חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ועדת העבודה, האם מובטל מעל 45 לא זכאי להארכת תקופת האבטלה?

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, מכתבים ב 21.08.14 19:43

החלטות ועדת העבודה והרווחה להארכת תקופת האבטלה למובטלים בעקבות המלחמה בעזה אינן כוללות את המבוגרים מעל גיל 45. מדוע לא יאריכו גם לבני 45 ומעלה את תקופת האבטלה? מכתב בעניין נשלח לחברי כנסת

בעקבות המלחמה בעזה, אישרה ועדת העבודה והרווחה את הצעת הביטוח הלאומי לתקופת אבטלה ארוכה יותר עבור הזכאים לקבלת קצבת דמי אבטלה. הביטוח הלאומי הציע להאריך ב-25 יום את תקופת האבטלה למובטלים עד גיל 35 והמתגוררים עד 40 ק"מ מרצועת עזה. ההצעה לא התייחסה למובטלים מעל גיל 35. בעקבות פנייתו של יו"ר ועדת העבודה ח"כ חיים כץ לשר הרווחה בעת הישיבה, הסכים השר להאריך ב-10 ימים את תקופת האבטלה למובטלים בגילאים 35- 45. בישיבה נכחו רק 4 חברי כנסת: שולי מועלם, יעקב ליצמן, מיקי רוזנטל, רינה פרנקל. היכן היו כל האחרים? מדוע לא נאבקו למען זכויותיהם של תושבי עוטף עזה הסובלים מירי טילים מזה 14 שנה? מדוע לא הרימו קול בעד מובטלים מעל גיל 45? האם מובטלים מעל גיל 45 אינם נחשבים בעיני חברי הוועדה ובעיני הרשויות?

להלן מכתבו של אבי לחברי כנסת, שנשלח לפני התכנסות הישיבה של ועדת העבודה והרווחה המבקש לדרוש מהחברים בישיבה להאריך את תקופת האבטלה גם לגבי מובטלים מעל גיל 45.  בישיבה נכחו 4 חברי ועדה בלבד, היתר לא טרחו להגיע לישיבה. החברים שנכחו לא דרשו את זכויותיהם של מובטלים מעל גיל 45.

נכבדיי שלום,

נדהמתי לקבל את הצעת הביטוח הלאומי להארכת תקופת הזכאות לדמי אבטלה.

איזו לוגיקה הביאה את אנשי הביטוח הלאומי למסקנה שמי שנפגעו כתוצאה ממלחמת "צוק איתן" הם חיילים משוחררים וצעירים ואילו, אנשים בגילאי 45, 50 ויותר המתגוררים בדרום ולהם תלויים, דווקא הם לא זקוקים לעזרת המדינה.

אני חוזר ואומר שהצעה זאת תנחית אסון על משפחות לא מעטות כאן.

אני מבקש מכם בכל לשון של בקשה ובאמצעותכם לח"כים החברים בועדת העבודה והרווחה להתנגד להצעה ולדרוש מהביטוח הלאומי להכליל בה את המובטלים המבוגרים תושבי הדרום בדגש על אזור עוטף עזה.

בברכה,

אבי

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.