדים שהם יעשו זאת.

נערך על ידי דורון
תגיות: , , , , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.